Pasākums “Miķeļdienas garšu laboratorija” ģimnāzijā

29.septembrī, rudens saulgriežos, ģimnāzijā notika pasākums ‘’Miķeļdienas garšu laboratorija”. Katrai klasei vajadzēja sarūpēt dažādus ēdienus, kuri tika gatavoti mājās, lai parādītu mūsu dzimtenes dabas velšu daudzveidību, tos prezentēt, un tad varēja sākties pasākuma interesantākā daļa – degustācija. Šogad pasākumā pārsteidza skolēnu aktivitāte un sagatavoto ēdienu dažādība, interesantie un pārdomātie galda servējumi. Viens no populārākajiem ēdieniem, protams, bija ābolu pīrāgs, kura gatavošanā tika izmantotas ļoti dažādas receptes. Nogaršot varēja arī sieru, piparmētru sīrupu, avenes, kazenes, aktinīdijas, ķiplokmaizes, pat suši, daudzveidīgus pīrāgus un kūkas, kā arī dažādās sagataves ziemai. Šajā pasākumā ikviens varēja atrast savai gaumei atbilstošu ēdienu. Paldies visiem par atsaucību un skaistu svētku sarūpēšanu pašiem sev! Mēs, ģimnāzijas skolēni un skolotāji, apliecinājām, ka Miķeļi ir tiešām vieni no bagātākajiem svētkiem mūsu tautas tradīcijās.

Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā