Tikšanās ar ģimnāzijas 15. izlaiduma absolventi Intu Griboniku

16.janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās skolas absolvente Inta Gribonika, kura skolēniem pastāstīja par savām studiju gaitām, kuras ir rezultējušās ar doktora grāda iegūšanu Gēteborgas Universitātē. Šobrīd ir pēcdoktorantūras pētniece ASV. Inta parādīja jauniešiem, ar ko šobrīd nodarbojas, ka pēta mikrobus, kas atrodas uz cilvēka ādas un kā tas izskatās gaismas mikroskopā lielā palielinājumā. Viņa uzsvēra, ka mums pašiem ir jārūpējas par veselīgu dzīvesveidu, lai būtu stipra imunitāte.
Inta lika katram padomāt, kādi ir viņa dzīves mērķi šobrīd un kas ir nepieciešams, lai to sasniegtu. Mudināja izmantot laiku ģimnāzijā, lai iemācītos mācīties, jo pēc tam tas noderēs studējot, kad ļoti daudz būs jāpaveic patstāvīgi. Kā arī lika saprast, ka jāiegūst vispārējās zināšanas visos mācību priekšmetos, jo nekad nevar zināt, kas būs nepieciešams nākotnē.
Vēlam Intai Gribonikai izdošanos turpmākajos pētniecības darbos!

Skolotāja Iluta Kotāne