Konkursa “Helden eines deutschen Buches im Kurzfilm” noslēguma pasākums

18. decembrī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi devās uz Gētes institūtu Rīgā, kur tika apbalvoti konkursa ‘’’Helden eines deutschen Buches im Kurzfilm’’ ietvaros. Konkursa dalībniekiem bija jāveido īsfilma par kādas vācu autora grāmatas varoņiem.

Cauri Vecrīgai devāmies uz Gētes institūtu, kur sākumā varējām apskatīt vācu valodā sarakstīto bērnu un jauniešu grāmatu izstādi ‘’No paša sākuma’’. Sākoties apbalvošanas ceromonijai, klātesošie tika iepazīstināti ar informāciju par konkursa norisi, uzrunas (vācu valodā) teica žūrijas komisijas locekļi. Beidzot pienāca pats svarīgākais brīdis – apbalvošana. Pateicības vidusskolas posmā ieguva 12. klašu komandas: Anda Gribonika, Egons Rebainis, Lija Petrova, Alīda Anspoka, Ilva Plociņa, kā arī Ieva Kalvāne, Egita Usāne, Annija Stašulāne, Rinalds Sondors.

3. vietu ieguva komanda, kuras sastāvā bija Raivis Luriņš, Sofija Gžibovska, Jadviga Mežniece, Nadīna Stella Ivdre, Juris Kokins. Godpilnā 1. vieta jaunāko klašu grupā pienācās 7.-8. klašu komandai – Ievai Apšiniecei, Lainei Līgai Elstei, Sofjai Kirillovai, Valteram Pūdžam, Eduardam Podskočijam un Ričardam Jakovļevam. Pēc apbalvošanas devāmies ekskursijā pa bibliotēku, iepazinām tās iekārtojumu, pildot interesantus uzdevumus, uzzinājām vairāk par Gētes institūta iespējām.

Devāmies mājup guvuši daudz jaunu iespaidu un motivēti arī turpmāk iesaistīties dažādos konkursos. Paldies skolotājai Anitai Lazdānei par atbalstu video tapšanas gaitā.

Konkursa video var apskatīt šeit: http://www.dlvl.lv/cms2/?page_id=2236

Sofija Gžibovska, Jadviga Mežniece (11.D)