Ar 6. posma sacensībām RTU noslēdzās 2022./2023. gada sezonas “15. Latvijas robotikas čempionāts”

2023. gada 13. maijā, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē notika šī mācību gada 6. – noslēdzošais robotikas čempionāta posms. Preiļu robotikas kluba komandas dalībnieki startēja ar 29 robotiem 10 sacensību disciplīnās – Minisumo, Līniijsekošanā, Folkrace, Folkrace PRO, iRobot sumo, Lego līnijsekošanā, Lego sumo, Lego sumo PRO, Lego Folkcace, Freestyle.

Tā kā RTU posms ir noslēdzošais 15. Latvijas robotikas čempionāta posms, tad rezultāti izšķīra arī visu 6 robotikas sacensību kopvērtējumu.

RTU sacensībās mūsu komandas dalībnieki izcīnīja vairākas godalgotas vietas:
Mini sumo disciplīnā skolēnu grupā Mārtiņš Ulpe 12.B ar savu robotu izcīnīja 2. vietu, Patrīcija Reščenko 12.A un Laimonis Kokins 12.B izcīnīja dalītu 3. vietu.
Līnijsekošanas disciplīnā skolēnu kategorijā 2. vietu izcīnīja Mārtiņš Ulpe 11.B.
Folkrace disciplīnā skolēnu kategorijā 2. vietu izcīnīja Patrīcija Reščenko 12.A.
Folkrace disciplīnā PRO kategorijā 1. un 2. vietu izcīnīja Robotu skolas un Preiļu robotikas kluba komanda, kurā savus spēkus apvienojuši Armands Upenieks, Matīss Buks un Aldis Buks, savukārt 3. vietu izcīnīja Rinalds Ivanovs (students).
iRobot sumo disciplīnā 1. un 3. vietu izcīnīja Jānis Bečs 12.A (robotus palīdzēja būvēt arī Ritvars Vjakse 12.A) un balvā tika pie kārtējā, mājsaimniecībā noderīgā iRobot putekļusūcēja!
Lego līnijsekotāju disciplīnā 3. vietu un Lego folkrace disciplīnā 3. vietu izcīnīja Andrejs Gžibovskis 8.B.
Lego sumo Pro grupā Jānis Bērzinieks 7.D un Gustavs Briška (Preiļu 1.psk, 7.B) izcīnīja 2. vietu.
Freestyle disciplīnā Gustavs Briška (Preiļu 1.psk, 7.B) saņēma atzinīgu tiesnešu vērtējumu un izcīnīja 1. vietu!

Visas sezonas 6 sacensību kopvērtējumā starp Latvijas sacensību dalībniekiem mūsējie ieņēma vairākas godalgotas vietas:

Folkrace disciplīnā skolēnu grupā kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja Patrīcija Reščenko 12.A.
Folkrace disciplīnā PRO grupā 1. un 3. vietu izcīnīja Robotu skola/PRK komanda (Aldis Buks, Matīss Buks, Armands Upenieks).
Mini sumo disciplīnā skolēnu grupā kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja Katrīna Jaundzema 12.A un Anastasija Krohmaļuka 12.A, savukārt 2. vietu izcīnīja Mārtiņš Ulpe 11.B.
Līnijsekošanas disciplīnā skolēnu grupā kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja Markuss Martinkus 11.B un 2. vietu Mārtiņš Ulpe 11.B.
iRobot disciplīnā sīvā konkurencē kopvērtējuma 2. vietu izcīnīja Jānis Bečs 12.A.
Lego sumo vecākajā skolēnu grupā 2. vietu un 3. vietu izcīnīja Kristera Šņepsta 9.D un Jāņa Bērzinieka 7.D roboti.
Lego līnijsekošanā 2. un 3. vietu kopvērtējumā izcīnīja Andrejs Gžibovskis 8.D.
Mini sumo PRO disciplīnā dalītu 3. vietu izcīnīja Robotu skola/PRK komanda (Aldis Buks, Matīss Buks, Armands Upenieks) un Laimonis Kokins 12.B.

Paldies visiem komandas dalībniekiem par gatavošanos un piedalīšanos sacensībās!
Paldies visiem palīgiem un konsultantiem par ieguldīto darbu visas sezonas garumā, īpaši Kārlim Pīgožnim, Matīsam Dambītim, Armandam Upeniekam, Linardam Šmeikstam!

Juris Erts, robotikas kluba darba organizators