Tusiņš Aglonā

12. decembrī Aglonas vidusskolā norisinājās pieredzes apmaiņas seminārs izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu līderiem - Tusiņš “Asorti”. Tajā piedalījās Aglonas vidusskolas, Pelēču pamatskolas, Preiļu 1. pamatskolas, Salas pamatskolas, Vārkavas vidusskolas un arī mūsu skolas skolēnu pašpārvaldes līderi. Mūsu “skolas ziedu” pārstāvēja Marianna, Tatjana, Marija (10.kl.), Žanete un Ksenija (11.kl.).
       Šajā pasākumā mums bija dota iespēja iepazīstināt citus ar mūsu skolas tradīcijām, pāšpārvaldes aktīvu un tā darbību, kā arī uzzināt par citām skolēnu pašpārvaldēm. To visi stāstīja un rādīja visdažādākajās un interesantās prezentācijās. Tika novadīta neliela ekskursija pa Aglonas vidusskolu, bet pēc tās- jautras spēles un aktivitātes visiem klātesošajiem.
Šāda veida pasākumi ir ļoti noderīgi, jo mēs varam apmainīties ar pieredzi, uzzināt par dažādiem pasākumiem, izveidot labas attiecības ar citām novadu skolām, kas būs vajadzīgas turpmākajā sadarbībā. Paldies par šo jauko iespēju un uz tikšanos nākamajā seminārā!
                                                                           Zabalujeva Ksenija , 11. klases skolniece

Advente ir klāt!

4.decembrī Preiļu 2.vidusskolas saime pulcējās skolas zālē, lai skolēnu pašpārvaldes veidotajā adventes vainagā, iedegtu pirmo svecīti. Vainags simbolizē mūžīgu dzīvošanu, bet svecītes gaisma tajā - cerību tumšajā ziemas periodā. Adventa vainaga tradīcijas pirmsākumi meklējami jau tālajā piektajā gadsimtā. Šogad mūsu vainaga vidū bija piektā, balta svece, kas simbolizē Dieva jēru un grēku piedošanu, un to aizdedzina pašā Ziemassvētku vakarā.
       Direktore Nadežda Hļebņikova aizdedzot pirmo svecīti un uzrunājot klātesošos, novēlēja visiem klusu, mierpilnu un pozitīvām emocijām pilnu šo adventes laiku. Pasākumā skanēja skolas vokālā ansambļa “ Harmonija” izpildītā dziesma, kas lika sajust svētku tuvošanos, ko mēs visi tik ļoti gaidām.

Vjakse Eva, 11. klases skolniece

AKTUALITĀTES DECEMBRA mēnesī