Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas Erasmus+ projekta vizīte Slovēnijā

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija īsteno Erasmus+ projektu „Home Alone” (Viens pats mājās). Jaunieši no Rumānijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Slovēnijas, Grieķijas un Spānijas partnerības skolām  pulcējās viesmīlīgajā Slovēnijā (02.10 – 06.10.), lai īstenotu projekta aktivitātes un iepazītu slovēņu kultūru un ikdienas dzīvi.

Pirmajā projekta dienā skolēni pavadīja laiku ar savām viesģimenēm. Nākamajā dienā “Dzīvo un mācies kā slovēnis” mums bija iespēja iepazīt Slovēnijas izglītības sistēmu un partnerības skolu, apmeklēt stundas, gatavot slovēņu ēdienus un iepazīt kulināro mantojumu, kā arī gida pavadībā iepazīt Ormožas pilsētu un tās slavenākās vietas. Trešajā projekta dienā bija ieplānota izglītojoša ekskursija uz Slovēnijas skaistākajām pilsētām – Ļubļanu un Bledu. Tieši šajā dienā mums bija iespēja tuvāk iepazīt pārstāvjus no citām valstīm. Noguruši, bet laimīgi, mēs vēlu vakarā atgriezāmies pie savām viesģimenēm, lai nākamajā dienā sagatavotos citām dienas aktivitātēm. No rīta mēs devāmies uz Ormožas Universitāti, kur ieguvām zināšanas par 3D printēšanas principiem, kā arī vērojām, kā notiek šis process. Mūsu nākamā pietura bija Ormožas Jauniešu centrs, kurā mums bija iespēja iepazīt citam citu neformālā gaisotnē, kā arī dziedāt „karaoke”. Tomēr kulminācija bija vakara koncerts. Katras valsts pārstāvji sagatavoja triju minūšu priekšnesumu, lai jaunieši, kuri dzīvo citās valstīs, varētu gūt priekšstatu par citu valstu kultūru, kultūrvēsturisko mantojumu un tradīcijām. Protams, nevar aizmirst ēdienu degustāciju. Tika sagatavoti un noformēti valstu prezentācijas stendi, kā arī bija iespēja nogaršot attiecīgajā valstī populārus un tradicionālus ēdienus.  Pēdējā projekta dienā mums bija iespēja iejusties slovēņu skolēnu ikdienas rutīnā. Apmeklējot mācību stundas kopā ar saviem projekta partneriem, mēs uzzinājām daudz interesantu faktu gan par Slovēniju, gan citām projekta dalībvalstīm. Pēc mācību stundām mēs atvadījāmies no savām viesģimenēm un devāmies ilgajā ceļojumā uz mājām, jo nekur nav tik labi kā mājās!

Aija Gžibovska 11.D  projekta un mobilitātes dalībniece