Tēvzemes nedēļas aktivitātes Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas saime apliecināja savu cieņu un mīlestību dzimtenei, organizējot un piedaloties Tēvzemes nedēļas pasākumos. Ikviens ģimnāzists, pedagogs, tehniskais darbinieks skolā izjuta šo tik nozīmīgo laiku Latvijai. Jau 11.novembrī Ģimnāzistu parlaments organizēja skolā konkursu ‘’Esi Lāčplēsis!’’, kurā klašu komandām vajadzēja sacensties gan fiziskajās aktivitātēs, gan erudīcijā, gan atjautībā. Sadarbībā ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju šajā dienā  8.klases skolēni apmeklēja Zemessardzes 35.bataljonu, kur iepazina karavīra profesiju. Savukārt vakarā, sveču un lāpu liesmām kvēlojot, kuplā skaitā tika apmeklēts pilsētas Lāpu gājiens. 14.novembrī skolotāja Ināra Krusta, Vija Caune un Natālija Pīzele organizēja erudīcijas konkursu 7.-9. klašu skolēniem ‘’Mana Latvija – Eiropas Savienības daļa’’, kurā jaunieši varēja pārbaudīt savas zināšanas par skolu, novadu, Latviju. Visas Tēvzemes nedēļas laikā ģimnāzistiem bija iespēja apmeklēt skolas bibliotēkā veidoto izstādi ‘’Grāmata Latvijai!’’, kur bibliotekāre Natālija Pīzele bija sagatavojusi interesantu un izglītojošu nodarbību.  15.novembra rīts  Ģimnāzistu parlamentam sākās ar Preiļu novada domes apmeklējumu, kurā Maija Paegle un Jolanta Upeniece iepazīstināja ar domes dažādajām funkcijām, profesijām, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu pašvaldības darbu. Šajā tikšanās reizē jaunieši tika mudināti iegūt labu izglītību un atgriezties dzimtajā novadā. Pacilātu svētku noskaņu radīja 15.novembrī ģimnāzijā izskanējušais, nu jau par skaistu tradīciju kļuvušais koncerts ‘’Mana dziesma Latvijai’’, kurš bija veltīts latviešu strēlniekiem. Katra klase izvēlējās sev atbilstošāko strēlnieku dziesmu un koncertā to izstāstīja kā vienotu strēlnieku stāstu par cīņām, sāpēm, mīlestību. Emocionāls un aizkustinošs brīdis koncertā bija kopdziesmas ‘’Pie Dieviņa gari galdi’’ dziedāšana. Liels prieks un gandarījums, ka projekta ‘’Latvijas Skolas soma’’ ietvaros ģimnāzijas 9.D,11.V,11.D, 12.V,12.D klasēm bija iespēja Preiļu KN noskatīties vēsturisko drāmu ‘’Dvēseļu putenis’’, kura radīja patiesu emocionālu piepildījumu šajā svētku laikā.

Ir aizritējusi notikumiem bagāta Tēvzemes nedēļa. Jātic, ka ģimnāzijā  patriotisms, pilsoniskā apziņa un dzimtenes mīlestība būs aktuāla ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, jo ikviens mēs varam attiecināt uz sevi O.Vācieša teikto: “Tu esi Latvija!’’

Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas jomā