Preiļu robotikas kluba dalībnieki pārstāv Latviju RobotChallenge sacensībās Ķīnā!

Preiļu robotikas kluba dalībnieki Armands Upenieks un Matīss Buks kopā ar vēl 3 robotu būvētājiem (Aleksandru Tikačovu, Uģi Bergfeldu un Tomu Bergfeldu) 10. – 12. augustā, pārstāvēja Latviju un komandu “Robotu Skola” vienās no lielākajām robotikas sacensībām pasaulē “RobotChallenge 2018” (Ķīnā, Pekinā).

Sacensībās piedalījās aptuveni 1500 roboti no 30 valstīm. Preiļu robotikas kluba pārstāvji piedalījās sacensībās ar 5 Mini Sumo robotiem un vienu Micro Sumo. Jāpiebilst, ka Micro Sumo šīs bija pirmās sacensības. Labākais rezultāts PRK biedriem bija sasniegt Mini Sumo ceturtdaļfinālu ar robotu “BOLT”. Roboti “MA” un “BU” sasniedza astotdaļfinālu. Mini Sumo sacensībās labāk veicās citam latvietim – Aleksandram kurš aizcīnījās līdz pusfinālam un beigās palika 4.vietā.

Aleksandra Tikačova un Uģa Bergfelda būvētais Nano Sumo (2.5×2.5×2.5cm, 25g) ieguva pirmo vietu savā kategorijā un ar Micro Sumo (5x5x5cm, 100g) 3.vietu.

Armands Upenieks,
`Preiļu robotikas kluba` un `Robotu skola` komandu dalībnieks un treneris