Gatavosimies starptautiskajam informātikas un loģiskās domāšanas konkursam “Bebrs 2023”

Aicinu sākt gatavoties pasaulēs lielākajam informātikas un loģiskās domāšanas izaicinājumam 4.-12. klasei, kas dod ikvienam lielisku iespēju pārbaudīt sevi un aizstāvēt arī savas skolas un klases godu. Bebr[a]s ir vienīgais ārpusskolas aktivitāšu konkurss, kam nav nepieciešamas speciālas priekšzināšanas, tādēļ piedalīties aicināts ikviens skolēns, neatkarīgi no sekmēm. Konkursa laikā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus, kas interesantā veidā prezentē dažādus informātikas pamatprincipus un teorijas. Konkursa norises laiks: no 6. līdz 26. novembrim. Reģistrēties skolēniem nav nepieciešamības, to izdarīs skolotāji. Katrai vecuma grupai būs doti 15 dažādas grūtības uzdevumi. Piedalīšanās konkursā prasa vien 35 minūtes, iekļaujoties vienā akadēmiskajā stundā. Skolēni ar labākajiem rezultātiem tiks aicināti piedalīties konkursa otrajā kārtā un apbalvošanas pasākumā! Noslēdzoties Bebr[a]s konkursam, tiks apkopots Skolu indekss, kas atspoguļo TOP100 aktīvākās skolas, kas veicina jauniešu interesi par informātiku un datorzinātnēm, un iegulda papildu darbu skolēnu prasmju attīstīšanā. Piedalīšanās konkursā ir bez maksas.

IT Izglītības fonds Start(it) ir konkursa Bebr[a]s informatīvais atbalstītājs. Start(it) un Bebr[a]s vieno mērķis popularizēt informācijas tehnoloģiju nozari skolēnu vidū, kā arī veicināt skolēnu interesi par IT kā perspektīvu nākotnes profesiju. Vairāk informācijai: www.bebrs.lv

Juris Erts, programmēšanas skolotājs