Pasākums „Večerinka Sibīrijā”

Šī gada 19. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā  projekta ietvaros „Arī zem sniega zied rozes”, ko organizē Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs un finansē Latvijas Kultūras ministrija, notika pasākums „Večerinka Sibīrijā”. Pasākumā piedalījās Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi un folkloras kopa „Rūtoj”, Preiļu 2.vidusskolas dejotāji, deju kolektīvs „Dancari”, Pieniņu draudzes priesteris Aigars Bernāns, kā arī 1949.gada 25.martā represētie un viesi. Pasākumu vadīja Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi Kristiāna Skutele un Eduards Lipiniks. Klātesošie varēja iepazīties ar projekta ietvaros topošās filmas „Arī zem sniega zied rozes” fragmentu, ko veido Jānis Zarāns. Deju kolektīvi izdejoja dejas, kas tika dejotas Sibīrijā, bet „Rūtoj” aicināja uz kopīgu sadziedāšanos un rotaļām. Arī paši represētie atcerējās un dziedāja dziesmas, ko iemācījušies savā jaunībā. Projekta vadītāja Natālija Rubīne cienāja ar Sibīrijas ēdieniem  un Preiļu uzņēmuma „Arka” gardumiem un kafiju. Pasākums „Večerinka Sibīrijā” deva iespēju represētajiem tikties ar jaunatni, lai runātu par tālo dienu notikumiem ne tikai no tumšās puses, bet izceļot arī to laiku gaišos dzīves mirkļus.

Ināra Krusta, vēstures skolotāja