Koncertstāsts “Latvijas veidošanās”

8. maijā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas aktu zālē norisinājās koncertstāsts “Latvijas veidošanās”, kuru vadīja mūziķis Mārtiņš Kanters Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.
Pasākuma laikā tika stāstīts par Latvijas veidošanos. Kopā ieskatījāmies Pirmā pasaules kara notikumos, iepazinām vienu no populārākajām Latvijas fotogrāfijām, runājām par vienu no daudziem leģendārajiem izgudrojumiem, kas tapis Latvijā, – fotokameru “MINOX”, kuru var manīt spiegu filmās, par to ir rakstītas grāmatas. Cauri dažādiem vēsturiskajiem notikumiem izgājām ar mūziku, ar dziesmu, kas spēja sasildīt visu sirdis.
Pēc koncertstāsta JEPVĢ skolēni prezentēja savus veidotos apsveikumus, kuri tika veltīti Latvijai, kas jau 20 gadus ir Eiropas Savienības valsts.

Ariana Sibilla Korniševa, 10. B klases skolniece