JEPVĢ 12.klases skolēni tēmu “Māksla kā kultūras forma” apgūst PVLMM izstādē

18.februārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 12.D un 12.V klase apmeklēja Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja veidoto gleznotāja Pētera Postaža darbu izstādi “Gleznošana – viss mans mūžs”. Iepazinās ar mākslinieka dzīvesstāstu un viņa darbiem, ko raksturo vienlaikus pamatīgums un vieglums, kā arī košās, dzīvespriecīgās krāsas mijas ar mierīgajiem un maigajiem krāsu toņiem.
Jaunieši aktīvi darbojās arī izglītojošajā programmā “Ainava platleņķi”, kur  atraktīvā veidā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, meklēja atbilstošas gleznas pēc fragmentiem. Veidoja asociācijas, noskaidroja, kādas Latvijas pilsētas  mākslinieks ir  gleznojis un raksturoja savu favorītgleznu.
Paldies Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja darbiniekiem par iespēju teorētiskās zināšanas papildināt praktiski, darbojoties izstādē.

Ināra Krusta, vēstures skolotāja