Eiropas Parlamenta māja Viļņā

Trešdien, 12. oktobrī, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 10.A un 12.A klases  un Vilniaus Salininku gimnazijas skolēni piedalījās nodarbībā Eiropas Parlamenta sadarbības birojā Viļņā, Lietuvā. Ierodoties Parlamenta ēkā, mūs laipni sagaidīja un uzņēma konferenču zālē, kur notika nodarbība par jauniešu nākotnes iespējām Eiropas Savienībā.  Mums piedāvāja noskatīties īsfilmu par puisi, kurš vēlējās apceļot Eiropu, bet viņa vecvecāki to nevēlējās. Pēc  filmas noskatīšanās mums bija iespēja noklausīties Šarlotes, meitenes no Vācijas, stāstu, kurai ir pieredze darboties  dažādos projektos, piemēram, Erasmus+ un apceļot Eiropas Savienības valstis. Šarlote dalījās ar savu pieredzi, ko viņa iegūst no šādas sadarbības.Viņa uzsvēra, ka iesaistoties dažādos projektos, tiek iegūtas jaunas zināšanas, draugi, valodas prasmes un pieredze, kas noder nākotnē. Kā arī viņa uzskaitīja  plusus, ko dod brīvprātīgā darba iespējas. Kā piemēru var minēt to, ka šobrīd ar projekta palīdzību viņai ir iespēja mācīties Lietuvā un arī mums pasniegt šo lekciju. Noklausoties lekciju, guvām dziļāku iespaidu par to, cik daudz var iegūt, ceļojot un izzinot dažādu valstu kultūru, iesaistoties projektos. Nodarbības beigās visiem bija iespēja piedalīties viktorīnā un atbildēt uz jautājumiem par Eiropas Savienību. Pareizi atbildot uz jautājumiem varēja saņemt dāvaniņu, kas bija T-krekls. Sakām lielu paldies Vilniaus Salininku gimnazijas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas koordinatorei un Eiropas Savienības mājas Viļņā darbiniekiem par laipno uzņemšanu un jauno pieredzi! Paldies mūsu audzinātājām Elitai Grigalei un Inārai Krustai par šo iespēju.

Sagatavoja Valērija Zagrebajeva, Marta Vainiņa 10.A