Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas proģimnāzijas 9. klases 1. izlaidums

2018. gada 16. jūnijā, pulcējot kopā 17 absolventus, viņu vecākus, radus un draugus, krāšņi izskanēja Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 9. klases 1. izlaidums

2016. gadā ģimnāzijas 8. klasē tika uzņemti pirmie proģimnāzijas skolēni. Gan skolotāji, gan nākamie ģimnāzisti un viņu vecāki bija manāmi uztraukušies, jo skolēniem un viņu vecākiem bija jāizdara izvēle, jāmaina skola, bet skolotājiem – jauns izaicinājums – pamatskolas klases.

Šodiena apliecina, ka mums visiem kopā – skolēniem, vecākiem un ģimnāzijas kolektīvam ir izdevies. Izveidojās brīnišķīgs, saliedēts klases kolektīvs, kurš azartiski iesaistījās ģimnāzijas dzīvē, priecēja ar skaistiem priekšnesumiem, aktīvi sportoja un atbalstīja viens otru, bet, galvenais,  sasniedza ļoti labus  mācību rezultātus – 9.D klases vidējā atzīme ir 7.28. Eksāmenos 65 % no visām atzīmēm ir 7 un vairāk, un īpašs ir šis rādītājs – 25% jeb katra ceturtā atzīme eksāmenos ir  9 vai 10.

9. klases skolēniem ir izcili panākumi mācību priekšmetu olimpiādēs:

Jadviga Mežniece ieguva

• vieta valsts latviešu valodas olimpiādē – labākais ģimnāzijas rezultāts šajā mācību gadā,
  • piedalījās valsts ķīmijas un  matemātikas olimpiādē,
  • vieta Austrumlatvijas atklātajā ķīmijas olimpiādē,
  • vieta novadu apvienības matemātikas, vēstures, latviešu valodas un literatūras, ķīmijas, fizikas olimpiādēs,
  • vieta angļu valodas olimpiādē.

Solvita Ragauša

• pakāpe Latvijas izglītības iestāžu skatuves runas konkursā Latgalē,
  • vieta vizuālās mākslas olimpiādē.
  • vieta ķīmijas un fizikas olimpiādēs, – atzinība matemātikas olimpiādē.

Laura Grigule

• vieta fizikas olimpiādē,
  • vieta ķīmijas un latviešu valodas un literatūras olimpiādēs.

Santa Vojevodska

• vieta vizuālās mākslas olimpiādē,
  • atzinība ķīmijas un vēstures olimpiādēs

Una Kraupša

• vieta fizikas olimpiādē,
  • atzinība ķīmijas olimpiādē,

Deins Vilcāns

• vieta fizikas olimpiādē

Sofija Gžibovska

• atzinība fizikas olimpiādē

Valsts matemātikas komandu olimpiādē “Atvērtā kopa 2017”. komanda, kuras sastāvābija  Laura Grigule, Solvita Ragauša , Santa Vojevodska izcīnīja atzinību.

Paldies skolotājiem, kuri ieguldīja savu darbu, atbalstīja un iedvesmoja skolēnus! Paldies proģimnāzistiem par uzcītību un čaklumu, kas vainagojās ar lieliskiem sasniegumiem.

Lai viss izdodas! Mēs lepojamies ar jums!

Gaidām jaunos ģimnāzistus proģimnāzijas 7. klasē.

Ligita Pauniņa, JEPVĢ direktore