Atvērto durvju diena SIA “Preiļu slimnīca”

31. oktobrī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 10. – 12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties SIA „Preiļu slimnīca” organizētajā „Atvērto durvju dienā”.

Jaunieši apmeklēja poliklīniku un slimnīcu, aplūkoja dažādas medicīniskās iekārtas, kā arī iepazinās ne tikai ar mediķu darba specifiku, bet arī ar statistikas, reģistratūras un citiem darbiniekiem. Uzzināja, kur var iegūt katrai profesijai nepieciešamo izglītību un kādas rakstura īpašības ir nepieciešamas, lai strādātu šajā nozarē.

Noslēgumā jaunieši tikās ar anesteziologu-reanimatologu Robertu Spruču, kurš pastāstīja par medicīnas vēsturi un slavenākajiem ārstiem, sākot no aizvēstures līdz mūsdienām, iepazīstināja ar šo profesiju un tās nozīmi sabiedrībā, kā arī rosināja aizdomāties par dzīves jēgu, vērtībām, lai, pareizi domājot, varētu nodzīvot līdz 108 gadu vecumam.

Paldies SIA „Preiļu slimnīca” par šo iespēju iepazīt poliklīniku, slimnīcu un tās darbinieku ikdienu!

Lauma Tumašova,12.DK klases skolniece