Jāņa Eglīša piemiņas pasākums ģimnāzijā

Jānis Eglītis 2004. gada 26. novembrī

‘’Es visu atstāju jums –
savas skumjas un prieku, kas bijis,
savu darbu un domas,

kas šai dzīvē kā raibs dzīpars vijies,’’ – tā var teikt par Jāni Eglīti – brīnišķīgu cilvēku – , kuram 23.janvārī paliktu 62 gadi, ja vien viņa dzīve neaprautos 2013.gada 6.maijā. Cilvēks aiziet, bet viņa darbi paliek. Tāpēc 23.janvārī ģimnāzijas skolēni un pedagogi pulcējās uz piemiņas pasākumu, kas bija veltīts ģimnāzijas dibinātājam. Pasākuma laikā direktore Ligita Pauniņa un direktores vietnieks Juris Erts dalījās atmiņās par Jāni Eglīti. Bija fantastiska iespēja noskatīties video, kā 1996.gadā tika atklāta ģimnāzija un Jānis Eglītis teica savu uzrunu, pāršķirt pirmā ģimnāzijas direktora dzīves lappuses, noklausīties viņa jau kā Ventspils Augstskolas rektora interviju 2011.gadā.

‘’Liktenis steidzīgi Dzīves grāmatu šķir,
ko cilvēki piemin,
tas vēl starp dzīvajiem ir’’.

Šis pasākums vēlreiz atgādināja, cik unikāla cilvēka vārdā ir nosaukta mūsu ģimnāzija, mēs lepojamies ar to un apzināmies, ka godam ir jāpārstāv šīs skolas vārds.

Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā