Eiropas diena Preiļu Valsts ģimnāzijā

9. maiju kā Eiropas dienu atzīmē, balstoties uz 1950. gadā šajā dienā izteikto Francijas ārlietu ministra Robēra Šūmana uzrunu, kurā viņš aicināja Franciju, Vāciju un citas Eiropas valstis veidot kopēju politiku ogļu un tērauda rūpniecības nozarē, kas ir klasiskās bruņojuma rūpniecības pamatā. Sešas valstis – Beļģija, Francija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande un Vācija – 1951. gadā Parīzē parakstīja līgumu un izveidoja `Eiropas Ogļu un tērauda kopienu`, lai nodrošinātu mieru un atjaunotu Eiropu. Gadu gaitā arvien vairāk valstu pievienojās Eiropas Ekonomikas kopienai un sadarbības jomu kļuva arvien vairāk. Paplašinoties sadarbībai, 1992. gadā saskaņā ar Māstrihtas līgumu mainījās arī kopienas nosaukums uz Eiropas Savienību. Latvija par Eiropas Savienības dalībvalsti kļuva 2004. gada 1. maijā, bet 2014. gada 1. janvārī pievienojās eirovalūtai.
Lai atzīmētu Eiropas dienu un paplašinātu savas zināšanas par ES, 5. maijā ģimnāzijā norisinājās Erudītu konkurss par tēmu Latvija un Eiropas Savienība. Konkursā piedalījās visu kursu erudītu komandas. Dalībniekiem bija jāiezīmē visas 28 dalībvalstis kartē, jāatpazīst Latvijas deputāti Eiroparlamentā un citas ES amatpersonas un svarīgāko ES institūciju ēkas. Vēl konkursa dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem par dažādiem dalībvalstu kultūrvēsturiskiem faktiem. 1. vietu konkursā ieguva 2.D kursa erudīti, 2. vietu – 1.V kurss, bet 3. vietu – 2.AH kurss. Atzinību izpelnījās 2.B kursa komanda. Konkursus vadīja skolotājas Ināra Krusta un Natālija Pīzele. Konkursa dalībniekiem piemiņas balvas sarūpēja ģimnāzija.
Natālija Pīzele, politikas un tiesību skolotāja