Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ietvaros atklātā stunda “Vēlēšanas kā līdzdalības forma”

2023.gada 23.martā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ietvaros atklātā stunda “Vēlēšanas kā līdzdalības forma ”, kurā piedalījās ģimnāzijas un Preiļu 2.vidusskolas jaunieši, kā arī Preiļu pilsētas skolu vēstures skolotāji.  Stundas laikā skolēni tikās ar Eiropas parlamenta deputāti Inese Vaideri, kas dalījās karjeras izveidē no Jelgavas pilsētā dzimušas meitenes līdz EP deputātei. Izskaidroja Eiropas Parlamenta darbību un svarīgākos risināmos uzdevumus, kā arī demokrātisku pilsoņu vēlēšanu nozīmi. Stundā piedalījās arī Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu koordinatore Jolanta Bogustova.

Stundas laikā skolēni dalījās ar pētījuma rezultātiem, kurā pētīja zemos vēlēšanu rezultātus jauniešu vidū un meklēja risinājumus, lai aktivizētu jauniešu līdzdalību vēlēšanās.  Atbildēja uz jautājumiem. Diskutēja par vēlēšanu nozīmi un izspēlēja simulācijas spēli, kurā balsoja par demokrātijas vērtībām.

Ināra Krusta, vēstures skolotāja