Pasākums “Miķeļdienas garšu laboratorija” ģimnāzijā

29.septembrī, rudens saulgriežos, ģimnāzijā notika pasākums ‘’Miķeļdienas garšu laboratorija”. Katrai klasei vajadzēja sarūpēt dažādus ēdienus, kuri tika gatavoti mājās, lai parādītu mūsu dzimtenes dabas velšu daudzveidību, tos prezentēt, un tad varēja sākties pasākuma interesantākā daļa – degustācija. Šogad pasākumā pārsteidza skolēnu aktivitāte un sagatavoto ēdienu dažādība, interesantie un pārdomātie galda servējumi. Viens no populārākajiem ēdieniem, protams, bija ābolu pīrāgs, kura gatavošanā tika izmantotas ļoti dažādas receptes. Nogaršot varēja arī sieru, piparmētru sīrupu, avenes, kazenes, aktinīdijas, ķiplokmaizes, pat suši, daudzveidīgus pīrāgus un kūkas, kā arī dažādās sagataves ziemai. Šajā pasākumā ikviens varēja atrast savai gaumei atbilstošu ēdienu. Paldies visiem par atsaucību un skaistu svētku sarūpēšanu pašiem sev! Mēs, ģimnāzijas skolēni un skolotāji, apliecinājām, ka Miķeļi ir tiešām vieni no bagātākajiem svētkiem mūsu tautas tradīcijās.

Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā

Panākumi Latgales reģiona skolu sacensībās volejbolā

28. septembrī Daugavpilī notika Latgales reģiona skolu sacensības volejbolā vidusskolu grupā. Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas jaunietes ļoti sīvā cīņā izcīnīja 3. vietu. Pirmo vietu izcīnīja mājinieces – Daugavpils Zinātņu vidusskolas komanda, otrajā – Rēzeknes Valsts ģimnāzijas komanda. Aiz mums palika Balvu Valsts ģimnāzija, Krāslavas Valsts ģimnāzija un Kaunatas vidusskola. Ģimnāzijas komandā spēlēja LAINE LĪGA ELSTE, EVELĪNA KOKORIŠA, ANNIJA MADERNIECE, EVERITA STIKĀNE, KATRĪNA ŠŅEPSTE, VIKTORIJA IVANŅIKOVA, EMĪLIJA VANSOVIČA, ANNIJA ANSPOKA.
Paldies meitenēm par cīņas sparu un aizraujošajām spēlēm!

Aina Leikuce, sporta un veselības skolotāja

 

Eiropas Komisija paziņo “Eiropas Inovatīvas Mācīšanas balva 2022”  laureātus

22.septembrī Eiropas Komisijas Inovācijas, pētniecības, izglītības un jaunatnes lietu komisāre Marija Gabriela (Commissioner Mariya GABRIEL – Innovation, Research, Culture, Education and Youth) paziņoja “Eiropas Inovatīvas Mācīšanas balva 2022” laureātus.

Šogad laureātu vidū ir arī 4 Latvijas izglītības iestādes: Dobeles speciālās pirmskolas izglītības iestāde “Valodiņa” (kategorijā “ Agrīnā pirmskolas izglītība un aprūpe”), Gulbenes novada vidusskola (kategorijā “ Pamatskolas izglītība”, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija ( kategorijā “ Vispārējā vidējā izglītība”) un Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskola (kategorijā “ Profesionālā vidējā izglītība”). JEPVĢ ieguva balvu par īstenoto Erasmus+ projektu ”Mākslu un radošuma digitālais atjauninājums izglītībā “ (“The ARTICS”).

https://innovative-teaching-award.ec.europa.eu/events-2022/all-events/disclosure-laureates-2022-09-22_en

https://www.viaa.gov.lv/lv/jaunums/zinami-eiropas-inovativas-macisanas-balvas-laureati 

Projekta reklāmas video:

https://www.youtube.com/watch?v=0sQu80_VYEc

Laureātu apbalvošana notiks 25. oktobrī Briselē.

Paldies kolēģiem, ģimnāzistiem un vecākiem par atbalstu projekta īstenošanā un dalību reklāmas video filmēšanā!

Partnerības koordinatore Anna Verza

JEPVĢ parlamenta sanāksmē ievēlēta 2022./2023. m.g. Ģimnāzijas parlamenta prezidente un vietniece!

13. septembrī tika sasaukta pirmā 2022./2023. mācību gada JEPVĢ parlamenta sanāksme, kuru vadīja Sintija Ančeva. Tā kā dažiem šis ir pirmais gads gan skolā, gan parlamentā, notika dažādas iepazīšanās un komunikācijas veicināšanas spēles. Tās palīdzēja atklāties un iepazīt vienam otru tuvāk, justies brīvāk un saliedētāk. Sanāksmes beigās, aizklātās vēlēšanās tika lemts par skolas parlamenta prezidentu un vietnieku. Ar vienas balss pārsvaru par šī gada Ģimnāzijas parlamenta prezidenti tika ievēlēta Marina Skutele (12.B) un vietniece Patrīcija Reščenko (12.A).

Parlaments visiem novēl veiksmīgu un sekmīgu šo mācību gadu!

Jana Žikare, Annija Maderniece 11.B

Panākumi Latvijas skolēnu 76. spartakiādē vieglatlētikā “Vidusskolu kauss 2022”

15. septembrī Saldū norisinājās LATVIJAS SKOLĒNU 76. SPARTAKIĀDE VIEGLATLĒTIKĀ “VIDUSSKOLU KAUSS 2022”.

JEPVĢ vieglatlētes izcīnīja augsto 2. vietu kopvērtējumā piecu komandu konkurencē. Gimnāzijas komandā startēja un individuāli guva panākumus Sofija Dolgā 1. vieta tāllēkšanā, 3. vieta 4x100m stafetē; Linda Indrikova 3. vieta 4x100m stafetē; Justīne Stašulāne 2. vieta šķēpa mešanā, lodes grūšanā, 4x100m stafetē; Sofja Kirillova 2. vieta  800m distancē; Liāna Barovska 3. vieta 800m distancē;  Elizabete Maija Some 3. vieta lodes grūšanā un 4x100m  stafetē.

Prieks un gandarījums par meiteņu startiem. Paldies arī viņu trenerēm Viktorijai Neištadtei un Olgai Borisovai.

Aina Leikuce, sporta un veselības skolotāja

 

Panākumi Preiļu novada skolēnu sporta spēlēs futbolā 7.-9. klašu grupā!

Sveicam mūsu ģimnāzijas jaunākos futbolistus ar uzvaru Preiļu novada skolēnu sporta spēlēs futbolā 7. – 9. klašu grupā. Cīnoties  ar piecām novada skolu komandām, jaunieši parādīja cīņas sparu un gribu uzvarēt. Apsveicam JEPVĢ komandu: Andreju Vaivodu, Raineru Stulpiņu, Nauri Opolo, Danielu Prikulu, Rihardu Katlapu, Kristeru Šņepstu, Miervaldi Hadingu Polencu, Aigaru Teilānu un Tarasu Slisarchuku. Malači!!!

Aina Leikuce, sporta un veselības skolotāja

 

 

Preiļu novada skolēnu sporta spēlēs futbolā JEPVĢ puiši izcīna 1. vietu 10.-12. klašu grupā!

13. septembrī uz BJSS mākslīgā seguma laukuma norisinājās Preiļu novada skolēnu sporta spēles futbolā vidusskolu grupā. Sacensībās piedalījās 4 novada skolu komandas. Apsteidzot Aglonas vsk, Preiļu 2.vsk. un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Struktūrvienības Preiļi komandas, JEPVĢ puiši diezgan pārliecinoši izcīnīja 1. vietu. Ģimnāzijas komandu pārstāvēja Roberts Makejevs, Dāvis Silkāns, Emīls Reigins, Jānis Rubāns no 11.B klases, Dāvis Mūrnieks, Ēriks Kozeris, Elvis Rusiņš, Armands Pūga no 10.a klases un Andis Šarigins no 12.B klases. Visvairāk vārtus iesita Andis. Puiši parādīja aizraujošu un saliedētu spēli. Malači!!!

Aina Leikuce, sporta un veselības skolotāja

7.A un 7.B klase piedalās Dzejas dienu mēneša pasākumā Jasmuižā

Septembris ir Dzejas dienu mēnesis, un katrreiz, vismaz šajā gadalaikā, “kad katra lapa ir zieds”, kā reiz teicis Albērs Kamī, gribas mudināt dot dzejai jaunu vai vēl vienu iespēju.

Tādēļ 8. septembrī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 7.A un 7.B klase devās uz Jasmuižu, lai satiktos ar dzejnieci Inesi Zanderi un mākslinieci, ilustratori Agiju Staku. Raiņa muzejā “Jasmuiža” dzejniece Inese Zandere, aicināja uz dzejas lasījumiem, kopīgām sarunām un dzejas darbnīcu. Savukārt, ilustratore Agija Staka iepazīstināja ar savu radošo darbu – grāmatu ilustrēšanu, kā arī bija iespēja piedalīties A. Stakas vadītajā ilustrācijas darbnīcā.

Sanita Vaivode, JEPVĢ latviešu valodas skolotāja