Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda piedalījās Latvijas Jūras akadēmijas rīkotajā konkursā “Enkurs”

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

2019.gada 9.februārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda piedalījās Latvijas Jūras akadēmijas rīkotajā konkursā “Enkurs”. Šis gads konkursam ir īpašs, jo salīdzinot ar iepriekšējiem, pirmo reizi konkurss notiks trīs kārtās, sākot ar reģionālajām atlases kārtām Liepājā, Bauskā un Rēzeknē. Mūsu komandas atlase notika Rēzeknes 5. Vidusskolā.

Lai dotos uz konkursu ir nepieciešama pati labākā komanda, komandas sastāvā labākie: Alens, Viesturs un Artis no 10.V, Reinis no 12.D, Matīss, Nauris, Guntis, Radrigo, Lūkass un Anete no 12.V. Nepieciešams arī atbalsts, rūpes un ticība, tas viss, vienā personā, skolotājā Sanitā. Katrai komandai ir nepieciešams savs līdzjutējs un atbalstītājs, mums ir milzīgs prieks, ka visas dienas garumā ar mums kopā bija Amanda.

Konkurss notiek par un ap jūru, jūrniecību un ūdeni. Šogad veicām 5 uzdevumus. Mājās bijām apguvuši jūrnieku signālkarogus, to apzīmējumus, nozīmes un izskatu, uzdevumu veicām ātri un veiksmīgi. Otrajā uzdevumā bija nepieciešams Pasaules kartē atrast ostas pilsētas un atpazīst piejūras valstu karogus. Komandas labākais un veiksmīgākais uzdevums izrādījās uzdevums baseinā, kur īpašos hidrotērpos tika veikti vairāki uzdevumi, mūsu komanda izrādījās pārliecinoši labākā. Ceturtais uzdevums prasīja visas komandas līdzdalību un spēkus, lai metot sviedlīni iegūtu maksimāli vairāk punktu, gāja jautri, tika izdomātas savas metodes, kas izrādījās veiksmīgas. Dienas beigās visas atlases komandas tikās ilgi gaidītajā virves vilkšanā, mūsu komandas zēni, pierādīja savu spēku, izturību un vīrišķību.

Diena paskrēja nemanot, vien apbalvošanā attapāmies, ka viss ir galā. Gaidot rezultātus uztraucās visi, vēlēšanās tikt tālāk bija pārāk liela, gribējās vairāk tādus uzdevumus un iespējas sevi pierādīt. Tika iegūta godpilnā ceturtā vieta un ceļazīme uz pusfinālu, kas notiks Rīgā, 6.aprīlī, tā būs vēl viena iespēja pierādīt, ka mēs varam vairāk …

Sanita Bogdanova, 12.V klases audzinātāja

12.V klase ieguvusi nomināciju “Gada brīvprātīgais”

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

2019. gads 12.V klasei iesākās ļoti pozitīvi, patīkami un pārsteidzoši. Preiļu novadā pirmo gadu tika pasniegta Jauniešu gada balva, kur viena no nominācijām bija Gada brīvprātīgais, kurā 12.V klase arī tika nominēta. Sešpadsmit nominantu konkurencē tika iegūta galvenā balva.

12.V klase darījusi ļoti daudz “labo” un brīvprātīgo darbu:

  • Esam gatavojuši vairāk nekā 200 apsveikumus vientuļajiem pensionāriem gan Ziemassvētkos, gan Lieldienās
  • Veicām brīvprātīgo darbu un iznēsājām Viduslatgales pārnovadu fonda sagatavotās paciņas vientuļajiem pensionāriem Ziemassvētkos
  • Katra mācību semestra beigās apciemojam PII “Pasaciņa” audzēkņus, sagatavojot jautras, aktīvas un tematiskas aktivitātes
  • Kopīgiem spēkiem sapakojām ģimnāzijā savākto makulatūru
  • Prieciņu sagādājām arī četrkājainajiem draugiem, dodoties uz Daugavpils dzīvnieku patversmi. Tur pastaigās tika izvesti suņi un patversmes iemītniekiem sagādāti našķi.

Sakām milzīgu paldies pasākuma organizatoriem, žūrijai un visiem dalībniekiem. Mums ir patiess prieks, ka mūsu labie darbi tiek ievēroti, ar savu piemēru ceram iedvesmot arī citas klases. Labos un brīvprātīgos darbus turpināsim darīt arī 2019. gadā.

Sanita Bogdanova, 12.V klases audzinātāja

Sveicam novadu apvienības matemātikas olimpiādes uzvarētājus!

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

1. vieta – Darina Luriņa (11.D), Ieva Poplavska (9.D) 
2. vieta – Margarita Džeriņa (12.D), Rinalds Pākste (11.D), Jadviga Mežniece (10.D) 
3. vieta – Līga Magdalēna Pastare (11.D), Raitis Vilcāns (11.D), Solvita Ragauša (10.D), Anastasija Čabaņuka (10.D), Dominiks Mežnieks (10.D), Marija Lāsma Slišāne (9.D)
Atzinība – Reinis Ķiberis (12.D), Alīda Anspoka (11.D), Katrīna Golubicka (11.D) 

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā

Personības attīstības un karjeras seminārs ģimnāzijā

Posted Atstāt komentāruPublicēts Karjeras izglītība

7. februārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 12.klašu audzēkņiem Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros  bija iespēja piedalīties meistardarbnīcā “Mana Sirdslieta – kā izveidot veiksmīgu karjeru, darot to, ko mīli”, kuru vadīja START STRONG lektors Andris Arhomkins. Lekcija bija interesanta, atraktīva un lietderīga, kura deva iespēju jauniešiem rast atbildes uz tādiem jautājumiem kā kas ir mans patiesais aicinājums un sapņu profesija, kā sākt veidot savu karjeru, jau esot skolā, kā nekļūdīties, izvēloties īsto nodarbošanos, un kas ir patiesie orientieri jauniešu dzīvē, kam sekot. Lektors triju stundu garumā spēja aizraut un ieinteresēt klausītājus. Izvērtējot šo nodarbību, jaunieši sniedza tikai pozitīvas atsauksmes un uzskatīja, ka šī nodarbība palīdzēs  nākotnes profesijas izvēlē.

Ingūna Patmalniece, pedagogs karjeras konsultants

Sveicam novadu apvienības fizikas olimpiādes uzvarētājus!

Posted Atstāt komentāruPublicēts Panākumi

1. vieta – Margarita Džeriņa (12.D), Rinalds Sondors (11.D), Jadviga Mežniece (10.D), Dominiks Mežnieks (10.D)
2. vieta – Jānis Ziemelis (12.D), Matīss Sondars (11.D), Darina Luriņa (11.D), Katrīna Golubicka (11.D), Rinalds Ivanovs (10.D)
3. vieta – Toms Teodors Vilcāns (12.D), Rainers Trubačs (12.D), Rinalds Pākste (11.D), Aivis Krūmiņš (9.D), Ieva Poplavska (9.D)
Atzinība – Reinis Ķiberis (12.D), Iļja Martinovs (12.D), Intars Matisāns (10.D), Solvita Ragauša (10.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā

12.D klases audzēkņi piedalās VISLATVIJAS projekta GARŠĪGIE LIKUMI noslēgumā

Posted Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Šī gada 25. janvārī seši 12.D klases audzēkņi un skolotāja Elita Grigale devās uz Rīgas Valsts 3.ģimnāziju, lai piedalītos noslēguma pasākumā „Garšīgie likumi”, ko organizēja Eiropas Parlamenta birojs Latvijā. Projekts bija veltīts Eiropas Parlamenta pieņemtajiem lēmumiem pārtikas drošuma jomā: alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika.

Pasākumā piedalījās 18 skolas no visas Latvijas, to vadīja Roberto Meloni, kurš aizrāva ar savu entuziasmu un prata pajokot vajadzīgajā brīdī. Pavārs Raivo Behmanis dalījās ar savu pieredzi un ieteikumiem garšīgākai dzīvei. Viņš uzdeva jautājumu, uz kuru bija jārod atbilde: „Vai veselīgs var būt arī garšīgs?” Protams, ka jā! Raivo likumus un ēst gatavošanu saista ar atbildību un darbu: „Likumi un ēdiens var būt garšīgs, ja pie tā strādā!”

Mums bija unikāla iespēja piedalīties četrās aizraujošās meistarklasēs. To mēs darījām ar lielu prieku, jo tas bija kaut kas neparasts. Mēs ne tikai nogaršojām dažādus neparastus ēdienus, bet arī paši varējām iemēģināt roku ēdienu fotografēšanā un uzzināt, kas ir mīti un patiesība par ĢMO pārtikā.

Meistarklasē „Eiropas vēlēšanu sviestmaize” paši veidojām sev nebijušu ēdienu, kur bija tādas sastāvdaļas kā galetes, turku zirnīši, tomātu sula, marinēti gurķi, tomāti, rukola, spināti, dažāda veida sēkliņas. „ĢMO pārtikā: mīti un patiesība” mācījāmies būt kritiski, diskutējot un runājot par uzturu un pārtiku. „Lai kliedētu mītus par uzturu, mums ir jāturas pie faktiem. Zinātne ir labākais cilvēces rīks to atklāšanai un interpretēšanai.” Meistarklasē „Orientācija ēdienu pasaulē un eksperimenti”, ko vadīja Ilze Stangaine, mēs uzzinājām jaunas lietas par kaņepēm, datelēm, čipsiem, arī nogaršojām jau sagatavoto ēdienu. Ilze mūs iedrošināja, ka eksperimentēt virtuvē ir vērts, jo tikai tādā veidā varam atklāt jaunas garšu buķetes, kombinācijas, kas ieved tālāk ēdiena pasaulē. Meistarklasē „Ēdienu fotografēšana” iemācījāmies, kam ir jābūt, lai ēdiens fotogrāfijā izskatītos garšīgs. Izveidojām arī savu bildi, piedaloties Instagram konkursā .

Paldies skolotājai, ka deva mums iespēju piedalīties šajā pasākumā, jo tas paliks mūsu atmiņā. Mēs izbaudījām ne tikai pašu pasākumu, bet arī braucienu uz Rīgu!

Sandis Mauriņš, 12.D klases skolnieks