Tikšanās ar ASV vēstniecības pārstāvjiem

11.aprīlī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 10. un 11.klašu audzēkņi apmeklēja ASV vēstniecības Latvijā organizētās lekcijas par NATO un medijpratību. Tās vadīja Natalija Oseverova (Program Coordinator U.S Embassy Riga)  un Nils Students (Latvijas Zemessardzes Studentu Bataljona zemessargs un ASV vēstniecības pārstāvis). Lekcijas notika angļu valodā, taču vietām saziņa raisījās latviski, jaunieši varēja pārbaudīt arī savas krievu valodas zināšanas, skatoties video.
Lekcijas par NATO laikā 10.klašu skolēniem tika dota iespēja ne tikai uzzināt un vairāk izprast NATO darbību, mērķus un vēsturi, bet varējām arī atkārtot zināšanas par Latvijas vēsturi, īpaši militārajā jomā. Jauniešiem tika uzdoti jautājumi un dota iespēja saņemt  balviņas par iesaisti – pildspalvas un termopudeles.
Lekcijā par medijpratību piedalījās arī 11.klašu skolēni. Izmantojot reālu viltus ziņas video, tā rosināja pētīt informācijas patiesumu mediju telpā, atpazīt viltus ziņu raksturu un izmantotos paņēmienus, iepazīstināja ar ziņu faktu pārbaudi. Šis video bija veidots par pašu lektoru. Tas bija lielisks piemērs viltus ziņām un tam, cik ļoti ir iespējams sagrozīt informāciju. Grupās apspriedāmies par to, kā atšķirt drošas ziņas un materiālus no nedrošiem, un apskatījām arī izdales materiālus par to, kā orientēties informācijas pasaulē.
Kopumā skolēni lekcijas vērtē atzinīgi un priecājas par to, ka tās beidzot var notikt klātienē. Šo stundu laikā varējām īpaši labi apgūt vēsturi un angļu valodu, taču tieši tikpat svarīgi ir pilnveidot zināšanas medijpratībā.

Ieva Apšiniece, 10.A klases skolniece

print

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.