2018. gada 27. aprīlī 11. atklātajā Latgales reģiona skolu datorātrrakstīšanas konkursā kārtējo reizi labots Preiļu datorātrrakstīšanas rekords

2018. gada 27. aprīlī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās `11. atklātais Latgales reģiona skolu datorātrrakstīšanas konkurss`, kurā tika uzstādīts jauns ātrrakstīšanas rekords. Preiļos datorātrrakstīšanas sacensības notiek 17. reizi kopš 2002. gada. Latgales skolas konkursā piedalās kopš 2008. gada.
Šī gada konkursā piedalījās skolēni no 8 izglītības iestādēm – Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas, Galēnu pamatskolas, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas, Krāslavas pamatskolas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Preiļu 2. vidusskolas, Riebiņu vidusskolas, Maltas vidusskolas. Sacensību dalībnieki bija labi sagatavojušies un sacensības šogad bija īpaši spraigas.
Pauls Nartišs no Krāslavas Valsts ģimnāzijas kārtējo reizi uzstādīja jaunu sacensību rekordu – 337,4 simb/min! Lai labāk saprastu kas tas ir par ātrumu katrs no mums var pamēģināt rakstīt noteiktas sekundes, tad saskaitīt uzrakstīto simbolus un izdalīt ar sekundēm. Pauls pārrakstīja doto tekstu nekļūdīgi ar ātrumu 5.62 simboli sekundē!

5. – 9. klašu grupā vietas izcīnīja:

1. vieta – Ervīns Jakovelis (8. klase, Krāslavas Valsts ģimnāzija),
2. vieta – Alvis Kudrjaševs (8.klase, Galēnu pamatskola),
3. vieta – Raivis Madelāns (5. klase, Maltas vidusskola),
Atzinība – Artūrs Kalinkevičs (9. klase, Krāslavas pamatskola)

10. – 12. klašu grupā vietas izcīnīja:

1. vieta – Pauls Nartišs (11. klase, Krāslavas Valsts ģimnāzija)
2. vieta – Raivis Driksnis (10. klase, Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskola)
3. vieta – Andrejs Holopovs (12. klase Riebiņu vidusskola)
4. vieta – Jānis Šaraks (10. klase, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija)

Īpašu paldies par atsaucību un atbalstu konkursu organizēšanā SIA “Salang P” (personīgi Gunāram Svilānam) par sarūpētajām balvām labākajiem datorātrrakstītājiem!
Paldies par dalību konkursā arī mūsu skolas absolventei Edītei Reņģei (ex. Šņepstei), kura jau vairākus gadus ir uzticīga datorātrrakstīšanas konkursam!
Tāpat paldies visiem konkursa dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu, gatavojoties konkursam!

Uz tikšanos nākošgad!

11.atklātā Latgales reģiona skolu datorātrrakstīšanas konkursa rezultāti (2018.g.)

Datorātrrakstīšanas sacensību rezultātu arhīvs (2002. – 2016.)
10.atklātā Latgales reģiona skolu datorātrrakstīšanas konkursa rezultāti (2017.g.)

Juris Erts, JEPVĢ dir.vietn.inf.jaut.,
Preiļu novada informātikas MA vadītājs