Kas strādā lidostā?

Šī gada 2. novembrī  Eiropas Savienības struktūrfonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 7., 8. un 9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai iepazītos ar Rīgas Aeronavigācijas institūtu un Starptautisko lidostu “Rīga”.   Institūtā mūs  laipni sagaidīja RAI vadība, kas iepazīstināja ar studiju programmām, iespējamām profesijām, mācību un trenažieru telpām. Viesošanās laikā ieguvām nelielu priekšstatu par aeronavigāciju un ar to saistītajām profesijām. Noskaidrojām, kādi mācību  priekšmeti ir jāapgūst, lai varētu iestāties augstskolā. Tālāk sekoja ekskursija uz lidostu. Viens no lidostas darbiniekiem mūs izvadāja ekskursijā pa lidostas telpām un ar autobusu pa lidostas aerodromu, kurā varēja tuvāk redzēt lidmašīnas, to apkopi un izlidošanu. Lidostas gids pastāstīja par daudz un dažādām profesijām, kuras nepieciešamas, lai lidosta sekmīgi varētu darboties. Ekskursija bija ļoti interesanta. Tā motivēja mūs vairāk domāt par nākotnes karjeras veidošanu.

Kristiāna Pastore, 8.d klases skolniece