Ar labiem rezultātiem Preiļu robotiķu komandai noslēdzās ”Siguldas robotu kauss 2018”

2018.gada 24. februārī Siguldā notika `Siguldas Robotu kauss 2018`, kurā piedalījās arī Preiļu robotikas kluba dalībnieki un Preiļu 2. vidusskolas komanda. Dalībnieki no Preiļiem sacensībās piedalījās dažādās disciplīnās, t.sk. Lego sumo, Lego folkrace, elektronikas līnijsekošanas, folkrace disciplīnās, iRobot sumo, VEX robotu spēlē un Mini dronu sacensībās. Preiļus šogad pārstāvēja – Margarita Džeriņa, Matīss Buks, Aldis Buks, Eduards Lipiniks, Toms Teodors Vilcāns, Iļja Martinovs, Edīte Meikulāne, Rinalds Pākste, Jānis Ziemelis, Egils Sirmais, Ilva Plociņa, Artis Cveks, Normunds Kokins, Ritvars Sirmais, Ralfs Naglinskis, Andrejs Gžibovskis, Markuss Martinkus, Bruno Rivža, Niks Kursītis, Armands Upenieks, Linards Šmeiksts, Andrejs Podskočevs, Deniss Ivanovs, Pāvels Čerņecovs.

Šogad sacensībās Siguldā piedalījās 294 roboti. Vairāk par sacensībām https://srk2018.sigrobotika.com

Šogad sacensībās tika izcīnītas vairākas godalgas, taču viena ir īpaša! Pirmo reizi mūsējiem izdevās uzvarēt iRobot sumo sacensībās – 1. vietu un kā balvu jaunu iRobot putekļusūcēju ieguva Margarita Džeriņa ar robotu Veseris.

Mūsu komandas dalībniekiem šogad izdevās izcīnīt visas vietas no 1. līdz 6. vietai elektronikas Folkrace disciplīnā, t.sk. 1. un 2. vietu Folkrace disciplīnā izcīnīja Matīss Buks kopā ar Aldi Buku un 3. vietu Edīte Meikulāne kopā ar Armandu Upenieku. Folkrace disciplīnā piedalījās 23 roboti.

Mini sumo disciplīnā 37 dalībnieki tika sadalīti 4 apakšgrupās, pie tam gan skolnieki gan amatieri un profesionāļi tika salikti startēšanai kopā. No vienas apakšgrupas uz fināla cīņām kvalificējas tikai 2 labākie roboti. Uz finālu kvalificējās 5 mūsu kluba dalībnieku roboti (Rinalds Pākste, Toms Teodors Vilcāns, Matīss Buks un Armands Upenieks, Eduards Lipiniks) un 3 roboti, kurus būvē Robotex, kā arī Latvijas čempionātu un citu sacensību uzvarētājs Aleksandrs. Finālu cīņas bija aizraujošas un līdz pēdējai cīņai nebija prognozējams uzvarētājs. Šajās sacensībās sīvā cīņā 2. vietu Mini sumo disciplīnā izcīnīja Matīss Buks kopā ar Armandu Upenieku, attiecīgi mūsējie kopvērtējumā aizņēma arī vietas no 5. līdz 8. vietai.

Paldies visiem, kuri palīdzēja kaldināt kopīgo panākumu! Preiļu robotikas kluba nodarbības notiek Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā. Paldies PVĢ absolventiem, tagad RTU studentiem, Armandam Upeniekam un Linardam Šmeikstam par ieguldīto darbu skolēnu konsultēšanā!

Sacensību fotogalerija

Juris Erts, robotikas kluba darba organizators

print

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.