Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija

SPIED TE, LAI TIKTU UZ JAUNUMIEM!

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija

SPIED TE, LAI TIKTU UZ JAUNUMIEM!
Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija

10 idejas Latvijas dzimšanas dienas sagaidīšanai

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi
Pēc dažām dienām, 18. novembrī, ar plašu programmu tiks svinēta Latvijas valsts proklamēšanas 100. gadadiena.

Daudzveidīgs pasākumu klāsts valsts simtgades svētku programmā tiek piedāvāts Rīgā, visā Latvijā un pasaulē, kur Latvijas vārdu godinās plaša diplomātiskā programma. Gaidīt un sagaidīt nozīmīgo dienu, radot svētku noskaņu, ar kuru doties uz kādu no svinīgajiem pasākumiem, palīdzēs 10 idejas Latvijas dzimšanas dienai.

Saullēktā sveic Latviju, godinot mūsu valsti dabā vai pie svētku brokastu galda. 18. novembrī saule lēks plkst. 8.11. Vai tā būtu pirmo saules staru apspīdēta ainava, vai pirmais smaržīgais brokastu kafijas malks – lai rīts sākas dzimšanas dienas noskaņā.

Cel godā Latvijas karogu. Ja nav iespējas pacelt karogu mastā, rotā ar karoga lentīti savu apģērbu vai noformē svētku brokastu vai pusdienu galdu karoga krāsās.

Kopā ar tuvajiem nostiprini Latvijas himnas vārdus. Nodziedi himnu, godinot karogu, iemāci himnas vārdus pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem.

Apciemo un godini Latvijas valstij svarīgu piemiņas vietu. Noliec ziedus, aizdedz svecīti par tiem, kas stāvējuši Latvijas valsts sardzē, piemini savus senčus un ikvienu, kurš cauri skaudriem likteņa līkločiem simts gados ir palīdzējis nosargāt Latvijas valsti.

Pasaki paldies un apsveic svētkos kādu, kurš šodien strādā. Glābšanas dienesti, veikalu pārdevēji, sabiedriskā transporta vadītāji, viesmīļi, koncertzāļu un kultūras centru darbinieki, žurnālisti, mūziķi un aktieri – 18. novembris ļoti daudziem būs darba diena, lai pārējie varētu izbaudīt svētkus.

Pārlasi Ojāra Vācieša “Tu esi Latvija” vai citu iemīļotu Latvijai veltītu dzejoli. Šo pašu svētāko tu neaizmirsti… Tu esi Latvija, lai arī kura dzejnieka vārdi visskanīgāk atbalsotos Tavā sirdī.

Sapulcējies ap svētku galdu ar saviem mīļajiem, lai izbaudītu kopā būšanas prieku un spēku. Satiecies ar sen neredzētiem radiniekiem, uzaicini ciemos draugus, pacienā vientuļo kaimiņu vai pusdieno ģimenes lokā – izbaudi katru mīlestības pilno mirkli!

Apsveic draugus, radus un kaimiņus Latvijas dzimšanas dienā. Sazvani draugus, nosūti pastkartīti, uzdāvini rakstainus dūraiņus, kas ne tikai sildīs rokas, bet arī priecēs acis un valkātāja sirdi! Apņemies kopā ar tuvu cilvēku paveikt kādu lielisku darbu Latvijai jaunajā simtgadē, novēli pārējiem ko patiešām vērtīgu, uzdāvini ģimenei vai draugiem jaunu ideju kopīgai laika pavadīšanai!

Uzvelc siltus, rakstainus cimdus. Rotājies ar rakstainiem dūraiņiem, kuros ievītie tradicionālie simboli dos spēku un vienos cilvēkus svētku pasākumos. Sagaidi Latvijas dzimšanas dienu silti un koši!

Sāc Latvijas valsts otrā gadu simta pirmo dienu ar labu darbu. Izdari to, kam ikdienā neatliek laika vai drosmes. Piezvani vecākiem. Nokrāso noskrambāto sienu. Sāc lasīt grāmatu, kuru vienmēr esi atlicis malā. Atzīsties mīlestībā. Pacel nevērīgi nomestu lietu. Sāc īstenot jaunās simtgades apņemšanos. Nav nozīmes, cik liels būs paveiktais darbs, bet gan – cik daudz sirds siltuma tajā ieguldīsi!

18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Svētku dienā velc rakstainus cimdus, sūti sveicienus draugiem, publicējot sociālajos tīklos lieto tēmturi #LV100. Informācija par 2018. gada 18. novembra notikumiem www.LV100.lv/18novembris.

JEPVĢ komanda piedalās Ventspils “IT challenge 2018” pusfinālā

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Iesākoties rudenim, mums 10.d klases skolniekiem Solvitai Ragaušai, Jadvigai Mežniecei un Dominikam Mežniekam bija iespēja piedalīties konkursa Ventspils “IT challenge 2018” pusfinālā, kurā vajadzēja uzfilmēt aptuveni 3 minūšu garu video sižetu par adīta cimda veidošanas procesa uzlabošanu, izmantojot IT jomu. Konkursā piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas un tajā varēja piedalīties komanda ar 3 dalībniekiem.

Pēc neziņā pavadītām nedēļām, tika paziņotas komandas, kuras iekļuva finālā. Starp tām bija arī mūsu komanda. Kopā devāmies uz Ventspili, lai tur pavadītu 3 dienas, piedaloties pēdējā konkursā.

7.novembrī no rīta ar komandu devāmies uz mūsu galamērķi. Ceļš bija garš, bet nonākot galamērķī, starp visiem valdīja manāms satraukums. Iekārtojušies kempingos un paēduši, mēs devāmies uz iepazīšanās vakaru, kur piedaloties dažādās aktivitātēs, varēja iepazīties ar skolēniem no Baltijas valstīm.

Nākošajā rītā, paēduši brokastis, devāmies uz Ventspils augstskolu, kur kopīgi veicām doto uzdevumu. Rezultātā izveidojām mājaslapu piedāvātajam produktam un paveikto arī prezentējām žūrijas un citu dalībnieku priekšā. Pēc ilga darba, visiem dalībniekiem tika sarūpēta diskotēka ar atpazīstamiem mūziķiem un citas aktivitātes.

Trešajā dienā mums bija iespēja apmeklēt Irbeni, kur apskatījām radioteleskopus to darbībā. Ekskursija mums palika spilgti atmiņā ar kāpšanu uz ēkas jumta un garo ceļu caur tuneļiem, kur mita sikspārņi. Pēc brauciena uz Irbeni, gatavojāmies apbalvošanas ceremonijai. Visi bija līksmi un nedaudz satraukušies, gaidot rezultātus. Visas mūsu grupas komandas bija līdzvērtīgas un labi pārzināja tehnoloģijas.

Šoreiz mazliet pietrūka līdz godalgotai vietai, bet nebijām pārāk saskumuši, jo iegūtos draugus, kopā pieveiktos šķēršļus un dažādos piedzīvojumus, mēs atcerēsimies ilgi.

Solvita Ragauša, 10.D klase

Robotu būvētāji no Preiļiem piedalās „Robochallenge” sacensībās Rumānijā un izcīna 2. vietu!

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

No 2. līdz 4. novembrim jau vienpadsmito reizi  Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē notika „Robochallenge” sacensības. Tajās piedalījās dalībnieki no četriem kontinentiem, parādot  savus izgudrojumus sacensībās. Desmitiem Mega Sumo robotu – nevienās citās Eiropas sacensībās tik daudz šo visjaudīgāko Sumo robotu nav startējuši.

Pirmo reizi tika pārstāvēta arī Latvijas un “Robotu Skolas”  komanda. Sacensībās piedalījās Preiļu robotikas kluba dalībnieki Armands Upenieks un Matīss Buks kopā ar Aleksandru Tikačovu. Latvijas komandas jaudu un garu stiprināja arī Aldis Buks, Māris Bečs un Andis Jargans.

Preiļu robotikas kluba pārstāvji piedalījās sacensībās ar trīs Mini Sumo robotiem un vienu Mega Sumo robotu. Mega Sumo šīs bija pirmās sacensības. Veiksmīgākais bija Mini Sumo robota “MA” starts, iegūstot  2. vietu. Aleksandra Tikačova būvētais Mikro Sumo (5×5×5cm, 100g) ieguva 1. vietu savā kategorijā.

Šīs sacensības paliks atmiņā  ar lielisku organizāciju un cilvēkiem, kurus satikām Bukarestē. Guvām pieredzi un jaunus kontaktus.

Matīss Buks un Armands Upenieks, `Preiļu robotikas kluba` un `Robotu skola` komandu dalībnieki 

Svinēsim Latvijas svētkus kopā!

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Cienījamie ģimnāzisti, skolotāji, darbinieki  un vecāki!

Ir sācies Patriotisma mēnesis, kad mēs visi kopā svinēsim mūsu valsts simtgadi. Latvija – tie esam mēs paši, ikviens ar saviem darbiem, domām un attieksmi. Ir svarīgi sevi apzināties kā viena veseluma sastāvdaļu un arī iesaistīties. Mēs, ģimnāzijas kolektīvs, ar savu klātbūtni un piederības izjūtām varam svētkus veidot pilnvērtīgākus un nozīmīgākus, pirmkārt, pašiem sev. Ģimnāzisti jau aktīvi ir iesaistījušies svētku sagatavošanā – noformē ģimnāziju, gatavojas svētku koncertam, tāpēc aicinu ikvienu būt kopā Latvijai tik nozīmīgajos svētkos:

Lāčplēša diena 11. novembrī Preiļu pilsētā sāksies plkst. 18.00 ar piemiņas dievkalpojumu Romas katoļu baznīcā, tie, kuri neapmeklēs to,  plkst. 18.00 pulcēsimies pie ģimnāzijas, lai piedalītos pilsētas Lāpu gājienā, pieminot visus, kuri cīnījās par Latviju, sargāja tās suverenitāti. Ģimnāzija daļēji nodrošinās lāpas un svecītes, taču ikviens ir aicināts paņemt līdzi arī savu svecīti (sarkanu vai baltu) ar vāciņu, lai pēc tam veidotu kopīgu latviešu rakstu zīmi. Šogad Lāpu gājienu Preiļu pilsētā translēs tiešraidē Latvijas televīzija.

16. novembrī plkst.11.00 pulcēsimies ģimnāzijā svētku koncertā “Mūsu dziesmas Latvijas simtgadei”.

Šajā laikā ikdienā piespraudīsim pie sava apģērba sarkanbaktsarkanu karodziņu, apliecinot savu mīlestību zemei, kur esam dzimuši, dzīvojam, mācāmies un strādājam.

Ar svētku norises pasākumiem “Manai Latvijai – 100” Preiļu novadā var iepazīties šeit: https://preili.lv/pasakums/149705/nedela-manai-latvijai-100-preilu-novada/

Aicinu ikvienu ģimnāzistu un vecākus pievienoties ģimnāzijas kolektīvam Lāpu gājienā un svētku koncertā. Svinēsim svētku skopā! 

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa

JEPVĢ Eiropas Parlamenta Vēstnieku komandas tikšanās

Posted Atstāt komentāruPublicēts EP vēstnieku skola

2. novembrī tikās  jaunā EP Vēstnieku komanda, lai izvērtētu savu darbību un nospraustu mērķus 2018./2019. gadam un cīnītos par braucienu uz Briseli.

Komandas vadītājas Rasa Saulīte un Egita Roze. Viņas piedalījās EP Vēstnieku skolas rīkotajā pasākumā Rīgā.  Komandas tikšanās reizē viņas iepazīstināja pārējo komandu ar iegūto informāciju, idejām, kā arī aicināja aktīvi iesaistīties komandas darbā un aizraut apkārtējos. Komandas sastāvā ir Anastasija Dementjeva, Katrīna Golubicka, Egons Rebainis,  Marta Trūpa, Edijs Valainis, Lija Petrova.

fbt

Ināra Krusta, vēstures skolotāja

Interesantā un piepildītā Skolotāju diena ģimnāzijā

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Šī gada 5. oktobris Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā nebija ierasta un ikdienišķa piektdiena, šajā dienā tika atzīmēta Skolotāju diena. Tā bija pašpārvaldes diena, kad visu notiekošo organizējām mēs paši, skolēni. Lai šī gada Skolotāju diena būtu īpaša, tika izdomāta tēma, kas lieliski atspoguļoja tā brīža aktuālāko notikumu Latvijā un aktivitātēm piešķīra kādu odziņu, 2018. gada skolotāju dienas tēma – “Vēlēšanas”. Diena sākās ar mūsu mīļo un visvislabāko audzinātāju sveikšanu klasēs, tad visi skolotāji pēc izlozes principa sadalījās partijās, izvirzīja savu līderi, izdomāja nosaukumu un devīzi. Šajās vēlēšanās kandidēja 4 partijas- “Vēl zaļāk”, “Dzeltenie Citroni”, Sarkanā un Zilā partija. Katra partija veica divus uzdevumu apļus jeb kopā tie bija 11 uzdevumi, kuros tika pārbaudītas zināšanas par Latvijas spilgtākajām personībām un valsts ģeogrāfiju, pārbaudījām, kā partijas spēj sadarboties, cik daudz zina viens par otru, cik labi pārzina ģimnāzijas vizuālo skatu fotogrāfijās, ko ir gatavi mums apsolīt, ko teiktu, ja tiktu ievēlēti par prezidentu, kā reklamētu savu partiju.

Pēc aktivitātēm skolotājus gaidīja pārsteigums no mums, skolēniem, katra klase bija sagatavojusi video, kas atbilstu kopējai tēmai “Mūsu dziesmas skolā”, katra klase bija centusies, ieguldījusi darbu un mīlestību, lai taptu tik jauki, sirsnīgi un  smieklīgi video.

Anete Haritonova, Ģimnāzistu parlamenta vadītāja

AHHAA izaicinājums Latvijas skolēniem!

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Bieži vien valda uzskats, ka zinātne ir garlaicīga un neinteresanta, ja vien neesi ģēnijs kā Einšteins. Mēs gribam pierādīt pretējo!

Vai esi gana drosmīgs, lai pieņemtu šo izaicinājumu?
Uzdrīksties un radi video, kur ar savu komandu izpildi zinātnes eksperimentu vai demonstrējumu – ķīmijā, fizikā, matemātikā, indženierzinātnē vai ar tehnoloģijām saistītu.

DALĪBNIEKI:

 • piedalīties var divās grupās: 7.-9.klašu grupā un 10.-12.klašu grupā;
 • piedalīties var komandas, kuru sastāvā ir 2-5 dalībnieki;
 • viens no dalībniekiem var būt skolotājs;
 • no vienas skolas var pieteikties vairākas komandas;
 • katra komanda var iesūtīt tikai vienu video.

PAR VIDEO:

 • maksimālais garums ir 1 minūte;
 • tas var būt filmēts latviešu valodā, bet ir jābūt subtitriem angļu valodā, ja video tiek filmēts angļu valodā, subtitri nav nepieciešami;
 • tam ir jābūt augšuplādētam www.youtube.com ar nosaukumu “(Skolas vai komandas nosaukums) pieņem AHHAA izaicinājumu”
 • Piemēram: Rīgas Valsts 1.ģimnāzija pieņem AHHAA izaicinājumu!
 • jāpievieno īss apraksts (līdz 400 zīmēm) latviešu un angļu valodā (pēc palīdzības vari vērsties pie savas angļu valodas skolotājas), kas paskaidro eksperimenta vai demonstrējuma zinātnisko un teorētisko pamatojumu.

Vērtējot video, ņemsim vērā:

 • vai eksperiments ir saistīts ar zinātni;
 • vai video ir radošs un aizraujošs;
 • vai radītais materiāls parāda, ka zinātne ir interesanta; 🙂

PRASĪBAS:

 • video jāiesūta no 1. novembra līdz 25. novembrim
 • e-pastā marketing@ahhaa.ee jāiesūta video saite, komandas dalībnieku vārdi, klase, skolas nosaukums;
 • uzvarētāju paziņosim 1. decembrī

BALVAS: 

Galvenā balva izaicinājuma uzvarētājiem ir Zinātnes centra AHHAA apmeklējums, tāpat AHHAA dosies uz uzvarētāju skolām un sniegs zinātnes teātra priekšnesums visai skolai.

Additional Prizes are given to:

 • labākais zinātnes eksperimenta video 7.-9.klašu grupā;
 • labākais zinātnes eksperimenta video 10.-12.klašu grupā;
 • orģinālākais zinātnes eksperiments;
 • skatītāju favorīs – viedo, kuram būs visvairāk skatījumu 1.decembrī.

Specbalvas no:

 • digitālās aģentūras “Wunder”
 • Latvenergo mācību portāla FIZMIX;
 • žurnāla “Ilustrētā zinātne”;
 • vēja tuneļa “Aerodium”.

Ja Tev ir kādi jautājumi, sūti tos uz marta.markote@ahhaa.ee.

Apsveic Latviju ar patriotiskiem svecīšu zīmējumiem!

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Turpinot pirms gada aizsākto tradīciju, aicinām skolēnus, skolotājus un vecākus sveikt Latviju svētkos ar kopīgi veidotiem patriotiskiem zīmējumiem no svecītēm. Izgaismojiet savu pilsētu, novadu, skolas vai mājas pagalmu izliekot Latvijas karogu, valsts kontūru vai kādu no daudzajiem latvju rakstiem!

Pēcsvētku nedēļā svecīšu zīmējumus apkoposim attēlu galerijā un publicēsim Uzdevumi.lv Facebook kontā

Lai iekļautu savu zīmējumu galerijā:

 • jānofotografē kopīgi izveidotais svecīšu zīmējums;
 • laikā no 12. līdz 19. novembrim jāievieto attēls Facebook vai Instagram;
 • bildes aprakstā jāpievieno tēmturis #manaiLatvijai100 un jāatzīmē (jāietago) Uzdevumi.lv

Ieskatam un iedvesmai attēlu galerija ar 2017. gadā veidotajiem svecīšu zīmējumiem:
Atvērt Facebook attēlu galeriju 

Lai silti un patriotiski svētki!
Uzdevumi.lv komanda

Vidusskolēn, piedalies konkursā – “Gada jaunais autovadītājs”

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Konkurss vidusskolēniem “Gada jaunais autovadītājs” paredzēts no 15 līdz 18 gadu vecumam. Pēc statistikas datiem tieši šajā vecumā jaunieši visbiežāk nonāk ceļu satiksmes negadījumos. Vismaz trim jauniešiem no klases mājaslapā www.gadaautovaditajs.lv jāaizpilda tests, lai kvalificētos konkursa klātienes kārtai. 30 klasēm savā skolā būs iespēja noklausīties satiksmes drošības lekciju un izmēģināt auto apgāšanās stendu – avārijas imitāciju.

Konkurss paredzēts divās daļās – līdz 2019.gada marta beigām – teorētiskā daļa, testa aizpildīšana. Savukārt no 1.aprīļa, līdz pat mācību gada noslēgumam norisināsies bezmaksas satiksmes drošības apmācības skolās – 30 klasēm visā Latvijā. Tajās būs iespēja izbaudīt auto apgāšanās stendu – avārijas imitāciju, kad esi ar kājām gaisā. Kā arī alkohola reibumu imitējošas brilles, kuras uzvelkot jāveic dažādi šķietami vienkārši uzdevumi, bet “esot reibumā” tie kļūst sarežģīti izpildāmi.

Ģirts Timrots, konkursa “Gada jaunais autovadītājs” realizētājs: “Konkurss veidots ar mērķi izglītot jauniešus par drošības jautājumiem un personīgās drošības iespējām ceļu satiksmē. Tostarp paredzēts mācīt jauniešiem uzvedības kultūru ceļu satiksmē, lai preventīvi mazinātu topošo autovadītāju izraisīto satiksmes negadījumu skaitu un to sekas. Mūzikas austiņas un telefoni – dažas no tik daudzajām lietām, kuras novirza mūsu uzmanību, tomēr ir tikai nedaudz nepieciešams, lai izvairītos no negadījumiem.”

Lai kvalificētos konkursā no klases jāpiedalās vismaz trim skolēniem, bet aicinām aizpildīt testu visus skolēnus. Testā ir 15 jautājumi, bet rezultātu nosaka katras klases labākais sniegums, tādēļ, jo vairāk skolēnu to aizpilda, jo lielāka iespēja izcīnīt apmācības.

Konkurss veidots 2018./2019.gada mācību gadam, laikā no 1.novembra līdz 31.maijam. Konkursu rīko Ceļu satiksmes drošības direkcija kopā ar aģentūru Zebra. Tas tiek finansēts no sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” kontā.

Papildus informācija
Anda Treija
One Communications
M: 27545441
e-pasts: anda.treija@onecom-latvia.com