Mācību gada noslēgums Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā

Ievietoja Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

31.maijā ģimnāzijas skolēni un pedagogi pulcējās uz mācību gada noslēguma pasākumu ‘’Šis gads mums bija. . . ’’. Pēdējā šī mācību gada dienā visus sveica Preiļu novada Izglītības pārvaldes vadītājs Andrejs Zagorskis un ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa. Klases bija sagatavojušas interesantus, aizraujošus priekšnesumus, kuros parādīja, kā tad ir veicies pagājušajā mācību gadā. Ģimnāzisti saņēma atzinības un balvas par labām un teicamām sekmēm mācībās, dalību olimpiādēs un konkursos, aktivitātēm sportā. Skolotāja Ināra Krusta izsniedza pateicības ģimnāzistiem, kuri iesaistījās Eiropas Vēstnieku skolas darbā. Pasākuma noslēgumā naudas balvas tika pasniegtas skolēniem, kuri savā klašu grupā ieguva augstāko vidējo vērtējumu. Tālāk notika klases stundas, kurās tika izsniegtas liecības, un brīvlaiks var sākties!

Gaišu, priecīgu, siltu vasaras brīvlaiku!

Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā

JEPVĢ Erasmus+ projekts “The ARTICS” izvirzīts  “Eiropas Inovatīvas mācīšanas” balvai

Ievietoja Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi, The ARTICs

Erasmus+ programmas periodā 2021-2027 skolu sektorā Eiropas Komisijas īsteno iniciatīvu  Eiropas Inovatīvas mācīšanas balva (European Innovative Teaching Award), kuras mērķis ir identificēt, izcelt un izplatīt Erasmus+ projektu ietvaros īstenotu izcilu, inovatīvu mācību praksi, kā arī, lai novērtētu skolotāju darbu un viņu ieguldījumu skolotāju profesijā.

Eiropas balvai katru gadu no katras Erasmus+ dalībvalsts tiek nominēti 4 Erasmus+ projekti sekojošās kategorijās:

pirmsskolas izglītība, pamatskolas izglītība, vidusskolas izglītība, profesionālā vidusskola. Balvai nominētajiem projektiem jāatbilst gada tēmai. Šī 2022.gada tēma ir “Kopīga mācīšanās, radošuma un ilgtspējas veicināšana” (Learning together, promoting creativity and sustainability) un tā ir tiešā veidā saistīta ar Jauno Eiropas Bauhaus iniciatīvu (New European Bauhaus (NEB)). Bauhaus ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kura mērķis ir apvienot dizainu, ilgtspēju, pieejamību, izdevīgumu un ieguldījumus, lai palīdzētu īstenot Eiropas zaļo kursu.

Mūsu ģimnāzijas projekts  “Mākslu un radošuma digitālais atjauninājums izglītībā” (The ARTICS”)  ir izvēlēts, lai pretendētu uz Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvu vidusskolas izglītības kategorijā 2022.gadā.

Vairāk par projektu: https://www.pvg.edu.lv/?page_id=6603

Paldies partnerības skolu projekta komandām, JEPVĢ projekta darba grupai, skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem par izcilu darbu un atbalstu projekta īstenošanā!

Partnerības koordinatore A.Verza
Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija

11.A iepazīst mākslu, izmantojot projektu “Latvijas Skolas soma”

Ievietoja Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi, Skolas soma

26.maijā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 11.A klase apmeklēja Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā Preiļu kultūras nama izstāžu zālē apskatāmo mākslinieka, Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā 2019. gada laureāta Nugzara Paksadzes personālizstādi “Saules iedvesmots” un izglītojošo programmu “Ainava platleņķi”.

Mākslinieks dzimis Gruzijā, bet savu dzīvi un jaunradi saistījis ar Latviju. Tieši dienvidnieka daba un mīlestība uz eļļas krāsas plastiskajām īpašībām, kas māksliniekam dod iespēju līdz pat izšķērdībai dažādot gleznas faktūru, ļauj Nugzaru dēvēt par ekspresionistu, jo ekspresija nozīmē izteiksmīgumu. Viņa darbos  saskatījām daudz saules un pozitīvas emociju.

Mākslinieks savos darbos atainojis Latvijas dabu, pilsētas, dabas parādības, būves, transportu, ūdenstilpnes.

Ar izglītojošās programmas palīdzību bija iespējams vairāk pētīt gleznas, izmantojot planšetē ievietotos gleznu fragmentus, sameklēt pašu gleznu, kā arī veidot asociācijas par gadalaikiem, noskaidrot mākslinieka darbos redzamās tēmas, izpētīt krāsu toņus un atrast gleznu, kurai “piestāvētu” notis.

Paldies Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja kolektīvam par jauko izstādi un izglītojošo programmu, savukārt māksliniekam Nugzaram Paksadzem labu veselību un vēl daudz skaistu darbu.

Ināra Krusta, 11.A klases audzinātāja

Erasmus+ projekta “Ūdens” partnerības skolu tikšanās JEPVĢ

Ievietoja Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi, Water

Jau vairāk nekā 23 gadus Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā aktīvi tiek īstenoti dažādi starptautiskie projekti. 1999. gadā  mūsu ģimnāzijas dibinātājs, direktors  Jānis Eglītis sāka  ģimnāzijas starptautisko sadarbību ar skolām no Norvēģijas, Zviedrijas un Igaunijas. Kopš 2008. gada ģimnāzijas starptautiskos projektus koordinē angļu valodas skolotāja Anna Verza.  Esam īstenojuši vairākus Comenius daudzpusējās skolu partnerības un Erasmus+ projektus,  daudzus gadus mums ir ļoti veiksmīgs skolēnu apmaiņas projekts ar Merlet koledžu no Nīderlandes, piedalījāmies skolēnu vasaras nometnē Slovākijā, četras reizes uzvarējām konkursā un piedalījāmies Euroscola debatēs Eiropas Parlamentā Strasbūrā un 2017. gadā kļuvām par vienu no pirmajām Eiropas Vēstnieku skolām Latvijā.

Šonedēļ ģimnāzijā ir ciemiņu nedēļa un uzņemam mūsu Erasmus + projekta “Ūdens” partnerības skolu skolēnus un skolotājus no Turcijas, Vācijas un Lietuvas. Diemžēl Covid – 19 pandēmijas radīto problēmu dēļ, no projekta izstājās partnerības skola no Francijas aizjūras reģiona –  Martinikas. Mūsu mobilitātes tēma ir “Globālās sasilšanas ietekme uz ūdens ekosistēmām” un “Ūdens tūrisms Latvijā”. Pirmajā projekta aktivitāšu dienā apmeklējām Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kur iepazināmies ar Latvijas  un pasaules kuģniecības attīstību, iepazinām dažādus kuģu veidus, to būvi un īpatnības, kā arī apskatījām arheoloģiskos atradumus un varējām izsekot senās upes liktenim, izstaigājot ielas, kuru vietā kādreiz tecējusi Rīdzene. Pēc tam sekoja vējains Rīgas panorāmas reiss pa Daugavu.

Vakar mums bija lieliska iespēja ne tikai apskatīt “Jašas podu” saimnieces, keramiķes Kristīnes radītos fantastiskos “Upes un Jūras” tematikas traukus, bet arī pašiem apgūt jaunas prasmes un izgatavot  dažādus priekšmetus no akmens masas. Pēcpusdienā mēs, sadarbībā ar Latvijas purvu bridējiem, nokļuvām citu acīm neskatītās vietās, izbaudījām īstu piedzīvojumu garšu, staigājot ar sniega kurpēm pa Lielo Pelečāres purvu.

Vizītes noslēgumā viesosimies Rāznas nacionālajā parkā, apmeklēsim Jaundomes vides izglītības centru un izbaudīsim Latgales kulināro mantojumu Andrupenes lauku sētā.  Protams, ieklausīsimies arī Gaujas plostnieka stāstā un mēģināsim apgūt jaunas baļķu sagatavošanas, plostu siešanas un pludināšanas pa Gauju amata prasmes, izmantojot upes straumi un tās plūduma raksturu pavasarī.

Kvalitatīvs darbs starptautiskajos projektos un  augstvērtīgi projekta rezultāti nav sasniedzami bez  radošas, atbildīgas un strādīgas projekta darba grupas, savstarpējās sadarbības un atbalsta, tāpēc vēlos izteikt pateicību mūsu ģimnāzijas vadībai, projekta darba grupai,  ģimnāzistiem, kuri piedalījās projekta atklāšanas koncertā un aktivitātēs, vokālajam ansamblim, deju kopai “Dancari”, folkloras kopai “Rūtoj, Preiļu novada pašvaldībai, Preiļu Robotikas klubam, Daugavpils autoskolai “Vikingi” un mūsu ģimnāzistu – Ievas Apšinieces, Markusa Martinkus, Justīnes Stašulānes ģimenēm par ārzemju skolēnu uzņemšanu savās ģimenēs.

JEPVĢ projekta koordinatore Anna Verza