Dalība Vidzemes inovāciju programmas studentiem projektā

VIPs ir atbalsta programma, kas darbojas Vidzemes Augstskolas paspārnē un sniedz iespēju individuāli vai komandā īstenot inovatīvas biznesa idejas vai izstrādāt risinājumu kādam no Latvijas uzņēmumu vai organizāciju dotajiem izaicinājumiem.

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieku komanda “Green Valley” – Ritvars Vjakse, Bruno Rivža, Daniels Daņilovičs, Jānis Bečs – piedalījās Vidzemes inovāciju programmas studentiem 2. ciklā, veicot izaicinājumu “Atkritumu apsaimniekošanas institucionālā modeļa optimizācija, sekmējot apglabājamā atkritumu daudzuma samazināšanu”. Projekta gaitā tika izstrādāts institucionālais modelis atkritumu apsaimniekošanas sistēmai, noteiktas nepieciešamās likuma izmaiņas, veikta Eiropas Savienības valstu labo piemēru analīze u.c. Izpēte rezultējās ar 100 lapu pētījumu, pie kura komanda strādāja veselus 6 mēnešus un finālā izcīnīja 3. vietu.

Sagatavoja Ritvars Vjakse