JaunumiThe ARTICs

JEPVĢ “Erasmus+“ projekta “The ARTICS” aktivitātes Spānijā

Šis pavasaris 4 ģimnāzistiem un deju kopas “Dancari” dejotājiem bija īpašs, jo 6 dienas (14.04.-19.04.) tika pavadītas Spānijā, ERASMUS+ projekta “The ARTICS” partnerības skolā Marčenā., kur devāmies  piedalīties projekta aktivitātēs,iepazīt citu valsti, kultūru un cilvēkus. Ceļojums sākas agrā sestdienas rītā, kad ar nelielu uztraukumu tikāmies pie skolas un devāmies ceļā uz Rīgas lidostu. Kādam tas bija pirmais lidojums, kas deva nelielu uztraukumu, kādam kārtējais, tikai ar jaunu galamērķi.

Seviljā mūs sagaidīja Marčenas skolas projekta coordinators un kopā ar Portugāles pārstāvjiem devāmies uz Marčenu. Tur mūs sagaidīja viesģimenes. Sestdiena pagāja mājīgā un mierīgā atmosfērā, iepazīstot ģimeni un pilsētu. Svētdien visi projekta dalībnieki kopā devāmies uz Granadu. Tur aplūkojām pilsētas centru, nedaudz pastaigājām pa ielām. Vēlāk devāmies uz Alhambru. Tur bija iespēja apskatīt un redzēt izcilākās islāma celtnes Eiropā, ar proporcionālām telpām un pagalmiem, smalki izgrieztiem koka griestiem, sarežģītiem sienu gleznojumiem un apgleznotām flīzem. Laiks, apskatot šo skaisto vietu, pagāja nemanot. Pirmdiena sākās ar visu projekta dalībnieku tikšanos skolā un kopīgām brokastīm. Turpinājumā devāmies uz pilsētas domi, lai tiktos ar pilsētas vadību. Kopā pastaigājām pa Marčenu un vēlāk atgriezāmies skolā. Visi projekta dalībnieki tikāmies mākslas kabinetā, kur tikām sadalīti 5 grupās, katrā pārstāvis no citas valsts. Uzdevums bija izvēlēties 3 – 4 priekšmetus, kas atradās klasē, un izveidot mazu teātra ainu ar mūziku un bildēm. Tas ļāva vairāk iepazīt grupas biedrus. Vakarā kopā ar viesģimenēm devāmies uz Sevilju, kur notika grandiozs festivāls ”La Feria de Seville”. Tas notiek 8 diennaktis, visi pa pilsētas ielām pārvietojas tikai zirgu pajūgos. Sievietes ģērbušās krāšņos tērpos, vīrieši uzvalkos, iziet ielās, atpūšas un dejo flamenko. Radās vārdos neizstāstāms iespaids, jo sākumā likās, ka tie ir vienkārši svētki un nevarēja iedomāties, ka viss ir tik grandiozi. Otrdienas rītā visi devāmies uz Kadizu, Boloņas pludmali un aplūkojām romiešu drupas ”Baelo Claudia”.  Vēlāk devāmies uz Gibraltāru. Sajūtas bija tādas, ka atrodamies gan Spānijā, gan Lielbritānijā vienlaicīgi. Izrādās, ka Āfrikas kontinets  atrodas vien pārdesmit kilometru no mums. Ļoti skaista pilsēta. Trešdiena, noslēdzošā diena visiem kopā. Rīta pusē devāmies vēlreiz izbaudīt Seviljas parkus, apskatīt pieminekļus un iepazīt kultūru. Ekskursijas noslēgumā pa pilsētu paspējām sajust īsto flamenko dejas garu ielu dejotājas izpildījumā. Atgriežoties Marčenā, bija pienācis laiks katras valsts pārstāvjiem prezentēt savas dejas. Ikviens no priekšnesumiem bija īpašs, jo skolēni bija priecīgi, atrodoties uz skatuves un izdejojot savas tautas dejas. Pasākuma noslēgumā saņēmām ļoti daudz komplimentu, uzslavas un priecīgu cilvēku smaidus par savām izdejotajām dejām. Tās viņiem likās ārkārtīgi skaistas un jestras. Jautri izbaudījām pēdējo vakaru Spānijā, jau atkal dejojot, dziedot un mācot viens otram ko jaunu. Ceturdienas rītā ceļoties, sajutām gan skumjas, gan prieku par došanos projām. Ar smaidiem un laba vēlējumiem tikām pavadīti uz lidostu, no kuras dažiem gribējās atgriesties atpakaļ un palikt Spānijā. Kāpjot lidmašīnā uz Rīgu, atkal un atkal pieminējām redzēto, dzirdēto un sajusto. Un beidzot, piezemējāmies Latvijā, mājās, lai gan uz Preiļiem vēl gabaliņš jābrauc, mīļie jau apzvanīti un piekodināti silti sagaidīt, jo vēsumiņš pēc karstās Spānijas bija jūtams.

Esam pateicīgi par iespēju būt projekta ERASMUS+ dalībniekiem! Liels paldies skolotājām Annai Verzai un Ilzei Brokai par doto iespēju!

Fotogalerija 

 Ilga Kivleniece, projekta  dalībniece

print

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *