11. klašu ģimnāzisti izzina zinātniski pētnieciskās darbības būtību

Gatavojoties izstrādāt zinātniskās pētniecības darbu šajā mācību gadā, 11.klašu skolēni 9.oktobrī apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un piedalījās pasniedzējas Kitijas Bites vadītajā nodarbībā “Zinātniski pētnieciskā darba (ZPD) izstrāde”. Lielākā daļa ļoti labi vērtē šo nodarbību kopumā un uzsver savu personīgo ieguvumu no tās.

29.oktobrī, projektu dienā ģimnāzijā, jauniešiem bija praktiska nodarbība, kuru vadīja pasniedzēja Laura Riekstiņa-Zauska. Tās laikā tika iepazīta ZPD struktūra, skolēni mācījās noformulēt sava ZPD mērķi, uzdevumus, hipotēzi/pētāmo jautājumu, izveidot secinājumus.

Apmeklēt šo nodarbību tika aicināti arī apkārtējo skolu jaunieši. Šo iespēju izmantoja Riebiņu, Vārkavas un Preiļu 2.vidusskolas skolēni. Visi nodarbības dalībnieki vērtē to pozitīvi. Citāti no izvērtējuma anketām:

“Es apguvu visus pamatus par ZPD, kuri būs man nepieciešami sava darba veikšanai.”

“Es uzzināju, kā veidot ZPD, jo pirms tam es vispār nezināju, ar ko sākt.”

“Vislabāk patika darbs grupās. Pārbaudījām kopā veiktos uzdevumus.”

“Apguvu ZPD struktūru, iepazinos ar biežāk pieļautajām kļūdām, kuras nepieļaušu.”

“Nodarbība man lika saprast, ka ZPD nav nemaz tik briesmīgs.”

Vēlu veiksmi jauniešiem, izstrādājot savus ZPD!

Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā