Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu tikšanās

23.martā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas vēstnieki piedalījās EP Vēstnieku skolu jauniešu un Latvijas pilsonisko aktīvistu tiešsaistes diskusijā, kurā noskaidrojām:

• Kas ir pilsoniskais aktīvisms?
  • Kāds labums ir būt aktīvam un dzīvot  pilsoniski aktīvā sabiedrībā?
  • Kā panākt to, lai sabiedrība iesaistās?
  • Kā pilsoniskais aktīvisms noder veidojot karjeru?

Diskusijā piedalījās un par pilsoniskās iesaistes platformām pastāstīja Rūta Dimanta, Labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja un Imants Breidaks, Līdzdalības platformas “Manabalss.lv” vadītājs.

Ar savu piemēru dalījās Eva Johansone, mākslas un klimata projekta “ACT: ART. Climate. Transition” vadītāja Latvijā un raidījuma “Zaļgalvis” galvenā redaktore un  Natālija Knipše, bijusī Latvijas jauniešu delegāte ANO, cilvēktiesību organizācijas Freedom House biedre.

Video no Ievas

EP Vēstnieku skolas komandas dalījās ar pilsoniskā aktīvisma piemēriem.  Mūsu komanda demonstrēja  Ievas Apšinieces un Viktorijas Isajevas sagatavoto video.

Paldies ar Žanetas Ozoliņas uzmundrinošajiem vārdiem – Būt aktīviem, darboties gribošiem.

Ināra Krusta, vēstures skolotāja