Meža ekspedīcija

       Preiļu 2.vidusskolas 6. klase atsaucās uz Starpnozaru izglītības inovāciju centra un Latvijas Valsts mežu organizēto “Meža ekspedīciju”.
       Lai klātienē varētu piedalīties šajā pasākumā bija nepieciešams novadīt nodarbību par dabas resursiem un to saglabāšanas iespējām. Šajā stundā skolēni ne tikai noskatījās LVM sagatavoto filmiņu, bet arī iepazinās ar materiālu par meža nozīmi Latvijā, par tā kopšanas un uzturēšanas iespējām. Izbraucienam bijām gatavi!

       Un tā 14.septembra rītā devāmies un Kalupes pusi, kur LVM teritorijā mūs gaidīja pasākuma organizatori. Skolēni saņēma ekspedīcijas darba burtnīcu, kur visa pasākuma laikā

vajadzēja atzīmēt savus pētījumus, rezultātus. Ekspedīcijas dalībnieki paciemojās 10 stacijās: Iepazīstam meža zinātni, Skaitām kokus, Kopjam jaunaudzes, Retinām mežu, Mērām koku augstumu, Aizsargājam mežu, Atklājam koksnes produktus, Atpūšamies dabā, Būvējam zaļi, Nosakām koku vecumu, un katrā uzzināja kaut ko jaunu, kā arī praktiski darbojās. Cik liels bija skolēnu pārsteigums, ka var uzbūvēt tiltu bez nevienas naglas! Tiltu ne tikai uzbūvējām, bet arī pārbaudījām tā izturību.
       Pasākuma nobeigumā bija iespēja uzcept līdzpaņemtās desiņas un baudīt nelielu atpūtu.
       Paldies LVM darbiniekiem par iespēju pavadīt vienu brīnišķīgu dienu mežā!

                                                                               Klases audzinātāja Vija Daukšte
Ekskursija uz Aizkalni – Raiņa dzimteni

       13.septembrī, īstenojot „Latvijas Skolas soma” programmu, sākumskolas skolēni apciemoja Raiņa muzeju „Jasmuiža”. Programma veidota tā, lai bērni varētu iepazīties ar dzejnieka mantojumu, spēlējoties un rotaļājoties ar Raiņa dzejas tēliem, skatoties multiplikācijas filmu, kas veidota pēc Jāņa Raiņa dzejoļa.
      Skolēniem radās lieliska iespēja apskatīt vietu, kur agrāk tika apdedzināti izstrādājumi no māla. Mēs apskatījām slavenu latgaļu meistaru gatavo māla izstrādājumu izstādi .
Muzeja darbiniece sniedza informāciju par biškopību, vēstīja par biškopības produktiem: medu, ziedputekšņiem, bišu maizi, vasku. Ikvienam skolēnam, kā arī skolotājiem, bija iespēja izliet savu vaska sveci - Raiņa dzejas tēlu.
       Tas bija liels piedzīvojums ikvienam-svece, paša rokām veidota!
      Ekskursijas beigās bērni šūpojās šūpolēs un nogaršoja ābolus no muzeja teritorijā augošajām ābelēm.
      Liels paldies programmas veidotājiem, par iespēju papildināt zināšanas literatūrā un vizuālajā mākslā.
                                                                         Ludmila Martinova, 3.klases audzinātāja
 
Tūrisma diena

       13. septembrī mūsu skolā, 5.-12. klašu skolēniem, notika tūrisma diena. Pēc otrās mācību stundas visi skolēni pulcējās skolas pagalmā un klausījās skolas direktores uzrunu. Direktore visiem novēlēja veiksmīgus startus, labu garastāvokli un jauki pavadītu laiku. Katra klase bija parūpējusies par devīzi.

       Tūrisma diena norisinājās Preiļu parka estrādē un uz atjaunotās "Saliņas". Katrai klasei bija iedota lapiņa, kurā bija norādīts tālākais maršruts uzdevumu izpildei. Tūrisma dienas ietvaros bija dažādas tematiskās stacijas. Dienas beigās parka estrādē notika apbalvošana un skolā katru klasi gaidīja "saldā dāvana".
     
       

Uzvarētāji:                   5.-8.klašu grupa      9.-12. klašu grupa
Veiklākie riteņbraucēji 7.klase 10.klase
Zinošākie mediķi 8.klase 10.klase
Izveicīgākie futbolisti 5.klase   9.klase
Saliedētākā komanda 8.klase 11.klase
Ašākie bumbas metēji 8.klase 12.klase
Kvalitatīvākie celtnieki 8.klase 11.klase
Dabas pētnieki 6.klase 10.klase
Rezultatīvākie spēlētāji 8.klase 12.klase
Vizuālais tēls 8.klase 10.klase

       Liels paldies gribam pateikt skolas direktorei, skolēnu pašpārvaldei un skolotājiem par šo interesanto sporta dienu!
                                                                         
Anastasija Volkova, 9.klases skolniece

 

 
Latvijas skolas soma

       Šī gada, 6. septembrī Rīgā notika "Latvijas skolas somas" atklāšanas pasākums. Mūsu skolu šajā pasākumā pārstāvēja : Anastasija Dekterjova (8. klase),Vjačeslavs Krupins un Daniils Ledovskojs (9.klase), Darina Piskunova un Marianna Kivriņa (10. klase) un skolotāja Žanna Ļebedeviča. Pasākums notika "Arēnā Rīga“. Atklāšanas pasākumā piedalījās 6000 skolēnu no visas Latvijas. Skolēniem bija iespēja darboties interaktīvās darbnīcās. Atklāšanas pasākuma beigās bija koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā uzstājās daudzi pazīstami mūziķi, arī pats Raimonds Pauls. Koncerta laikā tika parādīta Latvija laikmeta griežos, tie tiešām bija 100 stāsti par Latviju!
       Mums ļoti patika koncerts, tas bija aizraujošs un emocijas raisošs.

                                                                         Marianna Kivriņa , 10. klases skolniece

В гостях у малышей герои сказок

 

 

 
AKTUALITĀTES SEPTEMBRA mēnesī  
Preiļu 2.vidusskolas kolektīvs pilsētas iestāžu svētku gājienā