Vērtību mežs
diskusija “Mežiem būt!”

22.04.2024.

18.aprīli mūsu skolā notika līdzdalības projekta “Vērtību mežs” diskusija “Mežiem būt!” un radošas darbnīcas. Diskusijās un radošajās darbnīcās piedalījās mūsu skola un ciemiņi no Preiļu 1. pamatskolas, Riebiņu vidusskolas, Aglonas vidusskolas. Mēs jauki un draudzīgi pavadījām laiku, uzzinājām daudz ko jaunu.
       Paldies visiem par dalību!

Alīna Novikova, 11.klases skolniece

Projekts Nr. 2023-1-LV02-KA154-YOU-000148100 — “Vērtību mežs”

“Ar Silajāņu mālu plaukstās. Latgales keramikas iepazīšana”
22.04.2024.

18.aprīlī, pateicoties programmai "Latvijas skolas soma”, Preiļu 2.vidusskolas 9. klases skolēniem bija iespēja doties uz P.Čerņavska keramikas māju Preiļos, kur mūsu apskatei tika piedāvāta aizraujoša ekspozīcija "Mūžs virpas apļots". Šeit mēs varējām izsekot Polikarpa Čerņavska (1923-1997) izaugsmei no vienkāršu saimniecības trauku darināšanas līdz izsmalcinātām un sarežģītām dekoratīvās keramikas formām, priecāties par meistara krāsu spēli un rotājošo rakstu daudzveidību. Skolēni atzinīgi novērtēja ekspozīcijas priekšmetus un vēsturisko kontekstu, ko sniedza Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja darbiniece Silvija Ivanovska.
      Skolēniem bija iespēja izmēģināt sevi virpošanas procesā Raivo Andersona vadībā un saprast, kā top māla trauki, kā arī izgatavot nelielu suvenīru sev. Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt, darboties un iegūt jaunas prasmes arī ārpus skolas sienām!

9.klases skolēni kopā ar audzinātāju Natāliju Smukšu

09.04.2024.

15.04.2024.

Apsveicam
“Cīruļputenis – 2024” nominantus
15.04.2024.

Š.ģ.13.aprīlī Preiļos notika skriešanas un soļošanas svētki “Cīruļputenis – 2024”.

Lepojamies ar saviem skolniekiem, kuri izcīnīja godalgotas vietas:
2000m soļošanā
Daniils Danilovs 1.vieta
2000m soļošanā
Kevins Miļausks 2.vieta
5000m soļošanā
Braiens Multiņš 1.vieta

Tautas klasē "Atraktīvākais skrējējs" - 2.klases skolnieki (kl.audz. Rimma Gavrilova),
skrējēju grupai -
pārsteiguma balva!

Olga Borisova, sporta skolotāja
“Masļeņica” Preiļu 2. vidusskolā
09.04.2024.

17.martā Preiļu 2. vidusskolas pagalmā, projekta ietvaros, notika pasākums “Masļeņica”, kuru organizēja 12. klases skolēni Kristīne Denisova un Denis Fišers. Mēs ļoti priecājamies, ka rīkojām šo pasākumu. Mums izdevās radīt prieka un tradīciju atmosfēru, rīkojām arī dažādus konkursus, piemēram, “Velteņu mētāšana”, “Saucējs” un citus. Visu svētku laiku skomorohi un dažādu pasaku varoņi vadīja šo pasākumu, viņi aktīvi piedalījās šajā notikumā. 4. un 7. klašu skolēni rīkoja spēles, dziedāja častuškas. Pasākumā piedalījās Preiļu pilsētas iedzīvotāji (bērni, pusaudži, jaunieši, pieaugušie). Mūs patīkami pārsteidza visu pasākuma dalībnieku aktīvā līdzdalība. Vērojot dalībnieku emocijas un iespaidus, varam teikt, ka mūsu pasākums izrādījās veiksmīgs un atstāja spilgtas un pozitīvas atmiņas visiem.
      Liels paldies projekta vadītājai, krievu valodas skolotājai Larisai Arestovai par idejām un atbalstu pasākuma laika, kā arī skolotājai Rimmаi par kostīmiem un noformētājai Regīnai par palīdzību, skolas direktorei Nadeždai Hļebņikovai par sagādātajām dāvanām un gardajām pankūkām.

Atsauksmes:

17.martā Masļeņicā rīkojām spēles un dziedājām dziesmas. Atklāti runājot, mums bija grūti vadīt spēles, jo bija ļoti mazi bērni, ar kuriem bija grūti tikt galā. Paši mēs arī piedalījāmies spēlēs. Kopumā visiem šis pasākums ļoti patika. Beigās mūs pabaroja ar garšīgām pankūkām un tēju. Pirmajā stāvā bija dažādu trauku izstāde. Mums visiem ļoti patika šie svētki, tas bija lieliski, interesanti, jautri, un mēs ilgi atcerēsimies šo dienu! (7.klase)

Masļeņica bija ļoti interesanta, izglītojoša, man ļoti patika konkursi un aktieru tērpi, viss. Paldies mūsu skolas skolēniem par tik interesanta pasākuma izveidi. (Anna Molotkova, 5. klase)

Foto no pasākuma                      Kristina Denisova, 12.klases skolniece

AKTUALITĀTES  APRĪLĪ
05.04.2024.

Stilīgo zaķu nedēļa
03.04.2024.

Skolēnu atsauksmes:
      Tematiskā nedēļa JĀRĪKO BIEŽĀK:
      Pēc skolēnu pašpārvaldes iniciatīvas no 25.marta līdz 28. martam mūsu skolā notika Tematiskā nedēļa, kurā skolasbiedri, skolotāji varēja radoši izpausties, izmantojot dažādus aksesuārus piemērotu apģērbu, tos pieskaņojot konkrētajai dienas tēmai.
      Es domāju, ka šādas nedēļas būtu jārīko biežāk, jo:
• Mēs skatāmies vērojam un novērtējam!
• Nesēžam tik daudz telefonos, jo mēs dalāmies domās par īstenoto/ neīstenoto ideju!
• Mēs izsakām daudz biežāk komplimentus(to tiešām bija daudz)!
• Un, visbeidzot!!!! Visi gaida, kad būs fotosesija!
      Man visvairāk patika Halātu un pidžamu diena, jo neparasti bija atnākt uz savu otro māju savā pidžamā, bija interesanti paskatīties, kā un kurš skolnieks vai skolotāja apģērbies! Visa nedēļa pagāja ļoti ātri un krāsaini.
(Sabīne Arlovska, 12.kl.)
      Man patika šī tematiskā nedēļa, jo daudzi skolēni un skolotājas bija citādi ,t. i., neparasti(bija interesanti vērot pārvērtības, izdomu). Visvairāk man patika trešdiena- 80x un 90x diena, jo bija atbilstoši aksesuāri un apģērbs.( Katrīna Semjonova, 12.kl.)
      Šī nedēļa bija ļoti daudzveidīga. Es vēlos, lai šādu nedēļu būtu vairāk, jo tāda veida pasākumi veicina saliedētību .(Arianda Ivanova, 12.kl.)
      9.klases skolēnu vārdā gribu teikt, ka mums ļoti patika Tematiskā nedēļa, bija interesanti, visi bija ļoti draudzīgi, varējām pajokot(draudzīgi) viens par otru un pateikt: “Cik tu forši izskaties!” Manuprāt, to vajadzētu organizēt biežāk, JO, tad mēs biežāk skatāmies viens uz otru, nevis telefonos!!!
      Paldies mūsu skolēnu pašpārvaldei! (Marija Nikolajeva, 9.kl.)

Informāciju apkopoja skolēnu pašpārvaldes prezidente Sabīne Arlovska