JEPVĢ 19. vietā valstī starp 100 labākajām Latvijas skolām

Neatkarīgā avīze veido 100 labāko skolu topu, pamatojoties uz CE rezultātiem. Skolu topa tapšanā avīze ņem vērā centralizēto eksāmenu rezultātus 12. klasēm, šogad attiecīgi iegūtos vērtējumus 2017./2018. mācību gada valsts pārbaudījumos. Tika skatītas tikai tās izglītības iestādes, kur tika kārtoti vismaz pieci dažādi eksāmeni un kārtotāju skaits bija vismaz desmit audzēkņu (vienā eksāmenā). Veidojot topu, atsevišķi tika skatīta katra mācību iestāde un tās audzēkņu iegūtais vidējais vērtējums (centralizētajos eksāmenos izglītojamo mācību sasniegumi tiek izteikti procentos – no nulles līdz 100%) katrā valsts pārbaudījumā 12. klasēm. Pēc tam tika aprēķināts visu eksāmenu vidējais vērtējums katrai skolai un, ņemot vērā to, veidots tops. Protams, centralizēto eksāmenu rezultāti nav vienīgais kritērijs, kas liecina par skolas kvalitāti. Taču gana būtisks.

Informācija pārpublicēta no `Neatkarīgā rīta avīze` 2018. gada 31. augusta – 2. septembra numura.

Pilnu rakstu lasīt: