18. izlaiduma absolvente Lauma Tumašova ģimnāzijā (22.01.2024.)

22. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija 18 .izlaiduma absolvente Lauma Tumašova tikās gan ar 7.-9., gan ar 10. un 11.klašu skolēniem. Lauma RSU ir ieguvusi bakalaura grādu un veic  audiologopēda darbu , un turpina studijas RSU 2. kursā  medicīnas fakultātē.  Vienmēr atrod laiku arī saviem hobijiem:  folkloras kopai “Rūtoj”, vokāli instrumentālajam ansamblim un pūtēju orķestrim, kā arī citām izklaides iespējām.

Skolēnu atziņas par tikšanos ar Laumu

Oskars.  Pēc stāstītā es sapratu, ka būt audiologopēdam dažreiz būt ir grūti, bet arī var brīžiem padarīt jautras lietas. Apmācīt cilvēkus ar runas traucējumiem ir ļoti laikietilpīgs process un dažreiz tas var arī būt diezgan izaicinošs, tādēļ es ļoti cienu Laumas ieguldījumus citu izpalīdzēšanai.

Evelīna.  No stāstītā es sapratu,  ja zina savu mērķi un ir gribasspēks, mērķi var sasniegt, jo sākotnēji viņa (cik es atceros) mācījās padziļināti fiziku, bet tad izdomāja, ka tomēr grib mācīties arī ķīmiju, un ne ļoti garā laika posmā to ļoti labi iemācījās,  un tagad ir ieguvusi profesiju, ko vēlējās.

Aksels.  Es domāju, ka šī tikšanā bija ļoti vērtīga mums, jo Lauma pastāstīja, kā viņai palīdzēja labas sekmes skolas gados, piemēram ķīmijā.  un izstāstīja par savu profesiju (audiologopēds), par kuru es neko daudz agrāk nebiju dzirdējis.

Undīne. Šodienas nodarbība ar Laumu, manuprāt, bija ļoti izzinoša. Tas bija interesants stāsts par to, ka nedrīkst teikt vārdu “nekad”, jo dzīvē viss var pavērsties pavisam citādi. Viņa iedvesmoja mūs pievērsties mācībām, lai sasniegtu tālus mērķus gan savā izaugsmē, gan zinātnē kopumā. Lauma stāstīja, ka dzīvē ir jāizmanto visas sniegtās iespējas, un es viņai  savā ziņā pilnīgi piekrītu. Kopumā lekcija bija noderīga, lai ieskatītos savos nākotnes mērķos un novērtētu, ko es vēlos darīt, mācīties pēc diviem ar pusi gadiem.

Dāvis. Manuprāt, Laumas Tumašovas runa veicina motivāciju mācīties un var veidot manas apņemšanās sākumu.

Rihards. Vajag meklēt trīs draugus- Vienu vecāku, kurš mani atbalstīs un palīdzēs, vienu vienaudzi, abiem ir vienādas domas, kuras var apspriest, vienu jaunāku, kuru pats varēšu  atbalstīt un palīdzēt, tad kad viņam tas būs vajadzīgs.

Ksenija. Pateicoties šim brīnišķīgajam cilvēkam, es saņēmu milzīgu iedvesmu un motivāciju. Viņa spēja man parādīt, ka visi mani sapņi un mērķi ir sasniedzami, un palīdzēja man atrast spēku tos sasniegt. Viņa labprāt dalījās savā pieredzē un zināšanās, lai palīdzētu man attīstīties un augt kā personībai.

Katrīna. Ļoti daudzveidīga meitene, kura paspēj visu izmēģināt un visur piedalīties, kas ļoti motivēja mani. Līdz šim likās,  ka nav iespējams apvienot tik daudzas lietas kopā, bet izrādās ir iespējams, tikai jāmāk izplānot savu laiku un netērēt to lieki. Vēlreiz pārliecinājos par to, ka profesija,  kuru pamatskolā vai vidusskolā biji domājis apgūt, pēc kāda laika var mainīties, tāpēc šobrīd ir jāņem viss,  ko sniedz skola un skolotāji.

Estere.  Tikšanās bija ļoti interesanta, it īpaši, kad Lauma dalījās ar savām zināšanām, pieredzi, kā viņai gāja JEPVĢ un mācību priekšmetos, kā ķīmijā un vēsturē. Tas bija ļoti vērtīgi!

Reinis.  Satikšanās  ar Laumu Tumašovu  lika man domāt par to, cik daudz es ieguldu mācībās, vai es pietiekami daudz mācos, lai nākotnē varētu sasniegt augstāku līmeni pašizaugsmē, Lauma Tumašova ar saviem vairākiem sasniegumiem JEPVĢ konkursos un olimpiādēs iedvesmoja mani vairāk pievērst uzmanību stundām un mājasdarbiem, lai kādu dienu varētu sasniegt Laumas Tumašovas līmeni vairākos priekšmetos, ieskaitot ķīmijā.

Arnita.  Man ļoti patika kā Lauma iepazīstināja ar savu dzīvi, mācībām un nodarbi. Viņas vecumā bija pārsteigti dzirdēt, ka arī izmanto ļoti populāru lietotni jauniešu vidū “Snapchat”, kurā iemūžina atmiņas no mācībām, skolas, prakses. Laumai, stāstot par savu mācību pieredzi, par  audiologopēdijas mācībām RSU, īstenībā piesaistīja lielu uzmanību un ieinteresēja mani. Pieminējamācību  priekšmetus, kuriem būtu ieteicams pievērst lielāku uzmanību vidusskolas klasēs, jo visas tēmas, viela, ko skolā māca,  tiešām nākotnē noderēs. Viņa  atgādināja, ka noteikti vajag izmantot iespējas, kas tiek dotas vai piedāvātas.

Paula.  Man ļoti aizrāva Laumas griba visu sasniegt, jo tik centīgu cilvēku es pirmo reizi redzu. Bija interesanti klausīties par viņas studijām, kā viņa  izvēlējās savu profesiju, sasaistot mūziku un ķīmiju.

Paldies Laumai par sagatavoto prezentāciju un interesanto stāstījumu. Veiksmi mācības un darbā!

Ķīmijas skolotāja Valentīna Pastare

print

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.