KSIM – komandu sacensības informātikā un matemātikā

Komandu sacensību informātikā un matemātikā (KSIM) mērķi ir padziļināt skolēnu interesi par matemātiku un informātiku, attīstīt prasmi strādāt komandā un labāk sagatavoties valsts matemātikas un informātikas sacensībām. Kopš 2016. gada to organizē Cēsu Valsts ģimnāzija (iepriekš organizēja Ugāles vidusskola).
KSIM sacensībās daudzus gadus piedalās arī mūsu skolas skolēni. Izņēmums nebija arī šis mācību gads – 2022. gada 16. decembrī sacensībās piedalījās 8 komandas, kopā 24 skolēni no 9.D, 10.A, 11.A, 12.A klasēm.
Saskaņā ar sacensību nolikumu komandām 5 stundu laikā bija jācenšas atrisināt 10 uzdevumus, kurus var risināt pielietojot dažādus mācību līdzekļus un paņēmienus, t.sk. izmantojot internetā pieejamo.
Pēc darbu izvērtēšanas tiek noteiktas labākās komandas, kuras tiek aicinātas uz fināla sacensībām Cēsīs.
Šogad veiksmīgākā izrādījās 12.A klases komanda, kuras sastāvā bija Jānis Bečs, Ritvars Vjakse, Emīls Verčinskis. 81 komandu konkurencē tika izcīnīta vieta labāko komandu grupā, kas turpinās sacensības finālā!
Novēlēsim komandai veiksmi 5. maijā fināla sacensībās Cēsīs, kurās sacensīsies uz sacensībām uzaicinātās 15 komandas!

Juris Erts, programmēšanas skolotājs