Novikontas koledžas apmeklējums

19.oktobrī 11.V un 10.D klase devās mācību ekskursijā uz Rīgā esošo Novikontas jūras koledžu. Jau, ierodoties koledžā, mūs sagaidīja studenti, mēs tikām sadalīti piecās komandās, katrai komandai bija viens atbildīgais students, kurš visas ekskursijas laikā atbildēja un pastāstīja par Novikontas jūras koledžu. Katrai komandai bija jāveic dažādi ar koledžā apgūstamajām prasmēm saistīti uzdevumi. Vienā no stacijām ikviens no mums varēja izmēģināt savas prasmes metināšanā, kādā citā stacijā apguvām pirmās iemaņas darbam augstumā. Iepazināmies ar ugunsdrošību uz kuģa, mums bija iespēja “glābt” cilvēku piedūmotā telpā, izmēģināt, kā tas ir dzēst uguni ar lielu ūdens spēku.

Studenti deva iespēju ielūkoties koledžas telpās, aplūkot simulatorus, pabūt kādā no mācību stundām un pašiem izmēģināt savu roku kuģa vadīšanā un laivas stūrēšanā, apbraucot bojas. Manuprāt, tā bija lieliski iespēja redzēt to, ko reti kuram izdodas ieraudzīt un izmēģināt. Mēs uzzinājām par studijām Novikontas koledžā, par tās plusiem un ieguvumiem, kā arī ļoti vērtīgi bija dzirdēt pašu studentu domas un pieredzi par mācībām šajā skolā un jūrnieku profesiju.