Karjeras nedēļa Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notika Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” bija veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus.

Arī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija aktīvi iesaistījās dažādās aktivitātēs. 7.-9.klašu skolēni  iepazina mācībstundu ‘’Radošā programmēšana’’, 10.klašu skolēni vēroja piedāvāto tiešsaistes diskusiju “Iedvesmas stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē?, visas nedēļas garumā tika piedāvātas klases stundas par aktualitātēm darba tirgū Latvijā, kuras vadīja pedagogs karjeras konsultants, vecāki tika aicināti noskatīties  tiešsaistes diskusiju “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?”. 12.oktobrī 10.un 12.klases skolēniem bija brīnišķīga iespēja vācu valodas stundās tikties ar JEPVĢ absolventi Jadvigu Mežnieci, lai uzzinātu, kāda loma ir vācu valodas apguvei karjeras veidošanā.   Savukārt 15.oktobrī ģimnāzistiem tika piedāvātas ļoti interesantas, saistošas un jēgpilnas tiešsaistes tikšanās ar ģimnāzijas absolventiem, kuri savu karjeru ir saistījuši ar IKT jomu. Lielu paldies gribas teikt Embedded  programmētājam uzņēmumā  ‘’Giraffe 360’’  Matīsam Dambītim, programmētājam testētājam ASV uzņēmumā ‘’Dutchie’’  Ervīnam Patmalniekam, PHP programmētājam uzņēmumā ‘’AS Mapon’’ (Draugiem Group) Eduardam Lipinikam, RTU studentei, Mākslīgā intelekta programmas dalībniecei Solvitai Ragaušai par interesanto dalīšanos pieredzē, saistošajām prezentācijām un stāstījumu. Paldies arī ģimnāzijas datorikas un programmēšanas skolotājam Jurim Ertam, kurš aktīvi iesaistījās Karjeras nedēļas organizēšanā. Gribas cerēt, ka piedāvātās aktivitātes rosinās jauniešiem laicīgi domāt un plānot savu karjeru, nebaidoties izvirzīt augstus mērķus, iedvesmojoties no redzētā un dzirdētā.

Ingūna Patmalniece, pedagogs karjeras konsultants