Miķeļdienas pasākums “Izgaršosim Latviju”

26.septembrī mācību diena Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā sākās neierasti, jo jau no rīta skolēni un pedagogi ģimnāzijas ēdnīcā pulcējās uz Miķeļdienas pasākumu ‘’Izgaršosim Latviju!”. Tā kā Miķeļi senajiem latviešiem bija ražas svētki, tad katrai klasei vajadzēja sarūpēt dažādus ēdienus, kuri tika gatavoti mājās, lai parādītu mūsu dzimtenes dabas velšu daudzveidību, tos prezentēt, un tad varēja sākties pasākuma interesantākā daļa – degustācija. Šogad pasākumā atkal pārsteidza skolēnu aktivitāte un sagatavoto ēdienu dažādība. Viens no populārākajiem ēdieniem, protams, bija ābolu pīrāgs, kura gatavošanā tika izmantotas ļoti dažādas receptes. Nogaršot varēja arī sieru, medu, mājās ceptu maizi, daudzveidīgus pīrāgus un kūkas, kā arī dažādās sagataves ziemai. Šajā pasākumā ikviens varēja atrast savai gaumei atbilstošu ēdienu. Paldies visiem par atsaucību un skaistu svētku sarūpēšanu pašiem sev!

Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā