Lasīt tālāk ...
 

       Konkursa – spēles laikā skolēni parādīja labas zināšanas par “uguns pavēlnieku”, tā A. Paulānu ir nosaucis mākslas zinātnieks Jānis Pujāts.
Tā kā mūsu skola atrodas A. Paulāna ielā, tad viens no uzdevumiem bija aprakstīt uz šīs ielas atrodošos objektus. Tas neradīja nekādas grūtības, jo par parku un savu skolu skolēni zina daudz.
      Pēc žūrijas vērtējuma konkursā uzvarēja 8.klase (kl.audz. N.Kondratjeva), pavisam nedaudz atpalika 6.klase (kl.audz. R.Gavrilova), mazāk paveicās 7.klasei (kl.audz. N.Kovalenko). Katras klases kolektīvā žūrija atzīmēja labākos spēlētājus – Anastasija Boka un Deniss Dronovs (6.kl.), Anna–Marija Fedoroviča un Artūrs Neverovskis (8.kl.), Vjačeslavs Krupins un Darja Romanova(7.kl).
      Mēs pateicamies Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejam un personīgi Silvijai Ivanovskai par palīdzību izstādes un konkursa organizēšanā, kā arī par interesantajām balvām.
      Skolēni turpinās praktiski iepazīt māla noslēpumus radošajā keramikas darbnīcā, sadarbībā ar Polikarpa Čerņavska muzeja meistaru Raivo Andersonu. Esam pārliecināti, ka šī tradīcija mūsu skolā turpināsies, tā palīdzēs iepazīt apkārtējo vidi, ievērojamus cilvēkus, kuru dzīves pamatā bija radošs darbs, cieņa pret skaisto, mīlestība pret savu Latgales novadu.

Valentīna Maksimova,
Preiļu 2. vidusskolas vēstures muzeja pedagoģe