Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu tiešsaites pasākums: “Vēlēšanas Eiropā un Eiropas vēlēšanas”

JEPVĢ vēstnieku komandai 2.februārī plkst. 16.00 EP notika Vēstnieku skolu programmas tiešsaistes lekcijā Zoom platformā.
Lekciju “Vēlēšanas Eiropā un Eiropas vēlēšanas” lasīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors Daunis Auers. Tikšanās laikā varēja uzzināt, kādi ir vēlēšanu modeļi dažādās Eiropas valstīs, kāda ir iedzīvotāju līdzdalība, kā tiek ievēroti demokrātiskie principi. Lekcijas gaitā varēja noskaidrot , kas ir Eiropas vēlēšanas un ar ko tās atšķiras no nacionālajām vēlēšanām. Tikšanās noslēgumā varēja uzdot jautājumus un diskutēt ar profesoru D. Aueru.
Paldies šīs lekcijas veidotājiem par lielisko iespēju izglītoties , saprast būtiskas lietas par Eiropas vēlēšanām un demokrātiskajiem principiem, un vienkārši būt tuvāk Eiropai!

Marta Jokste-Kraupša, 10.A klase