Vēstures stunda Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā

16. septembrī 9.klases JEPVĢ audzēkņi, mācoties tēmu par Latvijas valsts izveidošanu un nostiprināšanu, apmeklēja Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas sagatavoto ceļojošo izstādi “Latvijas diplomātijai un Ārlietu dienestam 100”. Stundas sasniedzamais rezultāts bija izprast Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas darbības virzienus, iepazīties ar ārlietu ministriem. Skolēni muzeja vadītājas Teklas Bekešas vadībā iepazinās ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas izveidošanu, darbību un ārlietu ministriem laika periodā no 1918.gada līdz mūsdienām. Apskatīja Kārļa Zariņa personīgās mantas un ārvalstu apbalvojumus. Pēc iepazīšanās ar izstādi skolēni, darbojoties grupās, interaktīvi pildīja uzdevumus – grupēja Ārlietu ministrijas mērķus un uzdevumus 1919.gadā un 2018.gadā, kā arī ārlietu ministrus pirmās neatkarības laikā un otrās neatkarības laikā.

Izmantojot iespēju, iepazinās arī ar  medaļu mākslinieka, grafikas dizainera un gleznotāja Jāņa Strupuļa darbu izstādi “ATSKATS”. Noskaidroja, kādām tēmām pievērsies mākslinieks, meklēja medaļas, kas saistītas ar Latvijas vēsturi un ievērojamām personībām, izvēlējās savu favorītmedaļu.

Paldies Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja kolektīvam par sadarbību!

Ināra Krusta, vēstures skolotāja