`Erasmus+` stratēģiskās starpskolu partnerības projekts `Home Alone`

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas Starpskolu stratēģiskās partnerības projekts ‘Home Alone” (“Viens pats mājās”)

LĪGUMA NUMURS – 2016-1-PL01-KA219-026247_7 

Projekts ilgst 24 mēnešus, no 2016. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. augustam.

Piešķirtais finansējums: EUR 20 815,00

Projekta interneta vietne: http://homeprojectalone.wixsite.com/homealone 

Projekta partnerības skolas

Koordinators – Gimnazjum nr 5 Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkol z Oddzialami Sportowymi nr 1 (Polija) www.ssp29gim5.poznan.pl

Partneri:

 


Ar 2016. gada 1 .septembri sāksim darbu PVĢ “ Erasmus+” stratēģiskās starpskolu  partnerības  projektā “Home  Alone” (“Viens pats mājās”).
Projekta tēma – mūsdienu jauniešu savstarpējās attiecības, attiecības skolā un ģimenē, atsvešināšanās, vientulība un atstumtība, atkarība no interneta, tās radītās problēmas un droša moderno  tehnoloģiju izmantošana.

Labajā praksē  dalīsies projekta partnerības skolas no 7 Eiropas  Savienības valstīm: Polijas, Slovēnijas, Rumānijas, Grieķijas, Lietuvas, Spānijas un Latvijas.

Projekta koordinatore  Anna Verza


Erasmus+ “HOME ALONE” projekta dalībnieki: Nora Kirsanova, Ingūna Briška, Baiba Maliņa, Amanda Anusāne, Karīna Cvetkova, Terēze Grietiņa Paura, Laura Trubiņa, Ervīns Didriksons, Rainers Trubačs, Iļja Daņilovs, Valters Reinis, Liena Gasiņa, Laura Buka, Žaklīna Kivleniece, Aija Gžibovska, Katrīna Elizabete Onckule, Kristīne Spūle, Ieva Sparāne, Margarita Džeriņa, Matīss Buks, Reinis Ķiberis un Toms Teodors Vilcāns.


Erasmus+ projekta `Viens pats mājās` noslēguma konference Lietuvā (14.-18.05.2018.)


“Erasmus+” stratēģiskās starpskolu partnerības projekta “ Home Alone” koordinatoru tikšanās partnerības skolā Marbellā (Spānijā)   (20.04.2018.)


Ciemos pie ugunsdzēsējiem un glābējiem (29.09.2017.)


Vācu valodas diena (18.10.2017.)


Novikontas koledžas apmeklējums (19.10.2017.)


Seminārs `Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās` (17.01.2018.)


Karjeras nodarbība `Mans ceļš līdz mērķu sasniegšanai` ģimnāzijā (17.01.2018.)


Preiļu robotikas čempionāts (27.01.2018.)


Preiļu robotikas komanda `Siguldas robotikas kausa 2018` sacensībās (24.02.2018.)


Preiļu komanda robotikas starptautiskajās sacensībā `Robotiada 2018` Viļņā (03.03.2018.)


JEPVĢ jaunieši iepazīst Nīderlandi (10.03.2018. – 17.03.2018.) (17.03.2018.)


Robotikas klubam rezultatīvs starts `Sun robot battle 2018` sacensībās Šauļos (10.04.2018.)


Latvijas Spēkavīru čempions Artis Plivda viesojas JEPVĢ (30.01.2018.)


Panākumi `Elektronikas dienā 2017` (11.12.2017.)


Preiļu robotikas komanda izcīna vietas uz goda pjedestāla lielākajās Eiropas sacensībās `Robotex 2017` (30.11.2017.)


„Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu” vizīte Eiropas Parlamentā Briselē (30.11.2017.)


 Brauciens uz Briseli (26.11.2017.)


JEPVĢ jaunieši iepazīst Nīderlandi (2018.03.10. – 2018.03.17.) 


Tikšanās ar NATO karavīriem (2018.02.20.) 


Tikšanās ar Andreju Mediņu (2018.01.11.)


Erasmus+ projekta vizīte Slovēnijā (2017.10.02. – 2017.10.06.)


Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas kolektīvs apmeklē Rēzekni (2017.09.14.)


Eiropas dienas pasākums Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā (2017.05.10.)


Kopš 2016. gada 1. septembra JEPVĢ darbojas Erasmus+ Starpskolu stratēģisko partnerību projekts „Viens pats mājās”.

No 28. līdz 30. martam ģimnāzijā notika projekta starpvalstu sanāksme, kurā piedalījās 14 partnerības skolu skolotāji, direktori un vietnieki no Slovēnijas, Lietuvas, Spānijas, Rumānijas, Polijas un Grieķijas.

Atklāšanas koncertā projekta sanāksmes dalībniekus sveica ģimnāzijas tautas deju kolektīvu “Gaida” un “Dancari” dejotāji, vokālā ansambļa, vokāli instrumentālā ansambļa un folkloras kopas “Rūtoj” dziedātāji. Pēc koncerta viesi tika iepazīstināti ar ģimnāziju, tās mācību procesu un ārpusstundu darbu. Latviešu valodas un literatūras skolotāja Silvija Kivko vadīja atklāto stundu Samsung digitālajā klasē un dalījās pieredzē, kā efektīvi izmantot mūsdienu tehnoloģijas mācību procesā. Preiļu Robotikas kluba dalībnieki iepazīstināja ar savu darbu, sasniegumiem, plāniem tuvākajai nākotnei un rādīja paraugdemonstrējumus.

Tikšanās laikā projekta komanda analizēja projekta laikā paveikto, iepazīstināja ar izstrādātajiem stundu plāniem, rādīja prezentācijas, vienojās par veicamajiem uzdevumiem un plānoja turpmākās aktivitātes. Nākošā starpvalstu sanāksme notiks maijā Krētā un oktobrī Slovēnijā – aktivitātes ar partnerības skolēniem.

Vizītes noslēgumā sanāksmes dalībnieki apmeklēja Marka Rotko centru un apskatīja izcilā mākslinieka darbus.

Šogad Erasmus+ programma svin 30 gadu jubileju. Arī mūsu ģimnāzijai šis ir nozīmīgs gads, pirms 15 gadiem ģimnāzijas dibinātājs Jānis Eglītis sāka īstenot pirmo ģimnāzijas Comenius projektu. Šogad aprit 10 gadi kopš starptautiskos projektus ģimnāzijā koordinē angļu valodas skolotāja Anna Verza. 15 gadu laikā esam  koordinējuši 4 „Comenius” partnerības un tagad darbojamies jaunā” Erasmus+”.

Fotogalerija

Aija Gžibovska 10.D, Erasmus+ projekta dalībniece

Preiļu novada Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas jaunākie sasniegumi, 18.04.2017, publikācija www.preili.lv

Katra diena mākslas skolā nāk ar interesantiem piedzīvojumiem. Grūti pat izsekot! Pavasaris ir tāds ražas laiks, kad varam secināt, cik nopietni ir strādāts visa mācību gada laikā. Vēl nesen lepojamies ar sasniegumiem Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu valsts konkursa 2. kārtā, nu jau esam lepni par sasniegumiem 3. kārtā. Uz 3. kārtu tika uzaicināti audzēkņi no 84 mākslas skolām, kopā 420 audzēkņi. Darbs tika veikts pāros. Vecākās grupas meitenes Gabriela Sauliša un Solvita Ragauša ieguva godpilno 3. vietu. Apbalvotas tika tikai 26 komandas no visas Latvijas. Jau 21. aprīlī skolotāji un audzēkņi tiek aicināti uz apbalvojumu saņemšanu Rīgā.

Latvijas bērnu un jauniešu 12. karikatūras konkursa “Runča piedzīvojumi: Gunāram Bērziņam 90” mūsu skolas audzēkņiem Solvitai Ragaušai 1. vieta, Dagnim Stikānam 2. vieta. Tieši 21. aprīlī arī viņi un skolotājs Kazimirs Anspaks uzaicināti uz apbalvošanu Rīgā. Ir izsūtīti darbi vēl uz daudziem citiem radošo darbu konkursiem. Ar nepacietību gaidām rezultātus.

Preiļos tiek realizēts J. Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas (JEPVĢ) Erasmus+ starpskolu stratēģisko partnerību projekts “Viens pats mājās”. No 28. līdz 30. martam JEPVĢ notika projekta starptautiskā sanāksme, kurā piedalījās partnerības skolu skolotāji, direktori un projekta koordinatori no Spānijas, Rumānijas, Slovēnijas, Lietuvas, Grieķijas, Polijas un Latvijas. 29. martā šī komanda apmeklēja Mākslas nodaļu. Viesi bija sajūsmā par mūsu mazās skolas lielajiem darbiem. Ciemiņi ar prieku piedalījās rotu gatavošanā, kur uz ādas medaljoniem vajadzēja veidot latvju rakstus. Rezultāts bija necerēti jauks! Projekta dalībnieki bija tā aizrāvušies, ka negribēja pat projām iet. Arī mums bija liels prieks par šo aizrautīgo sadarbību.

3. aprīlī skolotāji un audzēkņi piedalījās pilsētas noformēšanā Lieldienās. Pieredzes mums vēl maz, bet ar lielu atbildību piedalījāmies uzticētajā darbā. Mūsu veikumu var vērot pilsētas centrā. Darbā piedalījās jaunāko klašu audzēkņi. 5. klases bērni ir ļoti aizņemti ar diplomdarba veikšanu. Ja izdosies viss plānotais, tad maijā varēsim vērot 15 interesantus diplomdarbus. Tie ir konkrētu telpu noformējumi, gleznas, afišas un lietišķās mākslas darbi. Vēlēsim, lai viss izdodas!

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece  Marianna Abricka


Projekts Erasmus+ Polijā (28.11.2016. – 03.12.2016.)

28. novembra naktī piecas skolnieces – Laura Trubiņa (12.ah), Terēze Grietiņa Paura (12.d), Kristīne Spūle (12.ah), Baiba Maliņa (11.v), Karīna Cvetkova (11.v) un skolotāja Ilze Rožinska devās ceļā uz Polijas pilsētu Poznaņu projekta Erasmus+ “Viens pats mājās” ietvaros, lai iepazītu citas tautas un kultūras. Poznaņas 5. ģimnāzijā bija sapulcējušies skolēni no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Grieķijas, Slovēnijas, Rumānijas un Polijas.

Mēs, latviešu skolēni, dzīvojām viesģimenēs, kur mums deva gan pajumti, gan ēdienu un siltu uzņemšanu, lai mēs justos kā mājās. Pavadītajā nedēļā Polijā mēs nedaudz iepazinām poļu valodu, veidojām projekta logo, par kuru notika balsošana; piedalījāmies psiholoģijas un informātikas nodarbībās. Devāmies ekskursijā uz senu Polijas pilsētu Torunu, kur izgājām interesantu ekskursiju pa vēsturisko pilsētu. Teitoņu ordeņa bruņinieku pils drupas tās fragmentu rekonstrukcija, iespaidīgais pilsētas mūris un vārti, viduslaiku arhitektūra atstāja īpašu iespaidu. Vēl šī vieta ir īpaša ar to, ka te dzimis pats Nikolajs Koperniks, kuram par godu izveidots muzejs. Apmeklējām piparkūku muzeju. Te radošajā darbnīcā mums bija iespēja katram izveidot savu īpašo piparkūku tā, kā to gatavoja jau 18. gadsimtā. Kamēr izstaigājām muzeja ekspozīciju, piparkūka jau bija izcepta.  Piparkūka latviešu skolēniem negāja pie sirds, jo tai bija interesanta un pat neierasta garša.

Plaši attīstītajā skolas sporta kompleksā projekta dalībniekiem notika nodarbības volejbolā, peldēšanā un aerobikā zinošu skolotāju vadībā.

Ceturtdienas pēcpusdienā notika koncerts “Kultūras festivāls”, kura laikā katras valsts pārstāvji prezentēja mājas darbu – pašu veidoto filmu “Rumānijas garša”, kam sekoja projekta dalībnieku uzstāšanās.  Prezentējot savu valsti, mēs dziedājām latgaliešu tautasdziesmu “Tuoļi dzejvoj muna meilo” un dejojām meiteņu “Dvieļu deju”.

Projekta nedēļas noslēgumā dalībnieki prezentēja savu valsti izstādē “Izgaršo manu zemi”. Dalībnieki bija sarūpējuši savai zemei raksturīgos produktus, kurus pasākuma dalībnieki varēja nobaudīt. Kādam poļu ģimenes tētim vislabāk garšoja Latvijas zelts, jeb šprotes eļļā. Šis kungs, tās lielīdams, viens pats notiesāja gandrīz visu kārbu.

Protams, apgrūtinošs bija garais ceļš gan uz Poznaņu, gan atpakaļ uz mājām, jo autobusā pavadījām vairāk nekā 14 stundas vienā virzienā. Iespaidi par ceļojumu, nenoliedzami ir fantastiski! Ir iegūti jauni draugi un uzlabotas zināšanas angļu valodā.

Fotogalerija 

Kristīne Spūle, projekta Erasmus+ “Viens pats mājās “ dalībniece


PVĢ Erasmus+ Starpskolu stratēģiskās partnerības projekta tikšanās Rumānijā

No 19. līdz 22. oktobrim  PVĢ Erasmus+ Starpskolu stratēģiskās partnerības projekta “Home Alone”( “Viens pats mājās”)  partnerskolā  Breilā, Rumānijā, notika pirmā starpvalstu  projekta sanāksme, kurā piedalījās visu partnerības skolu projekta koordinatori un priekšmetu skolotāji. PVĢ pārstāvēja IT skolotājs Juris Erts un projekta koordinatore Anna Verza.

Pēc projekta apstiprināšanas, šī bija pirmā projekta partneru tikšanās un iepazīšanās. Sanāksmes galvenais  mērķis – precīza un detalizēta projekta darba plānošana, pienākumu sadale, veicamie uzdevumi,  plānotie rezultāti, projekta publicitātes un ilgtspējības jautājumi.

Šobrīd esam sākuši aktīvi gatavoties mācīšanās/mācīšanas/mācību aktivitātēm, kuras notiks Poznaņā, Polijā.  Šajās aktivitātēs piedalās visu partnerības skolu projekta dalībnieki -skolēni.  No mūsu ģimnāzijas uz Poliju dosies 5 projekta dalībnieces un skolotāja Ilze Rožinska.

20161020_breila_01 20161020_breila_02 20161020_breila_03 20161020_breila_04 20161020_breila_05

Projekta koordinatore Anna Verza