Skolēnu apmaiņas projekts ar Merlet koledžu (Nīderlandē)

Projekta partneri: Skolas no Basku zemes un Valensijas Spānijā, Itālijas, Čehijas, Holandes, Igaunijas un Latvijas (Igaunija un Latvija 2011. gadā ir jaunpienācēji, kā skolas no Ziemeļeiropas).

Projekta koordinatore: JEPVĢ angļu valodas skolotāja Anna Verza

Projekta darbības laiks: no 2010. gada oktobra 

Notikumu arhīvs


2017./2018. mācību gadā skolēnu apmaiņas programmā ar Merlet koledžu (Nīderlande) piedalās:
– Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija (Latvija)
– Convitto Nazionale Umberto I no Turīnas (Itālija)
– Botanic Cavanilles from Vall d’ Uixó no Comunidad Valenciana (Spānija)
– Karlovačka gimnazija no Novi Sad (Serbija).

Merlet koledžas skolēnu apmaiņas projekta dalībnieki: 
Anete Haritonova, Anna Gribuste, Annija Stašulāne, Egita Usāne, Elīza Strode, Ieva Adamoviča, Ieva Sparāne, Ilva Rusiņa, Loreta Sondore, Marta Mičule, Mārcis Adamovičs, Diāna Harlamova, Ulvis Znotiņš, Arvis Prikulis, Kristaps Plivda, Gustavs Stalidzāns, Guntis Džeriņš, Ieva Kalvāne, Kārlis Kjarkužs, Aija Gžibovska. Skolotāji: Ilze Rožinska un Ināra Krusta. 


JEPVĢ jaunieši no iepazīst Nīderlandi (10.03.2018. – 17.03.2018.) 

Šis pavasara brīvlaiks 16 ģimnāzistiem bija īpašs un neaizmirstams, jo brīvdienu nedēļa (10.03.2018. – 17.03.2018.) tika pavadīta Nīderlandē apmaiņas projektā, iepazīstot jaunu valsti, tās kultūru un atkal satiekoties ar jau rudenī iepazītajiem draugiem. Mūsu piedzīvojums sākās agrā sestdienas rītā, kad ar tauriņiem vēderā un ceļa somām satikāmies pie skolas, lai kopīgi dotos uz Rīgas lidostu. Dažiem tas bija pirmais lidojums, citiem kārtējais, bet tas nemainīja uztraukumu par to, kas sagaidīs galamērķī.

Eindhovenas lidostā mūs sagaidīja ne tikai skolēni, bet arī viņu vecāki,  un pirmā ģimeņu diena varēja sākties. Sestdiena tika aizvadīta mierīgā un mājīgā atmosfērā, iepazīstot pilsētu, ģimenes un izbaudot atkalsatikšanos. Otrā ģimeņu diena tika aizvadīta aktīvāk, lielākā daļa devās uz kaimiņpilsētu, lai slidotu un vēlāk izpētītu skaisto pilsētu. Pirmdiena sākās ar kopīgu satikšanos skolā, projekta atklāšanu un kopbildi no putna lidojuma, veidojot pilsētas nosaukumu un gadu jeb Cuijk 2018. Dienas turpinājumā notika sporta aktivitātes, kurās mēs tikām sadalīti 20 jauktajās komandās, katrai komandai bija jāveic uzdevumi 10 stacijās. Varu teikt, ka holandiešu izpratne par sportu un sportiskām aktivitātēm atšķiras no tā, kā sportu saprotam mēs. Vakarā notika kultūras festivāls, kurā katra valsts sniedza nelielu ieskatu savā kultūrā. Projektā piedalījās 5 valsis: Latvija, Serbija, Spānija, Itālija un Nīderlande. Mēs pārsteidzām ar skanīgu dziesmu un azartisku deju jeb, kā teica pasākuma vadītāji – mūsu deja esot bijusi hipnotizējoša. Otrdienas pirmā puse aizritēja ļoti darbīgā garā, tika pabeigta jau rudenī iesākto darbnīcu sagatavošana prezentēšanai, tika apgūti daži holandiešu valodas vārdiņi un stundas noslēgumā dziedājām holandiešu dziesmas. Pēcpusdienā devāmies ekskursijā pa skaisto pilsētu Cuijk, apskatījām baznīcu un tās zvanu ērģeles, kuras atrodas augstu baznīcas tornī, devāmies arī uz vietējo muzeju, kur no torņa pavērās brīnišķīgs skats pār visu pilsētu. Dienas noslēgumā devāmies uz kafejnīcu “Pie Sniegbaltītes un septiņiem rūķīšiem”, kur nobaudījām mums neierastas pankūkas un uzspēlējām mini golfu. Ilgi gaidītā trešdiena jeb Amsterdamas diena. Visi kopā ar autobusu devāmies uz galvaspilsētu, kur apmeklējām Kuģniecības muzeju, izstaigājām un izpētījām īstu nīderlandiešu Pirātu kuģi un uzzinājām daudz interesantu faktu par holandiešu jūras sasniegumiem un piedzīvojumiem. Apmeklējām Nīderlandes Mākslas muzeju jeb Rijksmuzeju, kur apskatījām slaveno Rembranta gleznu “Nakts sardze”, Rembranta gleznotos portretus, kuros attēlots kāds nīderlandiešu tirgotājs un viņa kundze. Apskatījām slaveno Vinsenta van Goga pašportretu, uzzinājām daudz jauna ne tikai par Nīderlandes vēsturi un mākslu, bet arī par pasaulē notiekošo un aizgājušo. Izstaigājām Amsterdamas ielas, pārgājām pāri neskaitāmiem tiltiem, sajutām īsto Amsterdamas garšu. Projekta pēdējā dienā novadījām divas stundas, kurās mazajiem holandiešu skolēniem mācījām dejot latviešu tautas dejas, gatavot latviešu ēdienu, mācījām svarīgākās frāzes latviešu valodā un pastāstījām par latviešu rakstu zīmēm. Pēc labi padarīta darba devāmies uz atrakciju parku, kur vairāku stundu garumā braucām visdažādākajos karuseļos, viesojāmies pilīs un vienkārši sajutāmies kā citā pasaulē, pasaku valstībā, kurā liekas, ka viss ir iespējams un izdarāms. Piektdiena sākās ar apskāvieniem, pateicības vārdiem un laba vēlējumiem ceļam, ar smaidiem, dzirkstelītēm acīs un, uzlādēti ar pozitīvām emocijām, devāmies mājās.

Es uzskatu, ka apmaiņas projekts tā ir lieliska iespēja iepazīt ne tikai citu valsti un tās kultūru, bet arī sevi un savus skolasbiedrus. Šīs nedēļas laikā mēs kļuvām par vienu lielu ģimeni, kurā katrs var atrast plecu, uz kura izraudāties, un labu sarunu biedru, ar kuru smieties un sasmīdināt citus. Projekta laikā mēs ieguvām vairāk nekā tikai skaistas bildes un suvenīrus, mēs ieguvām drosmi, neviltotus smieklus, patiesas sarunas un jaunus draugus. Manuprāt, projektā pats svarīgākais nebija ekskursija uz Amsterdamu vai atrakciju parku, bet gan kopīgie vakari ar skaļiem smiekliem un sirsnīgām sarunām, kopīgais prieks un kopīgās skumjas…

Vēlamies teikt milzīgu paldies skolai par atbalstu un to, ka šis projekts vispār bija iespējams, paldies skolotājām Inārai un Ilzei, kuras bija kopā ar mums šajā neaizmirstamajā piedzīvojumā, paldies par sapratni un iedrošinājumu, ka mums viss izdosies, ka mēs esam labākie, paldies par šo brīnišķīgo pieredzi un skaistajām atmiņām, kuras mēs visi veidojām kopā, paldies par ticību un atbalstu …

Fotogalerija 

Rakstu sagatavoja Anete Haritonova, 11.V klase 


2015./2016. m.g. skolēnu apmaiņas vizītes projektā ar Nīderlandi notiks!
Piedalās 16 ģimnāzisti un 2 skolotāji.
Laura Buka, Ausma Dzerkale, Terēze Paura, Ilze Egle, Rihards Gribusts, Laura Trubiņa, Ervīns Didriksons, Armands Rusiņš, Kintija Gritāne, Beāte Pastare, Rūta Pastare, Raimonds Rubins, Diāna Griga, Ilva Valdone, Valters Reinis, Vladislavs Bečs. Skolotāji: Ilze Rožinska un Juris Erts.

Šogad Skolēnu apmaiņas projektā ar Merlet koledžu piedalās:
Aretxabaleta, Euskadi (the Bask country)
Mostar, Bosnia
Novi Sad, Serbia
Preili (PVĢ), Latvia
Torino, Italy
Vall d’ Uixó,Spain
Venø, Danmark
Kopā 8 valstu skolas.


2014./2015. m.g. skolēnu un skolotāju apmaiņas vizītes ar Nīderlandi nenotika.


2013./2014. m.g. skolēnu apmaiņas projektā ar Nīderlandi piedalījās 21 ģimnāzists un 2 skolotājas.
Armands Ūzuliņš, Edgars Verze, Dairis Dolģis, Katrīna Griga, Jacinta Vilcāne, Agnese Mainule, Dāvis Pastars, Sintija Kozule, Antons Agafonovs, Katrīna Samoviča, Arta Katkeviča, Renāte Malnača, Dins Muktupāvels, Kintija Vilcāne, Tekla Labinska, Elīza Kabakova, Mārtiņš Lisovs, Andis Pīzelis, Elizabete Stalidzāne, Ginta Meikulāne, Uldis Zalāns.
Skolotājas: Ilze Rožinska un Marianna Abricka.

Starptautiskais skolēnu apmaiņas projekts PVĢ (2013.10.05.- 2013.10.11.)
Laikā no 5. līdz 11. oktobrim Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās Merlet koledžas (Nīderlande) audzēkņi. Tās bija ilgi un dikti gaidītas dienas gan latviešiem, gan mūsu viesiem. Tā bija neaizmirstama un piedzīvojumiem bagāta nedēļa.
Pirmo kopīgo dienu pavadījām kā nu katrs vēlējās – kopā ar ģimenēm, boulingā vai baseinā. Šajā dienā varējām viens otru nedaudz vairāk iepazīt un sadraudzēties. Nedēļas laikā kopā ar apmaiņas projekta skolēniem iepazinām Latvijas valsti, tās vēsturi un kultūru, Preiļus, to apkārtni un skolu – tās vēsturi, tradīcijas un pasākumus, spēlējām dažādas iepazīšanās un sporta spēles. Darbojāmies dažādās radošajās darbnīcās – tautas deju, mūzikas, tautas rotaļu, dzijas leļļu gatavošanas, ziepju vārīšanas, kulinārijas un rotu darbnīcās.
Mūsu viesi ar aizrautību mācījās latviešu valodas vārdus īpašās nodarbībās, par to lielu paldies sakām skolotājai I. Patmalniecei. 9. oktobrī Merlet koledžas audzēkņi devās aizraujošā ekskursijā pa Latgali, kur viņi varēja iepazīt neskarto dabu, ezerus un pakalnus. Pēdējā dienā, ko pavadījām Preiļu Valsts ģimnāzijā, diskutējām par jauniešu dzīvi un problēmām Nīderlandē un Latvijā, mākslinieciski izpaudāmies Preiļu Mūzikas un Mākslas skolā, gatavojot piemiņas suvenīrus un dienas noslēgumā pavadījām kopīgu lielisku vakaru ar radošo darbnīcu prezentācijām, `Rūtoj` dziesmām un rotaļām, smiekliem un sarunām.
Piektdien, 11. oktobrī braucām uz Rīgu. Izbaudījām rudenīgo, dzestro, bet saulaino rītu pilsētā un plkst. 13:30 Rīgas lidostā, ar mīļiem un gariem apskāvieniem, sirsnīgiem un patiesiem `paldies`, pavadījām savus draugus.
Šāda veida projekts mums dod to sajūtu, kuras vadītiem, gribās savu valsti un zemi parādīt tikai no labākās puses, meklēt skaistākās vietas, stāstīt aizraujošākos stāstus un būt lepniem par to, ka esam latvieši un dzīvojam tieši Preiļos. Milzīgu, lielu un apaļu `paldies` sakām skolotājām Annai Verzai un Ilzei Rožinskai, protams, arī PVĢ direktorei, par ieguldīto darbu un sniegto iespēju iegūt jaunus iespaidus, draugus un pieredzi. Ar nepacietību gaidām martu gan mēs Latvijā, gan draugi Nīderlandē.
Fotogalerija
Agnese Mainule 2.A, projekta dalībniece


2012./2013. m.g. skolēnu apmaiņas projektā ar Nīderlandi piedalījās 21 ģimnāzists un 2 skolotāji.
Jūlija Starovoitova, Katrīna Reča, Beāte Pudule, Zane Čerpakovska, Anna Kļaviņa, Dāvis Pastars, Grieta Kolosova, Kintija Vilcāne, Simona Rubine, Andis Pīzelis, Jūlija Mihailova, Lauma Gurgone, Katrīna Griga, Ērika Gribonika, Vineta Haritonova, Ieva Saulīte, Lauma Vibornā, Arta Katkeviča, Dairis Ābols, Agita Brikule, Mārtiņš Trubiņš.
Skolotāji: Ilze Rožinska un Ivars Pakers.

Skolēnu apmaiņas projekts starp Preiļu Valsts ģimnāzijas un Merlet koledžas audzēkņiem (Holande) (2013.04.15.-22.)
Čemodānus sakravājuši, radošajām darbnīcām sagatavojušies un savu valsti prezentēt gatavi 15.martā Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi devās ilgi gaidītajā braucienā uz Holandi. Pirmajās dienās bija ļoti liels uztraukums, visapkārt valdīja spriedze un pat sava veida diskomforts. Tomēr, laikam ejot, pieradām gan pie dzīves viesģimenēs, kas, jāatzīst, izvērtās par fantastisku pieredzi iepazīt gan vietējos ļaudis, ieskaitot viņu paradumus un dzīvesveidu, gan arī ar tik ļoti internacionālo atmosfēru, jo projekta ietvaros bija ieradušies arī dalībnieki no Igaunijas, Basku zemes (Spānija), Francijas un Itālijas.
Katra diena bija izplānota līdz pēdējai minūtei, aktivitāšu un uzdevumu saraksts bija plašs un prasīja lielu garīgu un fizisku piepūli. Dienas programmu ietvaros bija izbraucieni ar velosipēdiem, kur pieturas punktos mēs nobaudījām Holandes garšīgāko saldējumu, nacionālās pankūkas un daudzus citus vietējos našķus. Jāpiebilst, ka, tikai dodoties izbraucienā ar velosipēdu, iespējams iepazīt patieso Holandi, tā ir iespēja apskatīt skaisto dabu, sajust smaržas, kas virmo gaisā, iepazīt cilvēkus un vienkārši labi pavadīt laiku.
Dienās, kad no viena galapunkta līdz otram mūs šķīra jau vairāki desmiti kilometru, mīļos braucamrīkus metām pie malas, un devāmies uz Neimēgenas pilsētu, kur nodevušies ilgām pastaigām, kāju spērām gan vecpilsētā, kur fantastiski pavadījām laiku ar saviem apmaiņas projekta draugiem, gan tik ļoti krāšņajās `šopinga` ielās.
Tālo braucienu galamērķis bija arī Amsterdama, kas laikam bija gaidītākais notikums visu dalībnieku vidū. Izgājuši cauri vairākiem muzejiem, izbraukājuši pilsētas kanālus, minuši pilsētas bruģi, šķietami, no viena tās gala līdz otram, izbaudījām šīs pilsētas fantastisko atmosfēru un guvām neaprakstāmu prieku ne tikai par arhitektūras pērlēm ielās, bet arī par jaukajiem cilvēkiem, līdz pilnībā `saburzīti` devāmies mājup.
Programmas ietvaros bija diena, kad mūsu uzdevums prasīja iepazīstināt Holandiešu jauniešus ar dažādām latviešu tradīcijām un dzīvesveida elementiem, tā nu mēs vairāku stundu garumā nodevāmies dejošanai, spēļu spēlēšanai, dziedāšanai, rotu darināšanai un ziepju vārīšanai, par ko rezultātā bija patiesi liels prieks, jo redzējām, ka mūsu pūles ir tiešām novērtētas un mazie, pametot telpas, izsaka pateicību ar milzīgu smaidu sejās.
Vēl daudz un dikti varētu stāstīt par notikumiem Holandē, par rītiem un vakariem, par ēdieniem un dzērieniem, par dzīvi un cilvēkiem, bet nav vērts rakstīt garos palagus, tas vienkārši IR jāredz!
Brauciens izvērtās vienreizējs, emocijām bagāts un, galvenais – patiesi vērtīgs! Milzīgu paldies par šo fantastisko iespēju sakām projekta koordinatorei Annai Verzai, kā arī skolotājiem Ilzei Rožinskai un Ivaram Pakeram, kuri uzklausīja mūsu priekus un bēdas visas nedēļas garumā!

Dairis Ābols, Agita Brikule 2.HK

Holande – Latvija: prieks, azarts, pieredze, PIEDZĪVOJUMS! (2012.10.26)
No 06.10.12 – 12.10.12 jau 3. reizi norisinājās skolēnu apmaiņas projekts starp Preiļu Valsts ģimnāzijas un Merlet koledžas audzēkņiem. Šī gada ietvaros ģimnāzisti savās ģimenēs uzņēma 21 atraktīvu jaunieti, uzņemoties rūpes un atbildību padarīt viņiem šo nedēļu neaizmirstamu.
Holandieši pie mums ieradās 6.oktobrī, īsi pirms pusdienlaika, dienas plānos bija neliela ekskursija pa Rīgas ielām, kas, neskatoties uz drūmo un lietaino laiku, izvērtās diezgan pozitīva, gan arī kārtīgas pusdienas latviešu gaumē, visiem labi zināmajā atpūtas centrā `Lido`.
Svētdiena bija atvēlēta holandiešiem un viņu viesģimenēm, tā teikt, diena, lai izkausētu ledu. Šeit ģimenes izcēlās ar dažādākajām idejām, vieni savus ciemiņus veda atpūsties uz Daugavpili (kino, boulings, McDonalds, šopings), kas nu kuram bija prātā. Citi ar jauniešiem devās izbraucienā pa Latgali, iepazīstināja ar Aglonas baziliku, Karaļkalnu, Velnezeru un citiem apskates objektiem. Protams, bija arī tādas ģimenītes, kas iemanījās uzspēt gan vienu, gan otru, plus arī pielikt ko klāt.
Pirmdiena iesākās ar pārrunām metodiskajā kabinetā viesu starpā, tālāk sekoja prezentācijas par valsti, skolu, kultūru, tad arī ierastās pusdienas, pēc sauciena doties uz maltīti no holandiešu puses atskanēja tādi jautājumi kā: Are we going to eat again?(Vai mēs atkal iesim ēst?) /Izrādās, ka latvieši ēdot varen’ daudz/. Otrdiena bija mūsu radošā diena, iespēja iepazīstināt mūsu jaunos draugus ar latviešu kultūru, tradīcijām un dzīvesveidu. Mūsu darbnīcu klāstu veidoja: latviešu tautu dejas, tautas spēles, mūzika, rotaslietu pagatavošana, nacionālā virtuve. Lai gan saguruši, liekas, ka darbu paveicām labi, vēderi apmierināti, dziesmas izdziedātas, miegs izdejots, spēles izspēlētas un jaunās rotas izlielītas.
Kopumā diena izvērtās par īstu ceļojumu. Pēcpusdienā aplūkojām Preiļu ievērojamākās vietas, iepazinām leļļu karaļvalsti, lai gan kautrīgi, bet ar pāris varoņiem, kas ietērpa sevi pasakainajos tērpos un bija gatavi pozēt un uzsmaidīt kamerām.
Vakaru mēs atstājām saldajā, neskatoties uz nežēlīgo vētru, Aleksandra Čerņavska pavadībā iepazinām kapelu ar tās pazemes kapenēm, izgājām cauri Preiļu parkam, lobot tā neskaitāmos noslēpumus, un noslēdzām ekskursiju ar lāpu gājienu cauri Preiļu pils istabām, ar katru soli liekot vairāk un vairāk drebēt mūsu ciemiņiem. Jāatzīst- veiksmīgi, uz piedāvājumu iziet caur pili atkārtoti neatsaucās neviens.
Trešdien jaunieši devās ekskursijā uz Siguldu, tika iepazīta Turaidas pils, Rodeļu trase, izklaides komplekss ‘’Mežakaķis’’ un vēl daudz kas cits. Domājams, ka lielais bilžu skaits liecina par patikšanu un vēlmi turēt pie sevis šīs atmiņas mūžīgi. Uz jautājumu – Kā jums patika ekskursija, visi atbildēja,: „ It was fun!” („Tas bija jautri!”)
Ceturtdiena bija smaga diena. Neskatoties uz miega trūkumu un bezspēku iemanījāmies apkopot pa šo nedēļu paveikto, noslēgt visu ar latvju dejām, dziesmām un priekšnesumiem, teikt ardievas Preiļiem un ģimenēm, ar cerību, ka kādreiz būs iespēja atgriezties….
Klāt bija arī pēdējā mūsu kopā būšanas diena – sejas drūmas, kā nekad, joprojām saguruši, bet bez vēlmes doties mājup. Autobusā valdīja neierasts klusums un nopietnība, taču tuvojoties Rīgai līdz ar saulītes parādīšanos, sejās pazibēja smaidi, izskanēja smiekli un likās, ka laiks iet neierasti lēni, par labu mums, mēģinot pagarināt šos pēdējos kopīgos brīžus.
Rīgā jaunieši paši izvēlējās, ko vēlas darīt: vieni devās ekskursijā pa pilsētu, otri devās pastaigā pa veikaliem, trešie- pildīja vēderus ar latviešu labumiem. Kad nonācām lidostā, tika kalti dažādākie plāni, kuru mērķis bija apturēt lidmašīnu, lai kaut vai uz vienu dienu varētu atlikt to sāpīgo atvadu mirkli…
Neiztika, protams, bez asarām, apskāvieniem, bučām, solījumiem tikties Ziemassvētkos, diemžēl, kur un kā, nepietika laika izdomāt.
Tā bija fantastiska nedēļa, neatņemama pieredze, iespēja iegūt jaunus draugus, uzlabot valodas un komunikācijas prasmes, iepazīt citu kultūru, vienkārši izbaudīt! Kā jau katrā nopietnā un nogurdinošā darbā, neiztika arī bez ķildām un neizpratnes savā starpā, bija arī nepilnības un muļķīgi lēmumi, tomēr tas viss ir nieks, salīdzinot ar visām pozitīvajām un gaišajām emocijām, kas tika smeltas no projekta.
Liels paldies, protams, skolotājām Annai Verzai un Ilzei Rožinskai, kas liek savu sirdi un dvēseli projekta attīstībā un dod šo unikālo iespēju piedalīties. Tikai 5 mēneši mūs šķir no atkalapvienošanās brīža un dienas, kad latvju mēles beidzot ieskandinās Holandes zemi.
Projekta dalībnieki: Dairis Ābols, Agita Brikule 2.HK


2011./2012. m.g. skolēnu apmaiņas projektā ar Nīderlandi piedalījās 24 ģimnāzisti un 2 skolotājas.
Zane Beča, Sintija Logina, Atis Ivanovs, Jekaterina Čulkova, Tatjana Krotova, Sanita Ūzuliņa, Elīna Dūda, Kristiāna Bindare, Ieva Stafecka, Ieva Meikulāne, Kārlis Sīlis, Daina Ivanova, Aija Vasiļevska, Jūlija Starovoitova, Sintija Erte, Regīna Lavrenova, Katrīna Strode, Madara Reča, Marta Sparāne, Lāsma Verze, Ilze Sparāne, Ervīns Patmalnieks, Laurita Eiduka, Laima Mukāne.
Skolotājas: Ilze Rožinska un Anna Verza.

Preiļu Valsts ģimnāzijas skolēnu apmaiņas projekts ar Nīderlandi (2012.03.27)
No 16. līdz 23. martam 22 Preiļu Valsts ģimnāzijas skolēni un 2 skolotāji piedalījās apmaiņas projektā ar Merlet koledžu Nīderlandē un dzīvoja viesģimenēs pilsētiņā Cuijk. Šogad šajā projektā kopā piedalījās 7 skolas no Itālijas, Basku zemes (Spānija), Nīderlandes, Igaunijas, Horvātijas, Francijas un Latvijas.
Ceļu uzsākām 16. marta naktī ar braucienu uz Rīgas lidostu, no kurienes devāmies tālāk uz Diseldorfu.Vēzes lidostā īsu laiku gaidījām mūsu kaimiņus igauņus un tad kopīgi turpinājām ceļu uz Cuijk. Kad ieradāmies Merlet koledžā, mūsu draugi mūs jau gaidīja un, tad varēja sākties atkalredzēšanās prieks! Turpinājumā iepazināmies ar nedēļas plānu un skolas apskatīšanu. Pēc tam mēs devāmies uz mājām, lai iekārtotos un iepazītos ar ģimenēm.
Sestdiena un svētdiena bija dienas, kuras mēs varējām pavadīt kopā ar savām viesģimenēm. Šajās dienas mēs devāmies ekskursijās uz citām Holandes pilsētiņām, peldējāmies un relaksējāmies baseinā, spēlējām boulingu, apmeklējām Holandes lepnumu – dzirnavas un labāk iepazinām mūsu viesģimenes un pārējos projekta dalībniekus.
19. marts sākās ar projekta atklāšanu, kurā svinīgi tika pacelti visu valstu karogi, kuras piedalās projektā. Gaisā tika palaisti krāsaini baloni ar novēlējumiem un pateicībām pasaulei. Par muzikālo noformējumu rūpējās Merlet koledžas audzēkņi un projekta dalībnieki, kuri ļoti skaisti dziedāja un spēlēja dažādus mūzikas instrumentus, īpašu uzmanību izpelnījās bundzinieku ansamblis. Turpmāk visi projekta dalībnieki tika sadalīti grupās un notika sporta sacensības un radošās darbnīcas, kurās tika dota iespēja mācīties Hip-hop un ielu dejas, gatavot piramīdas no salmiem un no māla izgatavot sava drauga krūšutēlu. Dienas turpinājumā notika „Kultūras festivāls”, kurā katra dalībvalsts bija sagatavojusi savu priekšnesumu.
Otrdien mums tika dota iespēja iepazīties ar nīderlandiešu valodu un arī pašiem iemācīties dažus vārdus un frāzes. Tālāk mēs devāmies uz muzeju „Ceuclum”, kurā varējām iepazīties ar pilsētiņas vēsturi un uzkāpt augstajā muzeja tornī, apskatīt Cuijk no augšas. Tad kopīgi devāmies uz netālo ciematiņu, kur lauku fermā varējām izmēģināt savas prasmes nīderlandiešu nacionālajā golfā – „Boerengolf”.
Visu valstu projekta dalībnieki devās ekskursijā uz Amsterdamu. Kad ieradāmies Amsterdamā, devāmies uz muzeju „Nemo”, kurā varējām uzzināt daudz interesantu faktu par fiziku, dabā notiekošo, ģenētiku, darboties ķīmijas laboratorijā. Bija ļoti aizraujoši un interesanti. Pēc tam ar kuģīti devāmies izbraucienā pa daudzajiem Amsterdamas kanāliem un apskatījām ievērojamākās tuvumā esošās ēkas. Turpinājumā mums tika dota iespēja pašiem iepazīt un apskatīt šo pilsētu.
Skolā notika radošās darbnīcas 12 – 14 gadīgajiem Merlet koledžas skolēniem, kuras sagatavoja un vadīja projekta dalībvalstu skolēni. Latvieši radošajās darbnīcās piedāvāja mācīties latviešu tautasdziesmas, tautas dejas un spēles, kā arī iemācīties izgatavot dažādas rotas no pērlītēm, auduma, filca un izgatavot lellītes no diegiem. Turpinājumā mēs spēlējām nīderlandiešu tradicionālās spēles, kas izvērtās par jautru un interesantu pasākumu. Pēc nelielas atpūtas devāmies uz kaimiņos esošo Neimēgenu, kur notika orientēšanās sacensības pa pilsētu un vēlāk bija arī brīvais laiks atpūtai un pilsētas apskatei.
Šī nedēļa tika pavadīta brīnišķīgā gaisotnē un ļoti jaukā noskaņā, mēs varējām uzzināt daudz jauna par citu valstu kultūru un dzīvi. Protams, ka papildinājām arī angļu valodas prasmes. Visiem projekta dalībniekiem šī nedēļa saistīsies ar ļoti jaukām atmiņām un labiem jauniegūtiem draugiem.
Paldies Preiļu Valsts ģimnāzijai un Merlet koledžai par iespēju piedalīties šajā projektā.Vēlamies teikt lielu paldies šī projekta koordinatorēm, skolotājām – Annai Verzai un Ilzei Rožinskai, kā arī visām viesģimenēm Nīderlandē.
Projekta dalībniece Madara Reča 2.DK

Skolēnu apmaiņas projekts ar Merlet koledžu (Nīderlande) (2011.11.14)
2011./12.m.g. Skolēnu apmaiņas projektā piedalās skolas no Itālijas, Basku zemes (Spānija), Nīderlandes, Igaunijas, Francijas, Horvātijas un Latvijas.
Šogad projektā pirmo reizi iesaistās skola no Francijas un atkal pēc pārtraukuma atgriežas Horvātija. Diemžēl, tiekoties Merlet koledžā no 2012. gada 16. līdz 23. martam, nesatiksim Čehijas un Valensijas (Spānija) pārstāvjus, jo viņi šogad nepiedalās Skolēnu apmaiņas projektā.
Anna Verza, projekta koordinatore PVĢ

Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās ciemiņi no Nīderlandes (2011.10.24)
No 2011. gada 15. – 21. oktobrim studentu apmaiņas projekta ietvaros Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās 27 ciemiņi no Merlet koledžas Nīderlandē. Projekta dalībniekiem pavadītā nedēļa kopā ar ārzemju draugiem sniedza ārkārtīgi lielu pieredzi un treniņu angļu valodas pilnveidē. Katra diena bija piedzīvojumiem bagāta un neatkārtojama, jo ik minūte, kas tika pavadīta kopā ar draugiem no Holandes, bija smalki izplānota.
Viss sākās sestdienas rītā, kad ar manāmu uztraukumu un neziņu par gaidāmo, sākās ceļojums uz Viļņas lidostu, kur sagaidījām ārzemju viesus. Pēc pirmajiem mulsuma brīžiem un iepazīšanās sekoja ekskursija pa Lietuvas galvaspilsētu. Tā bija visai interesanta, bet nogurdinoša. Mājupceļā mums bija dota iespēja tuvāk iepazīties ar apmaiņas skolēniem, kuri visu turpmāko nedēļu pavadīja kopā ar mūsu ģimenēm. Bet garās pastaigas pa Viļņu bija nogurdinājušas gan mūs, gan jauniegūtos draugus tik ļoti, ka lielu daļu atpakaļceļa pavadījām miegā.
Svētdiena bija ģimenes diena. Ļoti daudzi devās nelielā ekskursijā uz Aglonu. Īpaši iespaidīga ciemiņiem šķita Aglonas bazilika, Aglonas maizes muzejā paši savām rokām cepām maizi un izzinājām tās gatavošanas tradīcijas. Jaukie laika apstākļi ļāva redzēt pilnā košumā arī Daugavas lokus.
Pirmdiena iesākās ar Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņu sagatavotu koncertu. Tika rādītas gan dejas, gan dziesmas, par kurām holandieši bija stāvā sajūsmā. Tam sekoja ekskursija pa skolu un iepazīšanās spēles, bet dienas noslēgumā- sporta atrakcijas, kur visi varēja izkustēties, kā arī sacensties savā starpā basketbola spēles laikā.
Nākošajās dienās mēs darbojāmies radošajās darbnīcās, kurās mācījām saviem ciemiņiem latviešu tautas dejas , mūziku, spēles un rokdarbus. Pēdējās dienas priekšvakarā notika šo darbnīcu prezentācijas, kur projekta dalībnieki rādīja, ko ir iemācījušies.
Piektdien kopā devāmies uz Rīgu, lai atvadītos un parādītu saviem jaunajiem draugiem mūsu galvaspilsētu. Kaut arī visi jutās pārguruši un miegaini, atvadas bija emocionālas, jo šī īsā laika posmā ļoti pieķērāmies viņiem, tāpat kā viņi mums.
Nākošā gada martā arī viņi mūs uzņems savās mājās, un visi to ar nepacietību gaida.
Ieva Meikulāne, Marta Sparāne (2.DF), Sanita Ūzuliņa (2.DK)

Jau otro gadu Preiļu Valsts ģimnāzijā veiksmīgi darbojas Skolēnu apmaiņas projekts ar Merlet koledžu no Nīderlandes. Ņemot vērā to, ka šis ir mūsu pašu finansēts projekts, vēlos pateikties visiem, kuri atbalsta projekta īstenošanu.
Īpašs paldies AS `Swedbank` Preiļu filiāles vadītājai Ivetai Starei un SIA `Axel` valdes priekšsēdētājam Aldim Bukam par finansiālo atbalstu. Protams, sirsnīgs paldies visām viesģimenēm, kuras šogad bija īpaši aktīvas un radošas. Paldies Preiļu iestādēm, kuras mūs viesmīlīgi uzņēma pie sevis un palīdzēja radošo darbnīcu norisē. Visiem kopā mums izdevās lieliska nedēļa Preiļos!
Projekta koordinatore Anna Verza Preiļu Valsts ģimnāzija


2010./2011. m.g. skolēnu apmaiņas projektā ar Nīderlandi piedalījās 16 ģimnāzisti un 3 skolotāji.
Gunita Vilcāne, Arina Jakovļeva, Agnija Vaivode, Laura Džeriņa, Sintija Erte, Edgars Piskunovs, Laura Dreijere, Artūrs Pastars, Kristiāna Bindare, Patrīcija Bindare, Atis Ivanovs, Evita Gribuška, Ingrīda Briška, Sintija Logina, Olga Maksimova, Ieva Stafecka.
Skolotāji: Ilze Rožinska, Juris Erts, Anna Verza.
Ar šo projektu piedalījāmies “Eiropas Kārļa Lielā jaunatnes balvas” konkursā un ieguvām balvu – Eiropas Parlamenta apmaksātu braucienu uz “Euroscola” EP Strasbūrā. Ģimnāzijas komandā bija 24 ģimnāzisti un 2 skolotājas.

PVĢ audzēkņi no 19. – 25. martam apmeklē Merlet koledžu (Nīderlandē) (2011.03.30.)
No 2011. gada 19. marta līdz 25. martam, mēs, Preiļu Valsts ģimnāzijas 16 skolēni un 3 skolotāji skolēnu apmaiņas projekta ietvaros, devāmies vizītē uz Merlet koledžu (Nīderlandē).

Brauciena iespaidi izvērstā formā Patrīcijas Bindares interpretācijā!
Mūsu uztāšanās nepalika bez ievērības un ir atzinīgi novērtēta! Uzzināt ko par mums raksta var iztulkojot tekstu piem. ar translate.google.lv!
Fotogalerija
Patrīcija Bindare (3.B), projekta dalībniece

Skolēnu apmaiņas projekta ietvaros Preiļos viesojas jaunieši no Holandes (Merletkoledžas) (2010.10.16.- 22.)
Fotogalerija

Skolēnu apmaiņas projekts ar Holandi (2010.09.26)
Mūsu ģimnāzija sāk skolēnu apmaiņas projektu ar Merletkoledžu Holandē. Projektā kopumā piedalās 7 skolas: no Basku zemes un Valensijas Spānijā, Itālijas, Čehijas, Holandes, Igaunijas un Latvijas. Igaunija un mēs projektā esam jaunpienācēji, kā skolas no Ziemeļeiropas. No 16. – 22. oktobrim koledžas vecāko klašu audzēkņi dodas uz visām skolēnu apmaiņas projekta skolām un, darba grupās kopā ar vietējo skolu audzēkņiem, apgūst jaunas iemaņas un prasmes. Katra skola izvēlas savu tēmu, piem., basku tradicionālie sporta veidi, Toskānas virtuve, tradicionālie rokraksti utt. Tad Skolēnu apmaiņas nedēļas ietvaros no 19. – 25. martam visu skolu jaunieši tiekas Holandē un darba grupās jauniegūtās prasmes māca koledžas jaunāko klašu 12 – 13 gadus veciem skolēniem.
Projekta ietvaros ģimnāzijā ieradīsies 11 holandiešu puiši un tikai 5 meitenes, mūsu ģimnāzijā gan meitenes ir aktīvākas. Kā visos projektos, arī šajā jaunieši dzīvos viesģimenēs.
Paldies visiem, kuri atbalsta mūsu vēlmi piedalīties apmaiņas projektā un viesģimenēm.
Anna Verza, projekta koordinatore


Jauni starptautiskie projekti ģimnāzijā (2010.09.22.)
Pirmo reizi ģimnāzijas vēsturē sāk darboties skolēnu apmaiņas projekts ar Holandi, projekta ietvaros no 16. – 22. oktobrim ģimnāzijā ciemosies 16 jaunieši un 2 skolotāji no Holandes. Projekta darbnīcas vadīs mūzikas skolotāja Ilze Rožinska.
Pirmais semestris mums būs ciemiņu uzņemšanas laiks, bet otrā semestra martā ģimnāzijas skolēnu un skolotāju apmaiņas brauciens uz Holandi.
Jauku un interesantu starptautisko sadarbību!
Projektu koordinatore Anna Verza