25.marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

25.martā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā vēstures stundas sākās ar piemiņas brīdi, kurā tika iedegta svecīte un ar klusuma brīdi tika  godināti 1949.gada 25.marta deportētie Latvijas iedzīvotāji, kuru dzīve aprāvās Sibīrijas plašumos no pārcilvēciski smagajiem darbiem, bada un aukstuma.
Īstenojot operāciju “Krasta banga”,  dažu dienu laikā padomju okupantu vara veica otro Latvijas iedzīvotāju masu deportāciju, kurā deportēja vairāk nekā 44 tūkstošus Latvijas cilvēku, tai skaitā ap 11 tūkstošiem bērnu.
Mūsu katra pienākums ir saglabāt atmiņā šos traģiskos notikumus, lai tie vairs neatkārtotos. Sargāt savu valsti un demokrātisko pārvaldi. Būt savas zemes patriotiem. Tikai kopā Eiropas Savienībā mēs varam būt stipri. Tikai solidarizējoties un palīdzot Ukrainai,  mēs varam cerēt uz savu drošību.

Ināra Krusta, vēstures skolotāja