Projekta “Latvijas Skolas soma” aktivitātes ģimnāzijā

24.novembrī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā projekta ‘’Latvijas Skolas soma’’ ietvaros viesojās aktieris Ēriks Vilsons. 7. – 9.klašu audzēkņi noskatījās Rūdolfa Blaumaņa stāsta ‘’Nezāle’’ iestudējumu. Ēriks Vilsons monoizrādē ‘’Nezāle’’  jauniešus aicināja aizdomāties par daudzām jaunajai paaudzei aktuālām tēmām. Viņš mudināja ģimnāzistus aktīvi līdzdarboties iestudējumā, kā arī, uzdodot dažādus jautājumus, iesaistīja sanākušo auditoriju nozīmīgu aktualitāšu līdzizvērtēšanā. ‘’Tas ir stāsts par mīlestību, godu, pašcieņu ‘’ (Ē. Vilsons). Aktieris arī rosināja jauniešus nebaidīties no uzstāšanās auditorijas priekšā, bet gan pārvarēt sevi, tā gūstot jaunu pieredzi.
Savukārt 10.-12.klašu ģimnāzisti baudīja monoizrādi ‘’Dzejnieks un Laiks’’, kura bija izcils vēstures un literatūras mācību stundas apvienojums.  Ēriks Vilsons monoizrādē ‘’Dzejnieks un Laiks’’  pievērsās Aleksandra Čaka dzejai, atmiņām par strēlniekiem un vēsturiskajam laikam, bez kura nebūtu šodienas. Tā bija emocionāla saruna par Aleksandra Čaka dzeju, par strēlniekiem šodienas skatījumā, par cēloņiem un sekām. Izrāde lika domāt par tēvzemes mīlestību, bezbailību, cīņas sparu, par to, cik gatavi šodien būtu aizstāvēt mūsu Latviju.

Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā