Tikšanās ar NATO karavīriem

20.februārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 10.D klases skolēni tikās ar NATO bataljona karavīriem. Ģimnāzijā viesojās zemessargs, ASV Vēstniecības Latvijā pārstāvis Nils Students, Kanādas Bruņoto Spēku kapteinis Kārlis Kušiņš (Karl Cushing) un ASV seržante Ketlīna Vokere (Kathleen Walker). Viņi iepazīstināja ar sevi un sniedza arī interaktīvu lekciju “Brothers in Arms” (Ieroču brāļi). Tikšanās laikā skolēniem bija iespēja uzzināt ne tikai par pašu NATO karavīru dzīvi un militāro dienestu, bet arī par NATO vēsturi, aktivitātēm, lomu dažādu starptautisku konfliktu risināšanā un Latvijas karavīru līdzdalību starptautiskajās misijās.

Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijās, kuras notika angļu valodā, un ieguva balvas.

Anna Verza, angļu valodas skolotāja, Erasmus+ projekta koordinatore