Jaunumi

JEPVĢ 28. janvārī aizvadīts Preiļu robotikas čempionāts

2017. gada 28. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā (JEPVĢ) notika Preiļu robotikas čempionāts. Šāda veida robotikas sacensības Latgalē notika pirmo reizi! Sacensību mērķis bija popularizēt robotiku un eksakto zinātņu nozīmīgumu! Mērķauditorija bija Latvijas skolu, īpaši Latgales, jaunieši, taču sacensības izvērtās par starptautiskajām sacensībām, jo 1/5 daļa no dalībnieku robotiem bija no Lietuvas!

Sacensību sākumā dalībniekus sveica sacensību organizatoru pārstāvis Juris Erts, JEPVĢ direktore Ligita Pauniņa, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs un ar muzikālu sveicienu uzstājās Sintija Vojevodska.

Sacensībās kopā piedalījās 168 roboti no 32 iestādēm/organizācijām/klubiem. Robotus dalībnieki būvēja izmantojot LEGO komplektus vai arī izmantojot elektronikas detaļas brīvā konstrukcijā. Robotu konstrukcijai bija noteiktas prasības attiecībā uz izmēriem, svaru un bija definēti arī citi konstrukcijas ierobežojumi un noteikumi, kas bija aprakstīti nolikumā. Šogad sacensības notika MiniSumo, Līnijsekošanas, Folkrace un iRobot disciplīnās. Dažās disciplīnās dalībnieki tika dalīti vecuma grupās – skolēni vai amatieri. Folkrace sacensībās tika izmantota Preiļos būvēta trase, kuru palīdzēja uzbūvēt Preiļu 1. pamatskolas amatu mācības skolotājs Uldis Čerpakovskis.

Sacensību laikā tika izcīnītas vietas uz 9 pjedestāliem! 1. – 3. vietu ieguvēji saņēma vērtīgas balvas, kuras bija iespējams sarūpēt pateicoties sacensību atbalstītājiem: Argus, Axel, Intrum Justitia, iRobot, Letera, Mikrotik, Preiļu celtnieks, Robotiem.lv, Salang-P, Samsung, SEB, SIA Arka Preiļi, StartIT (Accenture), TestDevLab. Galvenā balva iRobot sumo disciplīnā 1. vietai bija iRobot Rumba! Ar sponsoru gādību tika sarūpētas vērtīgas balvas uzvarētājiem, turklāt Mikrotik dāvināja visiem uzvarētājiem maršrutētājus. 4. vietu ieguvēji saņēma Atzinības rakstus par sekmīgu piedalīšanos.

PALDIES daudziem Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, tehniskajiem darbiniekiem, skolotājiem, kuri piedalījās sacensību organizēšanā!

Un ir īpašie PALDIES:

Paldies sacensību galvenajam tiesnesim Mārim Bečam par korektu sacensību vadīšanu un MegaSumo ringa nodrošināšanu.

Paldies sacensību disciplīnu galvenajiem tiesnešiem: līnijsekošana – Edgaram Bajarunam, folkrace – Armandam Upeniekam, sumo – Gundaram Miezītim, iRobot sumo – Eināram Deksnim (Robotu skola).

Paldies Siguldas bērnu un jauniešu centram, personīgi Edgaram Bajarunam, par līnijsekošanas trašu nodrošināšanu un līnijsekošanas disciplīnas sacensību norisi.

Paldies Kristapam Skutelim, kurš vairāk pazīstams kā @krizdabz, par teicamu pasākuma vadīšanu, komentēšanu! Kristaps ir aizrautīgs jauno tehnoloģiju zinātājs, ar to iespējām iepazīstina Kursors.lv (@kursorslv), radio, TV un presē.

Paldies Ervīnam Patmalniekam par visas dienas garumā nodrošināto iespēju jauniešiem iepazīties ar Oculus virtuālās realitātes sistēmu.

Paldies Justam Ribinickim, kurš pievienojās mūsu audzēkņu video straumētāju komandai – Matīsam Dambītim un Rihardam Gribustam, un palīdzēja nodrošināt video straumēšanu visas dienas garumā montējot un translējot interesantākos sacensību momentus.

Paldies Jānim Ziediņam un Aivim Vagalim par kvalitatīvu pasākuma apskaņošanas nodrošināšanu!

Paldies Gintai Meikulānei par sacensību momentu iemūžināšanu fotogrāfijās!

Paldies SIA Arka Preiļi par garšīgajiem cepumiem un ēdnīcas pavārēm par pusdienām sacensību dalībniekiem!

Aizraujošu šovu sarīkoja MegaSumo konstruktori Einārs Deksnis, Māris Bečs, Gundars Miezītis, Armands Upenieks un Kārlis Berholds ar MegaSumo robotu paraugdemonstrējumiem. Jāatzīmē, ka Einārs, Māris un Gundars ir pasaules līmeņa sacensību uzvarētāju titulu ieguvēji.

Sacensību rezultāti bija iepriecinoši arī Preiļu robotikas kluba dalībniekiem. MiniSumo disciplīnā skolēnu grupā 1. vietu izcīnīja Toms Vilcāns, 3. vietu Matīss Buks un Studentu/amatieru grupā Atzinību – Linda Madelāne. Brīvās konstrukcijas robotu Folkreisa disciplīnā 1. vietu un 3. vietu izcīnīja Matīss Buks, savukārt 2. vietu Toms Vilcāns.

Pirmā sacensību debija bija vairākiem Lego Sumo robotu konstruktoriem, taču šoreiz līdz pjedestālam nedaudz pietrūka veiksmes! Paldies visiem dalībniekiem par gatavošanos sacensībām, paldies Armandam Upeniekam un Linardam Šmeikstam par ieguldīto darbu komandas sagatavošanā, paldies par atbalstu vecāku pārstāvim Aldim Bukam!

Preiļu robotikas klubs darbojas 2 gadus. Pirmsākumi bija 2015. gada janvārī, kad Ģirts Čamanis uz skolu atveda StartIT projekta `Ziemassvētku eglīšu rotāšanas` konkursā vinnēto Lego Mindstorm EV3 robotu komplektu! Šobrīd klubā ir vairāk nekā 20 aktīvi dalībnieki.

Pasākuma videoieraksts, fotogalerija, rezultāti 

Lai arī šīs sacensība ir beigušās, tomēr atpūtai laika nav, jo jau 25. februārī jādodās uz Siguldas robotu kausu!

Preiļu robotikas čempionāta organizatoru vārdā Juris Erts

print

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *