1991. gada janvāra Barikādes atceroties

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā no 17. – 20.janvārim vēstures un klases stundās skolēni tika iepazīstināti ar notikumiem, kas risinājās 1991.gada janvārī. 11.A klases skolēni kopā ar skolotāju sagatavoja stendu “Barikāžu laiks Latvijā”, izmantojot Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma materiālus, izveidoja ugunskura instalāciju. Lai labāk izprastu to dienu notikumus, skolēni noskatījās arī Zigurda Vidiņa filmas „Tēvu barikādes” fragmentus un pēc tam grupās veidoja plakātus, atbildot uz jautājumu,  ko mums nozīmē Barikādes šodien.

20.janvārī 8.D un 9.D klases jaunieši apmeklēja Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja āra izstādi “Es Atmodā”, kur muzeja vadītāja Tekla Bekeša iepazīstināja ar tā laika notikumiem un bija iespēja paklausīties arī pašu barikāžu dalībnieku atmiņas. Pēc tam  skolēni, aktīvi darbojoties, veidoja barikāžu instalāciju, sildījās pie ugunskura, klausoties Atmodas laika dziesmas, un veidoja plakātu “Barikādes atceroties”, kā arī ekspozīcijā apskatīja Barikāžu piemiņas zīmi.

Ināra Krusta, vēstures skolotāja