Aicinājums Latvijas pilīm un muižām uzņemt skolēnus konkursa “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai 2019” ietvaros

Pagājušajā gadā Latvijas Piļu un muižu asociācija (LPMA) un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija (LPVEA) Atvērto durvju dienu ietvaros rīkoja konkursu skolēniem “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”, kura mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar kultūras mantojumu un tā izmantošanas iespējām mūsdienās.

Pēc konkursa saņemtās pozitīvās atsauksmes no skolēniem, skolotājiem, pilīm un muižām, kā arī no sadarbības partneriem Junior Achievement Latvia un www.naudasskola.lv ir iedrošinājis mūs konkursu organizēt arī šogad.

Konkurss skolēniem “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai 2019” notiks š.g. 16.-18.maijā.

7.-8. un 10.-11.klašu skolēni tiks aicināti apmeklēt kādu no Latvijas pilīm vai muižām un iepazīties ar attiecīgo ēku/muižas kompleksu, tās funkcijām, resursiem utt.  Apmeklējums iepriekš elektroniski būs jāsaskaņo ar pili vai muižu. Pēc apmeklējuma klasei būs jāsagatavo un elektroniski līdz 2019.gada 31.maijam jāiesniedz viņu izveidotais Biznesa plāns. Vasarā tiks veikta darbu izvērtēšana, savukārt septembra sākumā tiks paziņoti uzvarētāji. Uzvarētāju klasēm būs iespēja rīkot klases vakaru kādā no pilīm vai muižām. Uzvarētāji tiks noteikti klašu grupās.

Lai skolēnu konkurss izdotos, pilis un muižas aicinām:

• Nodrošināt ēkas pieejamību skolēniem (pēc iepriekšēja pieraksta) no 16. līdz 18. maijam no plkst. 10:00 līdz 18:00;
  • Organizēt pils vai muižas kompleksa apskati skolēniem gida pavadībā, pastāstot par kultūras mantojuma objektu un tā lomu, kā arī funkcijām mūsdienās;
  • Iespēju robežās piesaistīt kādu profesiju pārstāvjus, kuri skolēniem pastāstītu par savu darbu attiecīgajā kultūras mantojuma objektā;
  • Iespēju robežās piedāvāt uzkodas, atspirdzinošus dzērienus;
  • Iespēju robežās izplatīt informāciju par konkursu.

Lai pieteiktos, lūdzam līdz š.g. 29. martam aizpildīt anketu šeit: https://ej.uz/8jzj

Datumi ir saskaņoti ar Eiropas Vēsturisko ēku asociāciju (European Historic Houses Association), kas 16.-19. maijā, sekojot pagājušā gada panākumiem, organizē Eiropas vēsturiskā mantojuma nedēļu.