Aizvadīts 16. Latvijas robotikas čempionāta 6. Preiļu robotikas čempionāta posms

2024. gada 27. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā (JEPVĢ) tika aizvadīts 16. Latvijas robotikas čempionāta 6. Preiļu robotikas čempionāta posms (PRČ 2024).

Šī gada sacensībās piedalījās dalībnieki no Latvijas un Lietuvas, t.sk. 25% no visiem dalībniekiem bija no Lietuvas. Sacensībām tika reģistrētas 354 robotu komandas no 52 iestādēm/organizācijām/klubiem. Šogad sacensību laikā tika izcīnītas un pasniegtas 63 sponsoru un atbalstītāju balvas, sadalīti 21 kausu komplekti! Priecē arī fakts, ka par pasākumu bija interese ne tikai dalībniekiem, bet arī to apmeklēja daudzi apmeklētāji.

Šogad sacensības apmeklēja arī raidījuma Ātruma cilts radošā grupa ar Paulu Timrotu priekšgalā un lūk ko viņi iemūžināja video:

Pasākumu vadīja sabiedrībā populārais blogeris – radio Star FM “Zoopastas” vadītājs, jauno tehnoloģiju entuziasts un zinātājs, tehnoloģiju bloga Kursors.lv idejas autors un galvenais redaktors Kristaps Skutelis. Sacensību sākumā dalībniekus sveica Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas direktore Skaidrīte Ūzuliņa, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns, JEPVĢ direktores vietnieks Juris Erts, Preiļu robotikas čempionāta galvenais tiesnesis Armands Upenieks un noslēgumā čempionāta dalībniekus ar iedvesmojošu muzikālu sveicienu sveica JEPVĢ vokāli instrumentālais ansamblis “Fourteen” ar dziesmu `Dzelzsgriezējs`!
Sacensībās dalībnieki varēja piedalīties ar 2 veidu robotiem – izmantojot konstruktorus (LEGO, VEX), vai arī izmantojot elektronikas detaļas, ko sauc par brīvo konstrukciju. Šogad sacensības notika mini sumo, Lego sumo, iRobot sumo, Lego līnijsekošanas, brīvās konstrukcijas līnijsekošanas, Lego folkrace, brīvās konstrukcijas folkrace, freestyle, AntWeight, FLL, VEX, Labirinta, WeDo un dronu disciplīnās. Dažās disciplīnās dalībnieki tika dalīti vecuma grupās (skolēni vai amatieri/profesionāļi). Robotu konstrukcijām tika noteiktas prasības attiecībā uz izmēriem, svaru, definēti arī citi konstrukcijas ierobežojumi un noteikumi, kas bija aprakstīti nolikumos. Šī gada jaunums bija FLL, VEX, WeDo un labirinta sacensības.
Sacensības noteikti nevarētu notikt, ja nebūtu daudzo brīvprātīgo palīgu un tiesnešu! Īpašie PALDIES: sacensību galvenajam tiesnesim Armandam Upeniekam, Gundaram Miezītim par turnīra tabulu veidošanu, sacensību disciplīnu galvenajiem tiesnešiem: līnijsekošanā – Matīsam Dambītim, folkrace – Kārlim Berkholdam, Lego sumo – Dāvim Kundziņam, mini sumo un iRobot sumo – Eināram Deksnim, freestyle – Vitoldam Bīriņam, AntWeight – Edgaram Skruodim, FLL – Sandijam Krastiņam, VEX – Edgaram Bajarunam, WeDo – Marekam Briškam, Labirintā – Vladimiram Birjukovam un dronu sacensībās – Normundam Masaļskim.
Jānis Bērziņš, kurš pārstāv “JJ Robotics” komandu, organizēja erudīcijas konkursu skolēniem – Jānis bija sagatavojis āķīgus jautājumus un zinošākie vai veiksmīgākie dalībnieki par pareizām atbildēm tika pie Jāņa sagādātajām Lego detaļu specbalvām un Preiļu uzņēmuma `Pie torņa` sarūpētajiem saldumiem! Sacensību laikā ikvienam bija iespēja izklaidēties un nofotografēties ar improvizatores Martas  “robotiņu”.
Paldies Normundam Masaļskim, kurš kopā ar “Robopilots” komandu nodrošināja dronu sacensību norisi, t.sk. tiešraidi no dronu lidojumiem un ar dronu šovu priecēja dalībniekus sacensību atklāšanas pasākumā! Paldies Edgaram Bajarunam no Siguldas JC un SIA Tomega pārstāvim Edgaram Timofejevam par VEX sacensību organizēšanu, Sandijam Krastiņam no Salaspils, Annai Skruodei no Valmieras par FLL sacensību organizēšanu, Vladimiram Birjukovam no Aizkraukles par labirinta disciplīnas norises nodrošināšanu.
Paldies Ievai Babrei, kura iemūžināja labākos sacensību momentus fotogrāfijās, savukārt Inesei Aninai par sacensību video! Sacensību dalībnieki ļoti pozitīvi novērtēja ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju SIA Picu bode sarūpētos cepumus un saka lielu paldies ēdnīcas pavārēm par garšīgajām pusdienām! Paldies Dainim Kļaviņam par sagatavotajiem kausiem robotikas sacensībām un JEPVĢ vizuālās mākslas skolotājai Rutai Vjaksei par sacensību plakāta izveidi.

Lai arī konkurence bija pietiekoši liela tomēr arī Preiļu robotikas kluba dalībniekiem izdevās sasniegt labus rezultātus vairākās disciplīnās:
PRK/Robotu skolas komanda ar Matīsu Buku izcīnīja – 1. vietu un 3. vietu Mini sumo disciplīnā Pro grupā un kopā ar Aldi Buku 1. vietu, 2. vietu un 3. vietu brīvās konstrukcijas robotu Folkrace disciplīnā PRO grupā.
PRK komandas viens no veiksmīgākajiem dalībniekiem bija Andrejs Gžibovskis (9.D), kurš spēja izcīnīt 1. vietu un 2. vietu Lego līnijsekošanas disciplīnā un 1. vietu Lego folkrace disciplīnā.
Gustavs Briška un Ričards Kižlo Lego freestyle disciplīnā izcīnīja 1. vietu.
Jānis Bērzinieks (8.B) Lego sumo PRO grupā izvīnīja 3. vietu.
Haralds Teirumnieks brīvās konstrukcijas robotu Folkrace disciplīnā skolēnu grupā izcīnīja 1. vietu, Arnis Malakovs – 3. vietu.
Jānis Bečs iRobot sumo disciplīnā izcīnīja 1. vietu, Liāna Usāne (12.A) un Elīna Šmeikste (12.A) izcīnīja 2. vietu, Jānis Bečs un Kristers Šņepsts (10.A) izcīnīja 3. vietu.
Skolēnu mini sumo disciplīnā Elīna Šmeikste ar Liānu Usāni un Mārtiņš Ulpe dala 5.vietu.

Paldies Kārlim Pīgožnim par skolēnu gatavošanu sacensībām un palīdzību robotikas čempionāta organizēšanā.

PALDIES visiem Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, tehniskajiem darbiniekiem, skolotājiem par brīvprātīgo darbu, kuri piedalījās sacensību organizēšanā, norisē un telpu kārtošanā pēc sacensībām!

1. – 3. vietu ieguvēji saņēma vērtīgas balvas, kuras bija sarūpētas pateicoties sacensību sponsoriem un atbalstītājiem: biedrība Mans Robots, Starptautiskā inovāciju skola, Uzdevumi.lv, SIA Mikrotīkls (Mikrotik), SIA Preiļu celtnieks, Robotiem.lv, SIA LMT, SIA SensusLab, Letera, kursors.lv, SIA Vektors, SIA Olūts, SIA Aerones, SIA Tomega, SIA Pie Torņa, pludmales kafejnīca Pampūkas, SIA Proline-D, SIA Salang-P, SIA Baltijas informācijas tehnoloģijas, DK Robotic, AS Cēsu darītava, JJ Robotika.

Intervija kursors.lv PODKĀSTĀ – Kādas disciplīnas būs Preiļu robotikas čempionātā un kā bērni mācās robotiku? 

Informācija par PRČ 2024 

Rezultāti

Fotogalerija (foto: Ieva Babre)

Sacensību tiešraides ieraksti Youtube no aktu zāles un dronu sacensībām:

Preiļu robotikas čempionāta organizatoru vārdā Juris Erts

PRČ 2024 atbalstītāji:

Robotu Skola
MikroTik
LETERA
Starptautiskā Inovāciju Skola
Uzdevumi
SensusLab
Kursors.lv
Preiļu Celtnieks
Robotiem.lv
SIA Vektor
lmt.lv
Mans robots
Tomega
SIA Pie torņa
SIA Olūts
SIA Proline-D
SIA Salang-P
Aerones
Latgales finanšu konsultācijas
Baltijas Informācijas Tehnoloģijas
Robopilots dronu robotika
DKRobotics
Pludmales kafejnīca Pampūkas
Cēsu darītava
Siguldas novada jaunrades centrs
TSI
Ievas Babres foto
Biedrība FIRST LEGO League Latvia
Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs
JJ Robotika

print

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.